Jump to content

Recommended Posts

Ahoj, měl jsem tyto G.Skilly 3600mhz 16GB (2x) zapojené v dual channelu a v biosu přehozené tím auto módem (myslím že XML) aby bylo nastavené na 3600mhz a stravné časování. Nedávno jsem dokoupil ještě jednou 2x a slyšel jsem, že pro quad channel auto nastavení nedá plnohodnotný kmitočet 3600 mhz, ale pouze 4x 2133 mhz. Chci se zeptat jestli je to pravda a popřípadě jak bych je měl nastavit na quad channel. Děkuju tomhle jsem amatér.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 12 hodinami, Kuba Dobrovolný napsal(a):

Ahoj, měl jsem tyto G.Skilly 3600mhz 16GB (2x) zapojené v dual channelu a v biosu přehozené tím auto módem (myslím že XML) aby bylo nastavené na 3600mhz a stravné časování. Nedávno jsem dokoupil ještě jednou 2x a slyšel jsem, že pro quad channel auto nastavení nedá plnohodnotný kmitočet 3600 mhz, ale pouze 4x 2133 mhz. Chci se zeptat jestli je to pravda a popřípadě jak bych je měl nastavit na quad channel. Děkuju tomhle jsem amatér.

ak nemas threadripper alebo intel xeon tak o quad channel mozes len snivat. klasicke intel a amd maju iba dual channel aj ked mas 10 ramiek zapojenych. ak mas slusnu dosku a cpu s vydarenym radicom pamätí, tak aj 4x "a teraz nerozumiem ze ci mas 2x8 alebo 2x16 a dokupil si dalsie" mali by ist 3600 XMP profil. ja to tak mam tiez 4x8 3600 , 2 kity rovnakeho vyrobcu a ide mi to bez problemu.

Odkaz na příspěvek

Přesně tak. Quad-channel mají jen HEDT platformy nebo servery. Bylo by možná dobré napsat, k čemu to máš. Reálně, jestli jsou fakt stejné, tak by neměl být problém je mít všechny na stejné nastavení, ale samozřejmě záleží na platformě (na druhou stranu 3600 MHz by mělo být pro většinu platforem OK).

Odkaz na příspěvek

Tak to je dobré vědět. 4x16 GB všechny stejné, mám to pouze jako 4K herní PC. Už jsem se setkal s problémem, že 32GB bylo nahraně a proto jsem ještě dokoupil. Základní desku jsem dal do profilu, je to MSI X570 Tomahawk wifi. Stačí tedy v biosu pouze na XMP profil a dále není třeba nic řešit.

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...