Jump to content

Problém s WIFI v Asus notebooku

Recommended Posts

Ahojte, poviem pravdu som už zúfalí z môjho notebooku. Mám Asus UM425I s procesorom AMD Ryzen 7 4700U. Jedná sa o to, že mám neustáli problém s WIFI. To znamená, zapnem notebook a nechce mi nájsť žiadnu WIFI a to som doslova vedľa routera a keď po niekoľkých reštartoch a cca 10 minútach čakania mi konečne nájde sieť tak sa automaticky pripojí, ja si idem písať poznámky atď. a z ničoho nič sa sám odpojí. Toto sa stane tak 3 až 5 krát a potom už to je v pohode. A ďalší problém je taký, že mi nájde len jednu WIFI a k tej sa nedá pripojiť, toto sa deje už od vtedy čo som ho kúpil. Napríklad, mám 2.4 GHz sieť (tú mi nechce nájsť) a potom mám 5GHz sieť a k tej sa mi notebook proste odmieta pripojiť, vždy mi to napíše "k tejto sieti sa nedá pripojiť". Ale na ostatných zariadeniach mi 5GHz WIFI normálne funguje. Už som ho aj reklamoval a popis riešenia bol taký, že mi vymenili základnú dosku a spravili ADT a WTP testy komponentov a že všetko je OK. Inak raz sa mi stalo aj to, že ikonka WIFI mi proste zmizla. Ja sa nerozumiem do sietí a nechápem to. Ak máte niekto nejakú radu tak prosím napíšte. Vopred ďakujem.

Snímka obrazovky 2022-03-31 155415.png

Snímka obrazovky 2022-03-31 155620.png

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 19 hodinami, Patrik Pánis napsal(a):

Ahojte, poviem pravdu som už zúfalí z môjho notebooku. Mám Asus UM425I s procesorom AMD Ryzen 7 4700U. Jedná sa o to, že mám neustáli problém s WIFI. To znamená, zapnem notebook a nechce mi nájsť žiadnu WIFI a to som doslova vedľa routera a keď po niekoľkých reštartoch a cca 10 minútach čakania mi konečne nájde sieť tak sa automaticky pripojí, ja si idem písať poznámky atď. a z ničoho nič sa sám odpojí. Toto sa stane tak 3 až 5 krát a potom už to je v pohode. A ďalší problém je taký, že mi nájde len jednu WIFI a k tej sa nedá pripojiť, toto sa deje už od vtedy čo som ho kúpil. Napríklad, mám 2.4 GHz sieť (tú mi nechce nájsť) a potom mám 5GHz sieť a k tej sa mi notebook proste odmieta pripojiť, vždy mi to napíše "k tejto sieti sa nedá pripojiť". Ale na ostatných zariadeniach mi 5GHz WIFI normálne funguje. Už som ho aj reklamoval a popis riešenia bol taký, že mi vymenili základnú dosku a spravili ADT a WTP testy komponentov a že všetko je OK. Inak raz sa mi stalo aj to, že ikonka WIFI mi proste zmizla. Ja sa nerozumiem do sietí a nechápem to. Ak máte niekto nejakú radu tak prosím napíšte. Vopred ďakujem.

Snímka obrazovky 2022-03-31 155415.png

Snímka obrazovky 2022-03-31 155620.png

Jak píše kolega @Argo37, tak prvně zkontroluj ovladače. Bohužel co se týče reklamací,tak ve spoustu případech napsali,že je to v pořádku a nebo, že něco měnily což nebyla pravda. Několiokrát jsem se o tom přesvědčil a dokonce jsem udělal i pastičku, kde jsem si udělal značku. Přišlo mi zpět jako opravené a přitom značka byla netknuta :-P.

Dále zkus rozebrat pokud jsi zdatný a podívej se na to sám.. Někdy je to řešeno spíše moduly,které jdou krásně vyměnit a nestojí tolik... Nevím jak je to u nejnovějších notebooků,ale většinou je to jako přídavný modul a proto se mi nezdá,že by místo modulu rovnou měnili desku.

