Jump to content
jirkasta

Je již DVD zastaralé médium?

Je DVD zastaralé?  

23 členů hlasovalo

1. 1. Je DVD zastaralé?

• Ano
      14
    • Ne
      9

Recommended Posts

Ahoj, co říkáte na přiloženou fotografii? Je už podle vás dnes DVD zastaralá technologie? Měla by se rozšířit nová, lepší technologie?

20170713_163934.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Řekl bych, že DVD zemřelo už před nějakou dobou. Vzhledem k tomu, že dneska už všechno streamujeme a stahujeme, tak nemá smysl tahat se s nějakými pomalými DVD. Většina velkých firem už DVD odepsala okolo roku 2010. Třeba herní vývojáři ho ještě zachovávají jen ze sběratelského hlediska. Vždyť dneska už se skoro ani filmy neprodávají na DVD.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, u mě je ale DVD stále rychlejší než VDSL linka, a to mám 50 Mbit, což je vysoký nadprůměr. Průměrně se podle výzkumů Češi připojují snad 5x - 10x pomaleji... Takže je otázka, kdy streamovatelné služby bude moci na přijatelné úrovni zajistit CETIN všem přípojkám a hlavně za přijatelnou cenu jeho zákazníků (u mě je dostupných 80 Mbit, ale tarif už tak drahý mám jen na 50).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud jde o to, technologicky je DVD zastaralé, jsou tady BlueRay disky, které nejsou moc známé, ale rozhodně se ještě používají (DVD). Ovšem, nevidím smysl kupování optickou mechaniku do každého čistě herního počítače. Ve sběratelských edicích je klíč, takže mechaniku nepotřebujete.

Editoval(a) Barendol

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ptát se mě na CD / DVDčka... Tak ti řeknu, že už se skoro štítím i USB Flashek :D

Osobně sice stále mám mechaniku v pc, ale není připojená a používám ji spíše jako záslepku toho 3,5'' slotu, od kterýho jsem tu záslepku nedostal...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ptát se mě na CD / DVDčka... Tak ti řeknu, že už se skoro štítím i USB Flashek :D

Osobně sice stále mám mechaniku v pc, ale není připojená a používám ji spíše jako záslepku toho 3,5'' slotu, od kterýho jsem tu záslepku nedostal...

Poslední zkušenost s mechanikou mám, že jsem se snažil dostat jí ze staré case, aby case mohla do železa. :D Držela tam na jednom přetaženém šroubku.

• Kappa 1
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Momentálně po nás chtěli práci do školy vypálit na CD, tak jsem si po čtyřech letech vypálil zásobní CD pro sebe a pro spolužáka na externí čtečce :D

Editoval(a) jirkasta
  • Kappa 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.