Jump to content

Problém na ploše

Recommended Posts

Dobrý den!

Pokaždé když zapnu počítač, naběhne normálně do login obrazovky a poté co zadám heslo se objeví dolní lišta a plocha bez ikonek (viz obrázek), ale nefunguje prakticky nic kromě myši a Ctrl+Alt+Del menu. (Nefunguje ani Ctrl+Shift+Esc, dokonce ani Ctrl+R).

Při přihlášení na druhý účet (admin) se neobjeví dokonce ani plocha, jen černá obrazovka s myší.

Zkoušel jsem vypnout zapnout (několikrát), restartovat grafické drivery (Ctrl+Shift+Win+B), napadlo mě i že by mohl odejít nějaký teplotní senzor v procesoru nebo něco takového tak jsem i přepastoval, zkontroloval všechny komponenty atd. ale to vše bylo bez výsledku.

Chtěl bych se zeptat jestli máte nějaké tipy co bych mohl zkusit jelikož mě už nic nenapadá. Vypadá to, jako by odešel jen kus disku. Je to možné? Doma bohužel nemám druhý systém který podporuje M.2 takže tuto teorii nemohu ozkoušet.

Díky za jakoukoliv odpověď!

Můj PC:

CPU: AMD Ryzen 5 3600

GPU: Asus Dual RX 580 4GB OC

MoBo: Asus Strix X570-F

Systémový disk: Adata XPG GAMMIX S5 256GB

RAM: Kingston HyperX Predator 2x16GB 2666MHz @3600MHz

PSU: be quiet! Pure power 11 600w

20220812_103900.jpg

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Nutno dodat, že sestava fungovala tak jak je bez větších problémů od doby, co to sestavil, tj. podzim 2019.

Menší problémy byly s grafickými ovladači, ale ty se daly vpohodě reinstalovat během 15 minut.

A při vypínání to píše že Task Host Window brání ve vypnutí, nevím, jestli to k něčemu je.

Editoval(a) CZdragon
Odkaz na příspěvek

Problém vyřešen:

Pohrabal jsem se ve Startup options menu, nic jsem vpodstatě neudělal: psalo to, že nelze provést odinstalaci nejnovějších updatů, že nelze udělat recovery a že to nenašlo žádné chyby na disku a tak podobně. I přes to se tam evidentně něco změnilo jelikož mi počítač znova začal fungovat, vytvořil jsem si System restore point a už se v tom nechci dál hrabat.

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...