Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,

protože mi můj Ryzen 3 3100 přestává na některé činnosti stačit (konkrétněji na virtualizaci přes VMware), rozhodl jsem se, že by nebyl špatný nápad ho upgradovat. A to nejlépe za co nejmenší cenu (do 3500Kč). Jako možnosti se mi tedy podle toho, co jsem našel nabízí Ryzen 5 5500 za cca. 3500Kč, bazarový Ryzen 5 3600 za cca. 3100Kč nebo bazarový Ryzen 7 2700 za cca. 3100Kč. Která z těchto voleb je podle vás nejlepší? 

Předem děkuji.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 21 hodinami, Eda Dlabal napsal(a):

Desku mám MSI X470 GAMING PLUS MAX a jako chladič mám Arctic Liquid Freezer II 240mm.

Za mě bych šel do toho Ryzenu 5500. Desku s ním máš kompatibilní a chladič teda bude trochu overkill, ale třeba mě osobně se ho povedlo přetaktovat na 4.6 GHz a někdy je to dost znát. Musím tě tedy upozornit, že se nejedná o stejnou architekturu jako zbytek 5000 řady. Je to vlastně převlečená 5600G bez grafiky a to má svoje limitace.

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, milanfon napsal(a):

Za mě bych šel do toho Ryzenu 5500. Desku s ním máš kompatibilní a chladič teda bude trochu overkill, ale třeba mě osobně se ho povedlo přetaktovat na 4.6 GHz a někdy je to dost znát. Musím tě tedy upozornit, že se nejedná o stejnou architekturu jako zbytek 5000 řady. Je to vlastně převlečená 5600G bez grafiky a to má svoje limitace.

Děkuji. Ještě jsem dnes narazil na nabídku na Ryzen 3700X za asi 3500Kč, nevyplatil by se více než Ryzen 5500?

Odkaz na příspěvek
Před 19 hodinami, Eda Dlabal napsal(a):

Děkuji. Ještě jsem dnes narazil na nabídku na Ryzen 3700X za asi 3500Kč, nevyplatil by se více než Ryzen 5500?

Hele, to by asi i mohlo být pro tebe lepší. Nemám teda vyloženě představu o tom, co virtualizuješ, ale dokážu si představit, že 8 jader využiješ spíš 😅

Odkaz na příspěvek
  • 2 weeks later...
On 13. 6. 2022 at 13:04, milanfon napsal(a):

Hele, to by asi i mohlo být pro tebe lepší. Nemám teda vyloženě představu o tom, co virtualizuješ, ale dokážu si představit, že 8 jader využiješ spíš 😅

Nejprv se chci omluvit, že jsem neodpověděl. I tak ale děkuji za všechnu pomoc. Bohužel přišly neplánované výdaje a na procesor jsem neměl dostatek peněz. Ovšem, pokud se mi nyní podaří za slušné peníze prodat dva starší telefony, mohl bych mít na upgrade rozpočet až 5000Kč. A za to již by se dal koupit Ryzen 5600. Zároveň jsem narazil na jednom z bazarových portálů na Ryzen 9 3900X za 4500Kč a stále mám možnost sehnat i ten 3700X za 3500Kč. Co je lepší volba?

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Eda Dlabal napsal(a):

Nejprv se chci omluvit, že jsem neodpověděl. I tak ale děkuji za všechnu pomoc. Bohužel přišly neplánované výdaje a na procesor jsem neměl dostatek peněz. Ovšem, pokud se mi nyní podaří za slušné peníze prodat dva starší telefony, mohl bych mít na upgrade rozpočet až 5000Kč. A za to již by se dal koupit Ryzen 5600. Zároveň jsem narazil na jednom z bazarových portálů na Ryzen 9 3900X za 4500Kč a stále mám možnost sehnat i ten 3700X za 3500Kč. Co je lepší volba?

Chápu 😊 Jako jestli máš k dipozici 3900X, tak myslím, že pro tvé použití by to mohlo být ideální. 

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...