Jump to content

GeForce RTX 3070 Ti 16GB

Recommended Posts

Zdarec,

Zajímá mě zda někdo nemá bližší informace ohledně "GeForce RTX 3070 Ti 16GB"
Měla se vydávat v lednu 2022 ale poslední info co jsem našel je že nakonec do trhnu ani nepřijde ..
Případně je tu tím pádem další otázka .. jaká by byla alternativa místo téhle varianty ?
Bohužel si nejsem vědom toho v jaké cenové relaci by se měla pohybovat 3070 ti 16gb,
ale řekněme kdyby se hledala alternativa tak ideálně okolo 20k - 25k (když mi hodně padne do oka) 30k
"kdyby se někdo hodně nudil a dokázal by vymyslet sestavu okolo 60k +/-" (Zkrátka něco na 5let)

Nvidia-GeForce-RTX-3070-Ti-Founders-Edition-1-1024x487.jpg

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Bohužel RTX3070Ti 16GB opravdu není a asi nebude. Taky jsem si na ni brousil abych ji vyměnil za svou současnou RTX3060Ti, ale vypadá to, že bude pouze její klasická verze RTX3070Ti 8GB...ono vůbec NVidia udělala dost maglajz v označování = specifikací grafických karet RTX 30xx oproti předchozím řadám jako jsou GTX10xx a RTX20xx.

V současnosti se dají sehnat grafické karty za stále větší peníz než by měly býti, ale je to ovlivněno několika faktory a když už to není špatná až nulová dostupnost nebo těžba kryptoměn tak jest to krize a válečná situace na Ukrajině potažmo opět né příliš lichotivý kurz koruny vůči EURU a Dolaru...

ZA 20-25tisíc se dnes +/- pohybují RTX3070 a některé modely RTX3070Ti ( jukni např. na prodejce smarty.cz ) kdy jest dokonce některý model TI za stejnou nebo levnější cenu...

Bohužel hůře je to s vývojem ceny RTX3080 a ještě více s její Ti verzí....

Za mě asi Nej volba do 30tisíc jest RTX3080 12GB jako jest ASUS TUF nebo MSI Gaming Z

ASI toliko ke grafickým kartám

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek

Tady jeden PC build v MSI značce....https://www.czc.cz/2jan670uk0jbk8e2b9opiuk8u1/seznam

Záměrně deska Z690 a k ní momentálně bez násobiče CPU i5, která může být později nahrazena silnější i7 

Jinak MSI vodník je úplně v poho, já dokonce teď upgradoval na verzi s LCD, ale bohatě stačí i tenhle jen s ARGB...stejně tak mohu jenom pochválit zdroj. Jenom s SSD jsem volil od Seagate FireCuda 530...tenhle model má oproti MSI 2TB lepší parametry momentálně za stejnou cenu... 

Editoval(a) Argo37
  • Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Noonecz napsal(a):

Ahoj,

Moc děkuji .. jen pár dodatečných dotazů .
U procesoru, blbost volit něco z řadi K ? Nebo u téhle desky není možné taktování ..
Hádám že Z690 je možná k případnému dalšímu upgradu ?

Přesně tak...Z690 platforma umožňuje využít otevřený násobič u procesorů a tím pádem s kvalitním chlazením můžeš navýšit základní výkon CPU a tím si prodloužit použitelnost o další období...

Proto jak jsem psal jsem zatím do sestavy dal pouze základní i5 12600, protože je za cca 6tisíc, kdežto KF ( krom otevřeného násobiče nemá integrovanou grafiku ) za cca 7tisíc a čisté K už za 8tisíc...a to nemluvě o současných cenách i7 10-12tisíc a i9 13-17tisíc a v případě nejvýkonnějšího CPU i9 12900KS přes 21tisíc...

Proto jsem dal lepší Z690 základní desku, kterou do budoucna lze osadit lepším procesorem a třeba rovnou jak jsem psal KF nebo K verzí, kterou můžeš taktovat...

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...