Jump to content

Recommended Posts

Ahojte, neviem kam by som túto otázku mal dať, keď tak mi to niekto prehoďte alebo zmažte. Hľadám opletené káble, ktoré môžem zapojiť priamo do zdroja. Niečo ako toto napr. https://www.alza.sk/phanteks-extension-cable-set-cervena-d5131618.htm ale tieto sa nadpájajú na káble od zdroja, ja by som chcel niečo, čo môžem dať priamo do zdroja, aby som nemal v skrinke zhluk káblov a bolo tam viac miesta, bolo to prehľadnejšie a krajšie, ďakujem. 

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, milanfon napsal(a):

Ahoj, takže prostě sháníš kabely pro modulární zdroj? 

Áno, ale také tie pekné, opletené, ktoré sa môžu pripojiť priamo do modulárneho zdroja. Zatiaľ som našiel len taký spôsob, že si ich sám vyrobiť, ale do toho sa mi popravde moc nechce. :D 

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Doom_crustpunk napsal(a):

Áno, ale také tie pekné, opletené, ktoré sa môžu pripojiť priamo do modulárneho zdroja. Zatiaľ som našiel len taký spôsob, že si ich sám vyrobiť, ale do toho sa mi popravde moc nechce. :D 

Zrovna nedávno jsem se taky po nich koukal. https://www.mironet.cz/zdroje/prislusenstvi/cablemod+c35316/?sort=2 pokud chceš celé kabely, tak hledej ty, co nejsou "extension". Jediný problém by mohl být ten, že dané kabely mají u sebe napsané konkrétní značky/série zdrojů, ale možná by se daly použít i k jiným - nemohu však 100% potvrdit. Kdyby ses chtěl nějak blíže podívat na ty kabely, tak i Geekboy je zmínil ve svém videu: 

Editoval(a) domas135
  • Like 1
Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Doom_crustpunk napsal(a):

Ahojte, neviem kam by som túto otázku mal dať, keď tak mi to niekto prehoďte alebo zmažte. Hľadám opletené káble, ktoré môžem zapojiť priamo do zdroja. Niečo ako toto napr. https://www.alza.sk/phanteks-extension-cable-set-cervena-d5131618.htm ale tieto sa nadpájajú na káble od zdroja, ja by som chcel niečo, čo môžem dať priamo do zdroja, aby som nemal v skrinke zhluk káblov a bolo tam viac miesta, bolo to prehľadnejšie a krajšie, ďakujem. 

Tak po tomto jsem se dlouho pídil také. Problém je, že pokud chceš celé kabely přímo do zdroje,tak musíš sehnat přímo pro tvůj zdroj. Když už to seženeš,tak to mají v celém setu,který většinou nepotřebuješ a zaplatíš za to docelá velký peníze. Cena je i okolo 5 tisíc. - POZOR ani zde nikdy není 3x PCI-E 6+2 pin pro GPU. Pokud tedy máš GPU,která potřebuje 3x6+2pin,tak máš smůlu.

Další variantou jsou extended tedy prodloužení. Výhoda je, že to je na všechny zdroje. Nevýhoda,že se to málokomu pak vejde do bedny. Ono přidat dalších 500 mm délky na stavající kabely je už dost. A to počítám jen hlavní EPS 12V,PCI-E a ATX power 24 pin - máš to minimálně 3 kabely,ale i 6 pokud budu počítat 3x PCI-E pro moderní GPU + přídavné napájení desky (EPS12V). POZOR ani zde v setu není 3x6+2 pin. Vyplatí se kupovat jen zvlášť kabely a množství, které potřebuješ.

Levnější sety se dají sehnat na Aliexpressu - mají tam pro Corsair,Evgu apod. Problém je,že je to prostě ošizené. Korektně a bezpečně je pro EPS,PCI-E a ATX používat tlouštku kabelů 2mm (AWG17) pro zbytek je dostačující tlouštka kabelů 1,3mm (AVG23). Bohužel z Aliexpressu jsem ve většině případech viděl pouze vše v tlouštce 1,3mm a to je prostě málo a nebezpečné. Další se mi dostal do ruky set, ktery byl pod izolací pouze měděný a né pocínovaná měd,která je trvanlivější. Prostě nějak na té ceně musí ušetřit. POZOR - zde se dají sehnat sety s 3x6+2piny,ale jak už jsem psal jsou ve většině případech ošizené.

Řešení:

Bud koupit celý set za nemalý peníze a využít z toho setu jen těch pár kabelů nebo si to vše udělat sám jako jsem zvolil tuto cestu já. Náklady na potřebné věci ( Dráty,konektory,piny,flexy sleeve,cable comb,nůžky a vypichováky) tě výjdou cca jako kdyby jsi kupoval ten celý set. Výhoda ale je,že to pak můžeš dělat pro kamarády,kteří ti to zaplatí a tím se ti investice vrátí. Udělaš si barevný kombinace jaké chceš i když většina lidí chce bílou :D.

Tak snad jsem pomohl:D

• Like 1
Odkaz na příspěvek
Před 47 minutami, Shadow napsal(a):

Extension mám, ale bedňa je taká prepchatá dosť, to mi vadí, že je tam teraz strašne málo miesta. Chcel som to vyriešiť takto nejak elegantne, aj keď to bude niečo stáť, zdroj mám Corsair RM750x, takže hádam niečo nájdem. Na Ali som niečo našiel, ale keď to je niečo nekvalitné, nerád by som si nejak poškodil komponenty, treba mi 24pin,8pin na cpu a 2x 8pin na gpu, tie sata a pod netreba, ale keď by som ich mal, tak by som to prehodil už komplet. 😄

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, domas135 napsal(a):

Zrovna nedávno jsem se taky po nich koukal. https://www.mironet.cz/zdroje/prislusenstvi/cablemod+c35316/?sort=2 pokud chceš celé kabely, tak hledej ty, co nejsou "extension". Jediný problém by mohl být ten, že dané kabely mají u sebe napsané konkrétní značky/série zdrojů, ale možná by se daly použít i k jiným - nemohu však 100% potvrdit. Kdyby ses chtěl nějak blíže podívat na ty kabely, tak i Geekboy je zmínil ve svém videu: 

Tamto je super, je tam aj môj zdroj, takže paráda, ďakujem ti veľmi. 

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...