Jump to content

Recommended Posts

Chtěl bych se zeptat jestli moje MB podporuje SLI... v tomhle se vůbec nevyznám...

a pokud ano tak mám GTX 1060 6gb. Šlo by to provést třeba s 1070 a víš nebo obě dvě musí být stejný?

díky za odpověď

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 7 hodinami, Pangas napsal(a):

Chtěl bych se zeptat jestli moje MB podporuje SLI... v tomhle se vůbec nevyznám...

a pokud ano tak mám GTX 1060 6gb. Šlo by to provést třeba s 1070 a víš nebo obě dvě musí být stejný?

díky za odpověď

a) žádná B350 nepodporuje SLI

b)  Jsou tu mnohem lepší desky za stejnou cenu, MSI u AM4 nebrat

c) Pokud nemáš 1080Ti, tak o SLI ani nepřemýšlej, nevyplatí se ti to než 1 karta, která stojí těch 17k a i kdyby byly o něco výkonnější, budou Mnohem víc žrát a ty se nedopočítáš za elekrtiku

d) ne, karty do SLI/Crossfire musí být zapojovány se stejným čipem, tj Titan Xp + Titan Xp, GTX1080TI + GTX 1080Ti, RX Vega 56 + RX Vega 56

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Mr.Skuda I u CFX? Tak to je jeden z nás dvou silně mimo. :D

Nejsem si jist, jestli vůbec GTX 1060 podporuje SLI, ale spíš ne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Mr.Skuda napsal(a):

c) Pokud nemáš 1080Ti, tak o SLI ani nepřemýšlej, nevyplatí se ti to než 1 karta, která stojí těch 17k a i kdyby byly o něco výkonnější, budou Mnohem víc žrát a ty se nedopočítáš za elekrtiku

d) ne, karty do SLI/Crossfire musí být zapojovány se stejným čipem, tj Titan Xp + Titan Xp, GTX1080TI + GTX 1080Ti, RX Vega 56 + RX Vega 56

a) Souhlasím. Ovšem podporují CrossFire (Pouze AMD)

b) Jup, opakujem to tu už nějakou tu dobu

c) Není úplně pravda, ale běžně to platí (Především ta část o spotřebě)

d) Tak a tady je menší nepřesnost. U nGreedie potřebuješ nejen stejný čip, ale i stejnou velikost paměti. Zjednodušeně opravdu 1080Ti + 1080Ti / 1070 + 1070 / 1080 + 1080 

U AMD ti stačí jen stejný čipy a hry nebo programy pojedou na tu menší paměť ze všech Crossfire Karet. 

Před 47 minutami, Barendol napsal(a):

Přesně tak, 1060 ani SLI nepodporuje.

ALE

Existuje způsob jak provozovat GTX 1060 + GTX 1070  (Jen si nejsem jistej jak by to na B350 Chipsetu fungovalo)

A to dokonce 2:    Možnost a)  za pomocí DirectX 12 Multi-Card podpory. I když to v teorii bude fungovat a obě 2 karty dohoromady počítat jednu hru tak bych to moc nedoporučoval.

Mimochodem Tímhle způsobem lze provozovat i AMD + nGreedia grafický karty dohromady.

Možnost b) Mít GTX 1070 jako hlavní kartu, která dělá většinu práce a následně tu původní 1060 nastavenou jako  PhysX kartu, která bude právě dělat jen PhysX

výpočty. To jsou ty různý efekty lítajících kusů zeminy v Borderlands nebo ve větru vlající cáry látky apod.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Barendol napsal(a):

K CF ti stačí mít všechny čipy se stejnou architekturou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 hodinami, Barendol napsal(a):

ale tady se bavíme o Nvídii

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 hodinami, Dangel napsal(a):

a) Souhlasím. Ovšem podporují CrossFire (Pouze AMD)

b) Jup, opakujem to tu už nějakou tu dobu

c) Není úplně pravda, ale běžně to platí (Především ta část o spotřebě)

d) Tak a tady je menší nepřesnost. U nGreedie potřebuješ nejen stejný čip, ale i stejnou velikost paměti. Zjednodušeně opravdu 1080Ti + 1080Ti / 1070 + 1070 / 1080 + 1080 

U AMD ti stačí jen stejný čipy a hry nebo programy pojedou na tu menší paměť ze všech Crossfire Karet. 

