Jump to content

Recommended Posts

Ahoj :D mam takový problém se starší grafickou kartou (GIGABYTE GT 430 GV-N430OC-1GI) 

Nedávno jsem si koupil základní desku GIGABYTE f2a68Hm-s1 a procesor AMD x4 840 všechno jsem pečlivě zapojil 

včetně samotné grafické karty.

Po spuštění počítače (Operační systém Windows 10) vše běželo jak má ale když jsem nainstaloval program CPU-Z abych se podíval na své komponenty,zjistil jsem že v kolonce Graphics ovšem nebyla moje GT 430 nikde napsána jakoby v počítači nebyla ale ventilátor (gpu) se normálně točil.

Nainstaloval jsem tedy drivery k desce a doufal že to pomůže,nic se nezměnilo zkusil jsem si nainstalovat i DRIVER BOOSTER 3 ale žádná změna.

Když jsem spustil příkaz DXDIAG a podíval se do kolonky ZOBRAZENÍ v poznámce bylo napsáno : Nastal problém se zařízením NVIDIA GeForce GT 430. Další informace získáte, když vyhledáte kod chyby ovladače grafického zařízení 22.

Moje nová deska má PCIe Express 2.0 a grafická karta to samé, nevím kde může být problém.

A jestli by pomohlo koupit novou grafickou kartu (a popřípadě jestli by nevadilo že je deska PCIe express 2.0 a GPU PCIe express 3.0)

Omlouvám se jestli je to moc dlouhé ale už si opravdu nevím rady, v okolí bohužel nemám někoho kdo by počítačům pořádně rozuměl takže tohle je moje poslední záchrana předem děkuji za odpovědi 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 33 minutami, Tomáš Rédr napsal(a):

Ahoj :D mam takový problém se starší grafickou kartou (GIGABYTE GT 430 GV-N430OC-1GI) 

Nedávno jsem si koupil základní desku GIGABYTE f2a68Hm-s1 a procesor AMD x4 840 všechno jsem pečlivě zapojil 

včetně samotné grafické karty.

Po spuštění počítače (Operační systém Windows 10) vše běželo jak má ale když jsem nainstaloval program CPU-Z abych se podíval na své komponenty,zjistil jsem že v kolonce Graphics ovšem nebyla moje GT 430 nikde napsána jakoby v počítači nebyla ale ventilátor (gpu) se normálně točil.

Nainstaloval jsem tedy drivery k desce a doufal že to pomůže,nic se nezměnilo zkusil jsem si nainstalovat i DRIVER BOOSTER 3 ale žádná změna.

Když jsem spustil příkaz DXDIAG a podíval se do kolonky ZOBRAZENÍ v poznámce bylo napsáno : Nastal problém se zařízením NVIDIA GeForce GT 430. Další informace získáte, když vyhledáte kod chyby ovladače grafického zařízení 22.

Moje nová deska má PCIe Express 2.0 a grafická karta to samé, nevím kde může být problém.

A jestli by pomohlo koupit novou grafickou kartu (a popřípadě jestli by nevadilo že je deska PCIe express 2.0 a GPU PCIe express 3.0)

Omlouvám se jestli je to moc dlouhé ale už si opravdu nevím rady, v okolí bohužel nemám někoho kdo by počítačům pořádně rozuměl takže tohle je moje poslední záchrana předem děkuji za odpovědi 

Vypiš celou sestavu (zdroj, RAM, HDD,..), ať víme s čím pracujeme. @Barendol, @Mr.Skuda (určitě víš co se může stát u starších komponent, když jsi ten profi hledač pokladů), @jirkasta nevíte co by to mohlo být? Já bych řekl, že to chce čistou přeinstalaci Driverů a pak se kouknout do správců zařízení.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 35 minutami, Romantus97 napsal(a):

@jirkasta nevíte co by to mohlo být?

Na fóru se týká, speciálně mezi těmi, kteří tu radí... Kappa

Driver ke grafice si nainstaloval?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 30 minutami, jirkasta napsal(a):

Na fóru se týká, speciálně mezi těmi, kteří tu radí... Kappa

Driver ke grafice si nainstaloval?

Driver ke grafice jsem neinstaloval protože ho ani nemam :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Tomáš Rédr napsal(a):

Driver ke grafice jsem neinstaloval protože ho ani nemam :D

To je pochopitelný, že ho nemáš, musíš si ho stáhnout ze stránek Nvidie.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Tomáš Rédr napsal(a):

Dobre zkusím se podívat děkuji

Není zač, kdyby nefungovalo, napiš, rád poradím

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Romantus97 napsal(a):

Vypiš celou sestavu (zdroj, RAM, HDD,..), ať víme s čím pracujeme. @Barendol, @Mr.Skuda (určitě víš co se může stát u starších komponent, když jsi ten profi hledač pokladů), @jirkasta nevíte co by to mohlo být? Já bych řekl, že to chce čistou přeinstalaci Driverů a pak se kouknout do správců zařízení.