Co jsem já opravoval i lidem kolem sebe,tak to byl výměný modul, někdy součástí byl i bluetooth.

Rozeber koukni na typ a kup nový. Někdy je možnost i upgraedu na výkonější.

• Like 1
Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Shadow napsal(a):

Jak píše kolega @Argo37, tak prvně zkontroluj ovladače. Bohužel co se týče reklamací,tak ve spoustu případech napsali,že je to v pořádku a nebo, že něco měnily což nebyla pravda. Několiokrát jsem se o tom přesvědčil a dokonce jsem udělal i pastičku, kde jsem si udělal značku. Přišlo mi zpět jako opravené a přitom značka byla netknuta :-P.

Dále zkus rozebrat pokud jsi zdatný a podívej se na to sám.. Někdy je to řešeno spíše moduly,které jdou krásně vyměnit a nestojí tolik... Nevím jak je to u nejnovějších notebooků,ale většinou je to jako přídavný modul a proto se mi nezdá,že by místo modulu rovnou měnili desku.

Co jsem já opravoval i lidem kolem sebe,tak to byl výměný modul, někdy součástí byl i bluetooth.

Rozeber koukni na typ a kup nový. Někdy je možnost i upgraedu na výkonější.

No písalo mi to, že všetky ovládače sú aktuálne ale ja som tam aj tak nainštaloval nejaké iné čo mi to ponúklo a zatiaľ to vyzerá byť v poriadku. Hneď sa mi podarilo pripojiť na 5GHz sieť a aj to vyzerá byť stabilné. Každopádne to budem pozorovať. 

A v prípade tej výmeny to by som vedel si aj sám vymeniť len sa bojím, že by som prišiel o záruku ktorú mám ešte rok. 

Inak ďakujem za radu.

Odkaz na příspěvek

Já jsem měl podobné peripetie s NTB Lenovo Yoga, který má v užívání manželka...respektive si také stěžovala na nemožnost připojení, pak na padání wifi apod. Dal jsem proto na reklamaci do obchodu kde jsem objednal a nakoupil, protože autorizovaný servis po nás chtěl abychom ho odeslali originálně zabalený na naše náklady a ještě hrozil, že pokud se závada neprojeví tak nám naúčtují i diagnostiku ...respektive to spíš vypadalo, že s tím nechtějí nic mít...

Mno prodejce to samo musí přijmout, ale jaké bylo překvapení, když nám přišel zpět a pán nám začal na krámu s pohádkou, že se musel přeinstalovat OS, pak že měnili základní desku a vše je v pořádku....doma manželka zapnula a vše bylo netknuté...kompletně soubory a vše jako když jsme posílali. Nakonec při pokusu o připojení opět problém a pak opět nestabilita připojení a opět nemožnost připojit a stále dokola...

No a jaké bylo moje překvapení, když jsem se podíval a pečeť na NTB od výrobce neporušená-původní ...ani náznak, že by byla stržená a nalepená nová...takže do NTB se nikdo nedíval a jestli, tak jenom vyzkoušel jestli se  mu připojí na jeho 2.4GHz a tím konstatoval, že je vše v pořádku a opět poslal zpět...

Nakonec jsem NTB dal tzv. do kopy, vyčistil jsem od bordelu-malware, nepotřebných souborů, vyčistil registry apod. kompletně jsem aktualizoval drivery ze stránek výrobce včetně ovladačů wifi a LAN, zvukovky stejně tak od NVidia grafické ovladače, několik update u Win10 ( skoro půl dne ) a potom všem to vše fungovalo náramě...

...manželka samo dostala menší sprdung, protože jí neustále kladu na srdce, že to není jenom o tom zapnout a vypnout, ale taky starost a péče o zařízení a je jedno jestli NTB, mobilní telefon nebo obyč lednice s mrazákem :lul:

PS : Jinak dost mi v tomhle pomohlo přejít na kvalitní wifi router se specifikací wifi6 ( někde tu mám taky vlákno s tímhle problémem ), kdy jsem v paneláku ze všech stran přesvícen pásmem 2.4GHz od sousedů a dělalo mi to taky část těhle potíží...teď jsem kdekoli v bytě s plným signálem ( dokonce cca polovinu ještě chytnu na parkovišti v autě ) a nemůžu si teď stěžovat a to mě ten wifi router nestál gardu...vyplatí se přejít na kvalitní kolem cca 3tisíc. Ty obyč do 1tisíce jsou opravdu k ničemu...

• Like 1
  • Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 16 hodinami, Argo37 napsal(a):

Já jsem měl podobné peripetie s NTB Lenovo Yoga, který má v užívání manželka...respektive si také stěžovala na nemožnost připojení, pak na padání wifi apod. Dal jsem proto na reklamaci do obchodu kde jsem objednal a nakoupil, protože autorizovaný servis po nás chtěl abychom ho odeslali originálně zabalený na naše náklady a ještě hrozil, že pokud se závada neprojeví tak nám naúčtují i diagnostiku ...respektive to spíš vypadalo, že s tím nechtějí nic mít...

Mno prodejce to samo musí přijmout, ale jaké bylo překvapení, když nám přišel zpět a pán nám začal na krámu s pohádkou, že se musel přeinstalovat OS, pak že měnili základní desku a vše je v pořádku....doma manželka zapnula a vše bylo netknuté...kompletně soubory a vše jako když jsme posílali. Nakonec při pokusu o připojení opět problém a pak opět nestabilita připojení a opět nemožnost připojit a stále dokola...

No a jaké bylo moje překvapení, když jsem se podíval a pečeť na NTB od výrobce neporušená-původní ...ani náznak, že by byla stržená a nalepená nová...takže do NTB se nikdo nedíval a jestli, tak jenom vyzkoušel jestli se  mu připojí na jeho 2.4GHz a tím konstatoval, že je vše v pořádku a opět poslal zpět...

Nakonec jsem NTB dal tzv. do kopy, vyčistil jsem od bordelu-malware, nepotřebných souborů, vyčistil registry apod. kompletně jsem aktualizoval drivery ze stránek výrobce včetně ovladačů wifi a LAN, zvukovky stejně tak od NVidia grafické ovladače, několik update u Win10 ( skoro půl dne ) a potom všem to vše fungovalo náramě...

...manželka samo dostala menší sprdung, protože jí neustále kladu na srdce, že to není jenom o tom zapnout a vypnout, ale taky starost a péče o zařízení a je jedno jestli NTB, mobilní telefon nebo obyč lednice s mrazákem :lul:

PS : Jinak dost mi v tomhle pomohlo přejít na kvalitní wifi router se specifikací wifi6 ( někde tu mám taky vlákno s tímhle problémem ), kdy jsem v paneláku ze všech stran přesvícen pásmem 2.4GHz od sousedů a dělalo mi to taky část těhle potíží...teď jsem kdekoli v bytě s plným signálem ( dokonce cca polovinu ještě chytnu na parkovišti v autě ) a nemůžu si teď stěžovat a to mě ten wifi router nestál gardu...vyplatí se přejít na kvalitní kolem cca 3tisíc. Ty obyč do 1tisíce jsou opravdu k ničemu...

S tou reklamáciou je to všelijako, ja som mal viacero problémov s týmto NTB. Poškodený displej v pravom hornom rohu, tak poškodený, že keď pozerám film a je nejaká tmavá scéna, tak je tam taký žltý svetlý fľak. A to som to takto mal od vtedy, čo som ho prvý krát rozbalil. Zo začiatku som to neriešil, pretože to zase až tak hrozné nebolo ale asi som spravil chybu, mal som to hneď riešiť. V správe bolo napísané, že som ho poškodil zlým nosením :lul: . Nevedel som či im mám vykopnúť dvere hneď alebo až na ďalší deň. :lul:

Ďalší problém bol taký, že som normálne pracoval na NTB-ku a po skončení som ho normálne zavrel. Žiadna náročná práca, pracoval som len vo worde a nejaké to video som občas pozeral. Zbalil som si veci myš, nabíjačku atď... cca to mohlo trvať 5 možno 6 minút. NTB bol chladný, ventilátor sa netočil tak som ho dal do tašky. Tento NTB je ultrabook a viem, že to chladenie v týchto NTB-och je komplikovanejšie. Myslím tým, že občas sa ešte dochladzuje po tom čo ho zaklopím. Ale keď som dokončil robotu (ako hovorím nič náročné) a dal som ho do tašky a keď som ho išiel vybrať po nejakých 45 min. tak bol totálne HORÚCI ale, že totálne. Ja som ho nevedel udržať v rukách, ventilátor išiel na 100% v otáčkach. Samozrejme baterku do vybilo na nulu...  Ja doteraz nechápem ako sa mohol zapnúť alebo čo sa vlastne stalo. A toto sa mi stalo dvakrát! A keď som si pomocou, tuším HW Info, zisťoval akú kapacitu má baterka, tak som zistil, že mi klesla kapacita na baterke o 14% a som ten NTB mal v vtedy tak 4 mesiace. 

A to nehovorím čo mi robí displej... hocikedy zmení kontrast, raz je taký viacej šedý a raz je kontrast úplne vysoko, alebo ako to mám povedať. Alebo keď mám biely dokument tak ten displej začne neskutočne postupne žiariť. Ja nepracujem s počítačmi každý deň, netestujem ich do roka 20. Ale myslím, že to nie je normálne, aspoň taký je môj názor... 

Akože, poviem úprimne dal som za ten NTB 959 eur. Nie je to ten najdrahší NTB ale ani najlacnejší a čakal som, že to bude fungovať tak ako má. Ale som neskutočne sklamaný ale, že neskutočne sklamaný... Kamarátka má HP NTB za cca 400 až 500 eur a tam jej funguje všetko na 100%. Ja som pred týmto NTB mal tiež HP Pavilion (tuším) tiež okolo 500 eur (dostal som ho ako darček na Vianoce) v roku 2015. A s ním som tiež nemal takéto problémy. 

Každopádne, už dlhšie rozmýšľam nad tým novým routerom, pretože tento NTB má tú novú WIFI 6. Zatiaľ s tou WIFI to vyzerá, že to šľape. A ešte som chcel dodať, že ja bývam na dedine a ja tu mám len moju WIFI, dve 2.4 GHz a jednu 5GHz. Takže zahltené by to nemalo byť. Ale určite do budúcna niekedy kúpim nový router. Mimochodom mám router ASUS RT-AC51U. 

A tiež ďakujem za radu s tým novým routerom. 

Odkaz na příspěvek

Mno pekné to to...ako sa hovorí na kokot ( správce fóra promine )...

Tohle bych každopádně řešil ihned a hodil to někomu na hlavu. Jednoznačně tzv. problémový kus již z výroby...doufám, že jsi měl originálně zabalený kus i s pečetí a né nějaký rozbalený...?!

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Argo37 napsal(a):

Mno pekné to to...ako sa hovorí na kokot ( správce fóra promine )...

Tohle bych každopádně řešil ihned a hodil to někomu na hlavu. Jednoznačně tzv. problémový kus již z výroby...doufám, že jsi měl originálně zabalený kus i s pečetí a né nějaký rozbalený...?!

Áno, myslím, že bol originálne zabalený. Bol aj v takom tom ochrannom plastovom obale ten samotný NTB.

A myslíš túto pečať? Pretože tú som prerezal ja keď mi prišiel. 

20220403_090734.jpg

Odkaz na příspěvek

jj, tohle jsem myslel...každopádně občas se to stává, že prodejce se snaží udat rozbalený-použitý kus....např. vrácený do 14dnů z e-shopu, ale nechce přijít o marži a prodávat pod stanovenou cenu...Né každý jako mimozemšťani a ostatní prodávají přiznané použité-rozbalené zboží se slevou....   

• Like 1
Odkaz na příspěvek

Pokud máš ještě roční záruku na notebooku, určitě bych se nepouštěl do hraní si s vnitřnostmi. Občas jsem se s podobným problémem setkal u různých notebooků, ty WiFi karty jsou docela loterie. Jednou je to skvělej kus, jednou je to nepoužitelný. Nicméně bych se ještě zkusil zameřit, jestli ti to nezpůsobuje Windows... 

• Like 1
  • Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 45 minutami, Harry napsal(a):

Pokud máš ještě roční záruku na notebooku, určitě bych se nepouštěl do hraní si s vnitřnostmi. Občas jsem se s podobným problémem setkal u různých notebooků, ty WiFi karty jsou docela loterie. Jednou je to skvělej kus, jednou je to nepoužitelný. Nicméně bych se ještě zkusil zameřit, jestli ti to nezpůsobuje Windows... 

To mi tiež napadlo či to nemôže robiť Windows... Pretože sa mi zdá, že to začalo od vtedy čo som upgradoval na Windows 11 a to ti viem presne povedať kedy to bolo. Bolo to 11.10.2021 (kamarátovi som hneď posielal fotku).

A čo si myslíš, čo by to konkrétne spôsobovalo?

Pretože mi prišlo, že keď mám pri jednej z tých troch sietí zaškrtnuté "automatické pripojenie", tak sa NTB za každú cenu snaží na tú sieť pripojiť. Napríklad: mám plný signál na 2.4GHz a ručne sa na ňu prepojím a aj tak sa po chvíli NTB odpojí a pripája sa na 5GHz sieť ktorá má úplne slabý signál...  Možno je to hlúposť ale toto som si všimol. 

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Argo37 napsal(a):

jj, tohle jsem myslel...každopádně občas se to stává, že prodejce se snaží udat rozbalený-použitý kus....např. vrácený do 14dnů z e-shopu, ale nechce přijít o marži a prodávat pod stanovenou cenu...Né každý jako mimozemšťani a ostatní prodávají přiznané použité-rozbalené zboží se slevou....   

Mal som to objednať od mimozemšťana... Tam by mi to hneď vymenili. Od nich mám samé dobré skúsenosti s reklamáciou, buď mi vrátili peniaze a to aj po roku a pol používania myšky k PC alebo mi produkt vymenili za nový. 

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 14 hodinami, Patrik Pánis napsal(a):

To mi tiež napadlo či to nemôže robiť Windows... Pretože sa mi zdá, že to začalo od vtedy čo som upgradoval na Windows 11 a to ti viem presne povedať kedy to bolo. Bolo to 11.10.2021 (kamarátovi som hneď posielal fotku).

A čo si myslíš, čo by to konkrétne spôsobovalo?

Pretože mi prišlo, že keď mám pri jednej z tých troch sietí zaškrtnuté "automatické pripojenie", tak sa NTB za každú cenu snaží na tú sieť pripojiť. Napríklad: mám plný signál na 2.4GHz a ručne sa na ňu prepojím a aj tak sa po chvíli NTB odpojí a pripája sa na 5GHz sieť ktorá má úplne slabý signál...  Možno je to hlúposť ale toto som si všimol. 

Osobně taky nejsem moc spokojený s přechodem z W10 -> W11, ale tak co se dá dělat. Co konkrétně by to mohlo způsobovat? Netuším. Toho, co se u Windows může jevit jako nevysvětlitelné a "náhodné" chování je tolik, že bych potřeboval věsteckou kouli. Doporučil bych udělat si třeba separé partition s čistýma W10, nebo například na nějakém z přenosných disků čistou instalaci (pouze pro účely otestování). Bootnout do ní a zkoumat, zda-li se budeš potýkat s podobným chováním. 

Pokud máš na některé z Wi-Fi zaškrtnuté "automaticky připojit", bude se Windows snažit k ní připojit, jakmile bude v dosahu. Nicméně pokud máš tohle nastavení jak u 2.4 GHz, tak u 5 GHz, bude vždy 5GHz upřednosťnována, nezávisle na signálu. Vyšší frekvence se považuje za stabilnější a méně rušenou okolním prostředím.

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...