Přesně tak, 1060 ani SLI nepodporuje.

ALE

Existuje způsob jak provozovat GTX 1060 + GTX 1070  (Jen si nejsem jistej jak by to na B350 Chipsetu fungovalo)

A to dokonce 2:    Možnost a)  za pomocí DirectX 12 Multi-Card podpory. I když to v teorii bude fungovat a obě 2 karty dohoromady počítat jednu hru tak bych to moc nedoporučoval.

Mimochodem Tímhle způsobem lze provozovat i AMD + nGreedia grafický karty dohromady.

Možnost b) Mít GTX 1070 jako hlavní kartu, která dělá většinu práce a následně tu původní 1060 nastavenou jako  PhysX kartu, která bude právě dělat jen PhysX

výpočty. To jsou ty různý efekty lítajících kusů zeminy v Borderlands nebo ve větru vlající cáry látky apod.

To nepopírám. Ale otázka byla položena ohledně SLI

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 39 minutami, Mr.Skuda napsal(a):

To nepopírám. Ale otázka byla položena ohledně SLI

Vždyť jsem ale na otázku ohledně SLI odpověděl :) 

Dokonce jsem ještě odpověděl na otázku ohledně toho  že se opravdu dá 1060 + 1070 provozovat dohromady kdy obě spolupracují :) 

Kdyby jsi tam nenapsal na konec své odpovědi:

On 1/7/2018 at 10:31, Mr.Skuda napsal(a):

d) ne, karty do SLI/Crossfire musí být zapojovány se stejným čipem, tj .......RX Vega 56 + RX Vega 56

Tak jsem ti to nechal ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 7. 1. 2018 at 10:31, Mr.Skuda napsal(a):

Crossfire funguje u celé generace ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 minutami, Romantus97 napsal(a):

Crossfire funguje u celé generace ne?

Nope, stejný čip, nezáleží na paměti. Jako příklad zde uvedu HD 7950 + R9 280X. Jedná se o totožnej čip se stejnou pamětí jen danej do nového těla. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Dangel napsal(a):

Nope, stejný čip, nezáleží na paměti. Jako příklad zde uvedu HD 7950 + R9 280X. Jedná se o totožnej čip se stejnou pamětí jen danej do nového těla. 

Já vím, já jen tam dal Vegu jako příklad, aby tu nebylo moc zeleno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Můžete někdo doporučit CF jako upgrade GPU, když mám např. RX 560 2Gb a pak tam třeba přidám RX 560 4GB nebo RX 570, nebo je lepší se té první zbavit a koupit o to lepší novou grafiku a mít tak pouze jednu? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Lepší koupit výkonnější a starou prodat, jen bych asi bral teď GTX1050, kvůli RX560D, abys nebyl ošizen

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Mr.Skuda napsal(a):

Lepší koupit výkonnější a starou prodat, jen bych asi bral teď GTX1050, kvůli RX560D, abys nebyl ošizen

Jo to už mě někdo varoval. Já teď zvažuju co koupit a váhám mezi 1050 Ti, RX 560 a GTX 1060 jak 3GB tak 6GB. Jasně všichni víme co je best, ale zase v mém případě by to mohli být vyhozené peníze. Na Czc jsem si srovnal GTX 1050 Ti a RX 560 https://www.czc.cz/215292,201623/porovnat-kody?groupId=0 a amd je lepší, ale přitom je horší jak je to možné? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, LukášK napsal(a):

Jo to už mě někdo varoval. Já teď zvažuju co koupit a váhám mezi 1050 Ti, RX 560 a GTX 1060 jak 3GB tak 6GB. Jasně všichni víme co je best, ale zase v mém případě by to mohli být vyhozené peníze. Na Czc jsem si srovnal GTX 1050 Ti a RX 560 https://www.czc.cz/215292,201623/porovnat-kody?groupId=0 a amd je lepší, ale přitom je horší jak je to možné? 

