Jump to content
Romantus97

1. díl kuchařky - jak uvolnit paměť RAM

10 Příspěvků k tomuto tématu

Dočasné upozornění: Chybí zde fotka a návod potřebuje upřesnění, pokud si nečím nejste jisti obraťte se na mne!!!

Zdravím,

jak už z názvu poznáte tenhle návod je dělán speciálně pro socky (takže pokud vám padají hry nebo systém kvůli nedostatku RAM, v jiných případech se jedná o neefektivní rýpání v systému), co si nechtějí dokoupit RAMky (takže pokud vám padají hry nebo systém kvůli nedostatku RAM,poslušte si, ale v jiných případech se jedná o neefektivní rýpání v systému). Návod by měl fungovat na Windows 7, 8 a 10.

Pozor, za poškození počítače nebo systému neručím! Je na vás zda návod zkusíte.

• 1) Nejdřív vypneme pár služeb od Mrkvosoftu, ale musíme se tam nejdřív dostat. Po stisknutí Win + R se nám zobrazí spouštěč aplikací
  • 2) Zadáme do řádku "services.msc" a objeví se nám panel se službami (viz obrázek)

5a7366f26c570_DesktopScreenshot2018_02.01-20_12_55_22.thumb.png.3ff249b1468bb9fc78531141b99bf08d.png

• 3) Vyhledáme zde 3 služby: Superfetch (nebo SysMain), Windows Update a Windows Search. U každé z nich klikněte pravým a přejděte do vlastností a tam je zakažte (pozor pokud zakážete Windows Update, můžete mít zmatené aktualizace, pokud máte Windows 10), dál nic víc
  • 4) Služby můžete vypnout, v tomhle návodu už je nebudete potřebovat. Dále si stáhneme jeden program na optimalizaci RAM, jméno firmy Razer skoro určitě znáte. Zde je odkaz na stažení.
  • 5) Po dokončení instalace Razer Cortex otevřete a přejděte do sekce Game Booster (opět obrázek)

cortex_booster.png

• 6) Prostě klikněte Boost
  • 7) Zavřete Cortex a otevřete správce úloh
  • 8) Všechny procesy po Razeru zastavte, ty požadavky jsou nemilé, tu zátěž na procesor tu nechceme. Nevynechte ani procesy ostatních uživatelů, tam se schovává taky...5a77032dc65f7_DesktopScreenshot2018_02.04-13_55_59_22.thumb.png.8b8ffae9a3f5d99ac093c45619123dcc.png
  • 9) Zavřete správce úloh
  • 10) Užijte si necelý 1 GB RAM "navíc"

Postupujte podle pokynů a měli by jste zaznamenat výsledky i bez restartu systému. Po restartu je třeba zopakovat proces s Razerem (nastavení služeb vám poběží neustále dokud ho nezměníte), pokud chcete aby Razer optimalizoval systém.

Romantus97, ten šikula co tehle návod zplácal dohromady.

Editoval(a) Romantus97
1) Lepší Obrázek 2) Další obrázek 3) Oznámení
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 3 minutami, Mr.Skuda napsal(a):

Díky

Snad ti nevybouchne počítač :D většinu služeb, které jsou nutné pro chod počítače sice odtud nevypneš, ale i tak

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Romantus97 napsal(a):

Snad ti nevybouchne počítač :D většinu služeb, které jsou nutné pro chod počítače sice odtud nevypneš, ale i tak

Já nevím, zda nebouchne, mám jen 2x512 MB kingston value :D jsem dobrá socka, až moc

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Mr.Skuda téměř :D ne @jakub02 je to celkem bezpečné, nechodil jsem moc daleko se složitostí, aby tam šlo udělat co nejmíň chyb. Ještě přidám obrázky, když jsem to psal měl jsem na ně limit

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

škoda že som si tento článok všimol až teraz :D mám totiž ntb s 4GB RAM z toho  95% je non-stop vyťažených :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Roy doufám že pomůže, používání Razeru je bohužel po jedné aktivaci nutící jej vypínat kvůli poklesu výkonu, do budoucna bych si chtěl udělat program, který mi bude vypínat určité procesy... 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď