Jump to content

HP ZBook Power G8

Recommended Posts

Pěkný den,

Ohlížím se po novém NTB, náhradu za můj starý HP ProBook 6570B (i5, 12 GB RAM)

Mám nyní možnost poměrně výhodně NTB  HP ZBook Power G8 452U7ES s následujícími parametry:

15,6" UHD IPS, Intel i7-11800H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA RTX A2000, Windows 10 Pro

Chtěl bych se zeptat zde zkušenějších (nejsem si v HW příliš jistý) zda toto "železo" bude stačit na:

Občasný střih (převážně FHD) videa v "premiéře" od Adobu

Občasná práce v Photoshopu

Občasné modelování ve Fusion 360

Ve zbytku času jde spíše o práci kancelářského typu (škola, správa sítí - winbox, chrome, puttyna..).

Můj stařeček ProBook 6570B už nedává ani plynulé přehrává FHD videa v timeline (bez jakýchkoli efektů a úprav) ani na 1/4 náhledové kvality. Proto hledám náhradu...Tak jestli je toto stroj, který by mi chvíli vydržel.

Díky moc😉

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj, jestli to je ještě trochu aktuální, tak bych do toho šel. Quadro.. A2000 v  kombinaci s tímto Intelem by mělo v modelování i střihání celkem zářit (procesor možná trochu rudě :D ) Jen bych se pak možná poohlédl po více paměti, co tak vím z doslechu, tak všechno, to "občasné" co jsi vyjmenoval polyká RAM jako Otesánek. 

co se týče budoucnosti, tak vydržet by ti měl na nějakou dobu, ale zase záleží, kam se posuneš ty. A2000 by mělo být na tyhle práci poměrně slušné ještě pár let, ale pokud bys dělal něco více seriózního a nebo nějaký větší, náročnější model, tak možná narazíš na limitaci ze strany VRAM

• Like 1
Odkaz na příspěvek
On 23. 7. 2022 at 14:03, Hynex napsal(a):

Ahoj, jestli to je ještě trochu aktuální, tak bych do toho šel. Quadro.. A2000 v  kombinaci s tímto Intelem by mělo v modelování i střihání celkem zářit (procesor možná trochu rudě :D ) Jen bych se pak možná poohlédl po více paměti, co tak vím z doslechu, tak všechno, to "občasné" co jsi vyjmenoval polyká RAM jako Otesánek. 

co se týče budoucnosti, tak vydržet by ti měl na nějakou dobu, ale zase záleží, kam se posuneš ty. A2000 by mělo být na tyhle práci poměrně slušné ještě pár let, ale pokud bys dělal něco více seriózního a nebo nějaký větší, náročnější model, tak možná narazíš na limitaci ze strany VRAM

Nakonec jsem nákup neuskutečnil (byl to sice nový nerozbalený kus z druhé ruky, ale bez záruky, do toho se mi jít za ty peníze nechtělo). Nicméně uvažuji pořád o tom stejném modelu - mám možnost jej sehnat i v novotě za poměrně slušné peníze, akorát s jinou grafikou.

Buď s "NVIDIA Quadro T1200 (4 GB vyhrazené paměti GDDR6)" nebo "NVIDIA Quadro T600 (4 GB vyhrazené paměti GDDR6)". Akorát ten model s T1200 je označen jako nedostupný, tak se asi spíše přikláním k T600, ale pokud je mezi nimi nějaký velký znatelný výkon, zkusil bych tam napsat dotaz 😉.

Je to pořád něco, co by na tu moji občasnou potřebu zvládlo? Omlouvám se, ale v HW se příliš nevyznám 🥴..

Samozřejmně ale počítám s navýšením RAMky, aspoň na 32GB. Možná i na 64GB (když se vyhodí ten modul, co tam v základu je a dá se tam 2* 32GB). Kterou variantu provedu, si zatím musím nechat projít hlavou 😅

On 23. 7. 2022 at 14:03, Hynex napsal(a):

o se týče budoucnosti, tak vydržet by ti měl na nějakou dobu, ale zase záleží, kam se posuneš ty.

To co jsem zmiňoval není úplně přesně to, čemu se primárně věnuji, jsou to spíše takové "boční záliby", nic závratně vrcholového 😅 😀. Takže nepočítám, že by se mé nároky nějak "rekotově posunuly". Můj primární koníček je síťařina - a na winbox a puttynu stačí dneska i skoro i cihla 😅

Díky moc

Odkaz na příspěvek

Ahoj, o tom, že se tahle Turingová Quadra rebrandla i do notebooků jsem neslyšel, ale co tak koukám, tak minimálně na papíře je mezi nimi výkoností propast opravdu velkých rozměrů, asi 30%. Jestli by ty notebooky byly za podobnou cenu, zkusil bych se podívat na dostupnost toho s T1200, ale myslím, že i T600 by to zvládnout mohlo. Jen nevím jak to bude na to stříhání, je to přeci jen nižší křemík, než 1650 mobile. No a o upgrade RAM se postaráš sám, tak to snad bude v pohodě. 

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...