a) to vím, byl jsem to já :D

b) 1060 6GB neseženeš

b1)1060 3GB by byla ideál - nejvýkonnější

b2) Tu ještě seženeš, pro mining se moc nevyplatí

b3) jak jsem už psal, pozor na 560D

c) Nevidím nikde, že je lepší RX560, za druhé, jsou 2 karty GTX 1050(má 2GB) a 1050Ti(lepší jádro, 2x VRAM, více SP) - RX560 je zhruba okolo 1050, ne Ti !, ale její výhoda spočívá ve 4GB VRAM 

d) tohle je GTX1050

e) a ještě mi došlo, bacha, B350 podporuje CF, ale ne SLI, to až X370

Editoval(a) Mr.Skuda

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě mi, prosím, řekni, jak bys chtěl propojit 2 grafické karty, s čipem jako je GTX 1060 6GB, do SLI? Osobně jsem ještě neviděl, že by taková karta, která podporuje SLI, existovala.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 23. 1. 2018 at 0:40, Barendol napsal(a):

Ještě mi, prosím, řekni, jak bys chtěl propojit 2 grafické karty, s čipem jako je GTX 1060 6GB, do SLI? Osobně jsem ještě neviděl, že by taková karta, která podporuje SLI, existovala.

@Dangel si s tím pohraje. Btw jeden "způsob" by byl, Nvidia Surround, do každý dáš jeden monitor a jedeš s lockem na FPS, aby nebyly rozdíly nebo byly minimální

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Romantus97 napsal(a):

@Dangel si s tím pohraje. Btw jeden "způsob" by byl, Nvidia Surround, do každý dáš jeden monitor a jedeš s lockem na FPS, aby nebyly rozdíly nebo byly minimální

Nebo když bys je používal s nějakou aplikací, která nepotřebuje SLI. Třeba ETH Miner :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, milanfon napsal(a):

Nebo když bys je používal s nějakou aplikací, která nepotřebuje SLI. Třeba ETH Miner :D

za vším hledej software! :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Romantus97 napsal(a):

za vším hledej software! :D 

Takže, když mi teď sestra zničila(ano, to se stane, když někdo jiný dostane přístup k PC, protože ''není vaše''(což mi sice nepatří) ale vy jste ho našli na půdě, kde byl ladem 3 roky, vyfoukali prach a  vyčistily od šurvajzu(i software, 666 virů a spousty po*na)z bazaru sehnali monitor a z peněz za brigády koupili příslušenství a tiskárnu. Ale ''není vaše a tak vy na něj nemáte právo a přednost má ten starší'') reproduktory(naštěstí jen 230kč) jsou rozbité - shodila je, tvrdí že ne, ale když máte omlácené rohy na dřevěných repráčcích, tak víte, pak do toho(bez vypojení repra) narvala sluchátka a z repráků jen škrondá a syčí. Vyřeš to softwarový experte :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Mr.Skuda napsal(a):

Takže, když mi teď sestra zničila(ano, to se stane, když někdo jiný dostane přístup k PC, protože ''není vaše''(což mi sice nepatří) ale vy jste ho našli na půdě, kde byl ladem 3 roky, vyfoukali prach a  vyčistily od šurvajzu(i software, 666 virů a spousty po*na)z bazaru sehnali monitor a z peněz za brigády koupili příslušenství a tiskárnu. Ale ''není vaše a tak vy na něj nemáte právo a přednost má ten starší'') reproduktory(naštěstí jen 230kč) jsou rozbité - shodila je, tvrdí že ne, ale když máte omlácené rohy na dřevěných repráčcích, tak víte, pak do toho(bez vypojení repra) narvala sluchátka a z repráků jen škrondá a syčí. Vyřeš to softwarový experte :D 

Šel by udělat ten zvuk hlasitější a čistší Kappa:D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď