Jump to content

OC zamčených Alderlaků na Asus Z690 a B660 deskách

Recommended Posts

Aby to bylo technicky možné, musí mít deska externí genreátor. A takových není  moc, zvláště v levnějším segmentu. Druhou věcí je tuto možnost implementovat do BIOSu. Pokud by byl enormní zájem, seženu Milanovi třeba Strix B660-G a pokud by chtěl, může vám to ukázat v nějakém budoucím videu :)

Podpora OC přes BLCK a BIOSy, přímo ofiko info od Asus v tabulce. I novější BIOSy nezruší podporu OC, za což tleskám.

Video které asi už znáte od Romana:

Brzy bude více info i ze strany lokálního uživatele Davestara z HWBOT, který udělal i pár slušných rekordů na Strix B660-F Gaming i pod tekutým dusíkem (a ta deska na LN2 není zas tak dělaná) :) BIOS.PNG.0050d96b31669f48208e5e365a0cbc2a.PNG

• Like 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
  • 2 months later...

Super info! Nemáš náhodou nějaké aktuality k tomuto tématu??? Co jsem se tak dočetl, tak to vypadá, že asi žádná deska s DDR4 tuto podporu nemá :|
Akorát jsem se dočetl ještě o údajné podpoře desek MSI Z690I Unify, Gigabyte Z690 Aorus Tachyon, ASRock z690 Aqua OC a EVGA Z690 Dark.

Začal jsem tak trochu uvažovat o přechodu na aktuální dvanáctou verzi Intelu a jelikož jsem usoudil, že opravdu nepotřebuji E-jádra ani integrovanou grafiku, tak jediná reálná volba pro mě je i5-12400F, ale rozhodně se nesmířím s těmi 4.4GHz :D Takže sháním info o možnosti přetaktování.:ph34r:

Odkaz na příspěvek

Ahoj, moc více info nemám. Snad jen to, že si hlavně stáhnout pro jistotu starší BIOSy (třeba z ledna) jako jistotu. 

Vypadá, že to DDR4 kousky nemají, důvodem by mohla být cena. Většina DDR4 desek je levnějších a ten externí čip něco stojí, tak proto je to asi pouze na DDR5 deskách. Za mě by asi smysl dávala ta B660-F a nebo B660-Gaming a k tomu vzít DDR5 klidně "jen 5200 MHz"

• Like 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...