Jump to content

Recommended Posts

Jak přinutit minecraft používat moji grafickou kartu už jsem to skoušel pomocí několika způsobů na internetu ale nefunguje to respektive gpu to využívá ale málo mám rtx 3080 a minecraft mi jede na míň jak 60fps gpu power limit je přitom na 100% a jak říkám hra vytěžuje procesor na 100% ale grafiku na nějakých 20% procesor mám intel core i7 12700 a grafiku od gigabite rtx 3080 12gb všechny hry jinak fungují skvělě. A ano mám nejnovější aktualizace ovladačů a nejnovější verzi minecraftu problém mám jak u Java verze tak u bedrock verze.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj, Minecraft je převážně CPU hra. Sice netuším jak přesně je možné, že máš na 60fps vytížený 12700 na 100%, ale je to asi způsobené díky velké vykreslovací vzdálenosti - Minecraft na to není stavěný. 

Co můžu z osobních zkušeností poradit je nepoužívat V-sync, vykreslovací vzdálenost na 16 je dostačující a i když mnoho lidí říká, že to je zbytečné, povolit minecraftu používat více, než 1GB RAM

Jinak nějaké srovnání... i3 8100 s UHD630 dává ten nový, 1.19 minecraft na 50-60fps, s občasnými dropy na 40. Tady to brzdí jak CPU, tak integrovaná grafika, záleží na nastavení. 

Napadá mě ještě manuálně přiřadit Minecraftu jádra, je možné, že to z nějakého důvodu využívá E jádra, pak by to vytížení a nízká fps možná dávala smysl.

Další věc jsou módy, ale jelikož jsi zmínil i bedrock edici, tak hádám, že je asi nepoužíváš. 

Odkaz na příspěvek

Předpokládám, že si omezení fps ve hře vypnul?

Tipnul bych nějakou chybu v ovladačích. (cože Nvidia a chyba v ovladačíchm:Om)

Pustil jsem to na své sestavě a defaultně nastavená verze 1.19.2 s vypnutím omezení fps jede 200-300fps v závislosti na scéně. Zatížení procesor max 11% grafická karta 50%.

Odkaz na příspěvek
On 18. 9. 2022 at 18:33, LUKÁŠ Měrka napsal(a):

Jak přinutit minecraft používat moji grafickou kartu už jsem to skoušel pomocí několika způsobů na internetu ale nefunguje to respektive gpu to využívá ale málo mám rtx 3080 a minecraft mi jede na míň jak 60fps gpu power limit je přitom na 100% a jak říkám hra vytěžuje procesor na 100% ale grafiku na nějakých 20% procesor mám intel core i7 12700 a grafiku od gigabite rtx 3080 12gb všechny hry jinak fungují skvělě. A ano mám nejnovější aktualizace ovladačů a nejnovější verzi minecraftu problém mám jak u Java verze tak u bedrock verze.

Stáhni si HW Info a koukni na teploty + taky procesoru... mám skoro pocit že by to klidně mohl být thermal throttling, tak to chci odškrtnout jako první

Odkaz na příspěvek

Nejdřív si myslím, že by stálo za pokus se mrknout na kterém GPU ti to vlastně jede... když zmáčkneš F3, objeví se spousta informací, včetně například souřadnic => Vyscreenuj a pošli nám to sem ;)

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...