Zdroj : ZALMAN ZM6HM00-GSII 600w

Deska : GIGABYTE F2A68HM-S1

Procesor : AMD Athlon x4 840

Ram : DDR3 2x2 4Gb Zeppelin Gold

Disk : Seagate Barracuda 1TB 

A pak teda tu GT 430 dřív jsem měl desku která nepodporovala dd3 paměti tak jsem si koupil nové ramky,zdroj,desku,a procesor a vlastně jediné co dělá problémy je ta grafika.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, Tomáš Rédr napsal(a):

Zdroj : ZALMAN ZM6HM00-GSII 600w

Deska : GIGABYTE F2A68HM-S1

Procesor : AMD Athlon x4 840

Ram : DDR3 2x2 4Gb Zeppelin Gold

Disk : Seagate Barracuda 1TB 

A pak teda tu GT 430 dřív jsem měl desku která nepodporovala dd3 paměti tak jsem si koupil nové ramky,zdroj,desku,a procesor a vlastně jediné co dělá problémy je ta grafika.

Kdy sis to koupil?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Romantus97 napsal(a):

a já čekal že máš aspoň ty drivery stažený z netu :D

Nemužu ty drivery nikdy najít asi je to tak shitty a stará grafika že už ani ty drivery na netu nejsou :D jeste to pohledám :D

Myslís že by pomohla nová grafika ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Tomáš Rédr napsal(a):

Nemužu ty drivery nikdy najít asi je to tak shitty a stará grafika že už ani ty drivery na netu nejsou :D jeste to pohledám :D

Myslís že by pomohla nová grafika ?

Drivery jsou i na 1. generaci, klikni na modrý odkaz (slovo tady)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, Romantus97 napsal(a):

a já čekal že máš aspoň ty drivery stažený z netu :D tady máš ty Drivery pro tvou kartu a Win 10 @Tomáš Rédr

Před 1 minutou, Romantus97 napsal(a):

Drivery jsou i na 1. generaci, klikni na modrý odkaz (slovo tady)

Dobře dekuji snad to půjde :D jestli ne tak proste koupím novou grafu :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Tomáš Rédr napsal(a):

Dobře dekuji snad to půjde :D jestli ne tak proste koupím novou grafu :D

půjde...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 32 minutami, Tomáš Rédr napsal(a):

Většinu komponentu asi před dvěma týdny až na grafiku tu mam od táty :D

Kolik si za to dal korun prosimtě?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, jirkasta napsal(a):

Kolik si za to dal korun prosimtě?

To je jedno :D 

mam v té instalačce Expresivni -  Aktualizuje existující ovladače a zanechá současná nastaveni nvidia 

a nebo                            - Vlastní  - Umožní vám vybrat komponenty které si přejete nainstalovat a nabízí možnost čisté instalace :D

hádám že asi to Vlastni protože v kompu nemam žádnej driver od GPU :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Tomáš Rédr napsal(a):

To je jedno :D 

mam v té instalačce Expresivni -  Aktualizuje existující ovladače a zanechá současná nastaveni nvidia 

a nebo                            - Vlastní  - Umožní vám vybrat komponenty které si přejete nainstalovat a nabízí možnost čisté instalace :D

hádám že asi to Vlastni protože v kompu nemam žádnej driver od GPU :D

Já jen, že jsou ty komponenty opravdu hodně staré, tak mě zajímá, jestli tě někdo třeba nenatáhnul.

Expresní je pro laika lepší, na nic se tě neptá a instaluje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, jirkasta napsal(a):

Já jen, že jsou ty komponenty opravdu hodně staré, tak mě zajímá, jestli tě někdo třeba nenatáhnul.

Expresní je pro laika lepší, na nic se tě neptá a instaluje.

Koupil jsem je z czc :D nepotřebuju mega vykonej komp ted mi stačí když CSGO :D navíc jsem měl ještě starší komponenty a chtěl jsem nějaký update :D Deska byla asi za 1100.- a procak kolem 1050.- neměl jsem moc budget :D už jsem chtěl stolák 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Instalace tech driveru nepomohla :D heh 

v dxdiag jsem nasel toto to je ten muj slavnej Kod 22 ted to nechápu ještě víc :D

Code 22 (CM_PROB_DISABLED) 
Indicates that the device is disabled. (Corresponds to DNF_DISABLED.)

nevíte co to je ? nebo jak udelat aby bylo enabled :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď