Jump to content

Vhodná GPU pre i5 12th gen

Recommended Posts

A co zdroj? A budes hrat fullHD nebo vetsi rozliseni, jaky LCD monitor 27" nebo 34"...?

Jinak idealne od RTX3070 pres RTX3080 az po Ti verze a u AMD RX 6700XT po RX 6800.

Priprav se ale na castky pres 30tisic a vice....u tech vyssich modelu klidne 50tisic.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 minutou, Argo37 napsal(a):

A co zdroj? A budes hrat fullHD nebo vetsi rozliseni, jaky LCD monitor 27" nebo 34"...?

Jinak idealne od RTX3070 pres RTX3080 az po Ti verze a u AMD RX 6700XT po RX 6800.

Priprav se ale na castky pres 30tisic a vice....u tech vyssich modelu klidne 50tisic.

zdroj Seasonic Focus GX 750 W Gold

monitor: AOC 27* FHD

a čo RTX 3060?....za cenu cca 700e /nie novú/

Odkaz na příspěvek
Před 37 minutami, Ľuboš Šufl napsal(a):

Dovod?

Protoze nema takovy vykon ikdyz ma 16GB pameti...to je lepsi cca za 25tisic nejaka RTX3060Ti...

Anebo ekvivalent v AMD napr. RX6600XT nebo RX6700...

Bohuzel situace na trhu stale neni dobra a cenove kvalitni grafika je bohuzel pres 20tis a vice..

Je tu moznost koupit na bazaru od prekupniku i nove netezene grafiky, ale

ceny jsou i tak vysoko...

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Just now, Argo37 napsal(a):

Protoze nema takovy vykon ikdyz ma 16GB pameti...to je lepsi cca za 25tisic nejaka RTX3060Ti...

Bohuzel situace na trhu stale neni dobra a cenove kvalitni grafika je bohuzel pres 20tis a vice..

Vzdycky uvazuj par kroku dopredu podobne jako pri hrani sachu anebo podobne

strategicke hre...pokud dnes koupis dejme tomu rtx3060 tak na FHD ti bude cca 2roky stacit.

Ale v momente, kdy prejdes na lepsi LCD at uz rozlisenim, obnovovaci frekvenci nebo velikosti...

bude znat podstatny rozdil ve vykonu oproti prave vykonnejsim grafikam.

Takhle je to se vsim...zakladni deska, zdroj, grafika

To co odolovala nejlepe casu jsou Case, chlazeni, uloziste, RAMky...tyhle

komponenty snesou zub casu i 5let, kdy max. dokoupis RAMky v kitu nebo

dalsi disk anebo max vymenis ventilator na chlazeni u CPU bo ve skrini.

Co nejmene zase vydrzi technologicky rust jest procesor a graficka karta.

Tyhle komponenty pokud chces byt na vyssim prumeru po nejakou dobu

chca nechca jednou za 2-3roky obmenis...samo pokud koupis to Nej vydri 

i tech 5let v poho, ale pri soucasnych cenach je to cca 50tisic a vice u

grafik a cca 10-20tisic u procesoru a to ber v podtaz zakladni desky, ktete

v soucasnosti jdou taktez pres 10tisic a vice at uz kvuli samotnemu chipsetu

anebo DDR5 RAMkam.

Je toho hodne, co ovlivnuje vykon a dobu po kterou udrzis HW krok...

Takze je na tobe jestli zainvestujes ( momentalne v neidealni dobu ) anebo

preckas zle casy ( to muze trvat i do dalsiho roku ) a zakoupis kvalitni grafiku

az pote...?

Odkaz na příspěvek
Před 34 minutami, Argo37 napsal(a):

Presne tak.

Před 1 hodinou, Ľuboš Šufl napsal(a):

a čo RTX 3060?....za cenu cca 700e /nie novú/

Za 700 € kúpiš aj úplne novú!!!

Sú aj iné shopy ako Alza,kde sú GPU stále predražené.

A za 758 € sa dá kúpiť aj RTX 3060 Ti úplne nová,alebo RX 6600 XT za 688 €.Treba len pohľadať.

Editoval(a) Róbert Dilik
Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Róbert Dilik napsal(a):

A za 758 € sa dá kúpiť aj RTX 3060 Ti úplne nová,alebo RX 6600 XT za 688 €.Treba len pohľadať.

Dobře, ale kdo by si dobrovolně koupil AMD, když si může koupit NVIDII? 

• Haha 1
  • Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 38 minutami, westikkrystof napsal(a):

Co je s AMD?

Špatná stabilita, divné problémy a encoder, který nikde není implementovaný. Jako spíš proč to koupit, když je cena stejná a výkon taky? 

• Like 1
  • Nesouhlasím 1
Odkaz na příspěvek
1 hour ago, milanfon napsal(a):

Špatná stabilita, divné problémy a encoder, který nikde není implementovaný. Jako spíš proč to koupit, když je cena stejná a výkon taky? 

Nič také nepozorujem pri svojej RX 6700 XT a 12 GB VRAM má svoje výhody.:lul:

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
1 hour ago, milanfon napsal(a):

Zatím jsem v testech neviděl nějaké problémy. S tím encoderem nevím.

V současnosti nejsem fanoušek ani AMD ani NVIDIE oba jen zneužívají trh. Navíc AMD na poli procesorů úplně selhává. Soustředí se na udržení nejvýkonnějšího procesoru, ale low a mid je vůbec nezajímá.

To ovšem nic nemění na tom, že při dnešních cenách, mi jako dobrá koupě poměr výkon cena přijde RX 6700 XT 12GB. Jeho konkurenty jsou 3060ti a 3070. Kdy 3060ti nabízí za stejnou cenu lehce nižší výkon a méně paměti (8GB) a 3070 lehce vyšší výkon za vyšší cenu a také méně paměti(8GB)

Editoval(a) westikkrystof
  • Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, milanfon napsal(a):

Pravda je na obou stranách a u konkrétních modelů se přelévá na jednu, či druhou stranu...

Já sám jsem příznivec spíše NVidia grafik, ale není tomu dávno, co jsem byl zarytý AMD nadšenec potažmo ATi...

Pro mne asi největší Nej je prostředí GeForce Experience a vyladěné ovladače...oproti AMD opravdu lepší a dokonce mi přijde že i starší ATi Catalyst centre byl odladěnější.

Ale nechci tady přilévat oheň do výměny názorů zda je lepší ten a onen...

Já sám se těším na RTX3070Ti/Super s většími paměťmi...těch 8GB je fakt málo a výkon to nevytrhne, když pak chcete hrát a přejít do budoucna na 4K...

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Zatím jsem v testech neviděl nějaké problémy. S tím encoderem nevím.

V současnosti nejsem fanoušek ani AMD ani NVIDIE oba jen zneužívají trh. Navíc AMD na poli procesorů úplně selhává. Soustředí se na udržení nejvýkonnějšího procesoru, ale low a mid je vůbec nezajímá.

To ovšem nic nemění na tom, že při dnešních cenách, mi jako dobrá koupě poměr výkon cena přijde RX 6700 XT 12GB. Jeho konkurenty jsou 3060ti a 3070. Kdy 3060ti nabízí za stejnou cenu lehce nižší výkon a méně paměti (8GB) a 3070 lehce vyšší výkon za vyšší cenu a také méně paměti(8GB)

Tak mně je to taky jedno, co používám, chci používat to, co je lepší, takže právě proto bych rád věděl, proč by někdo chtěl to horší 😅

Jinak s těmi procesory je to složitější. Tam jde o to, že AMD zvolilo strukturu čipletového designu a levné procesory by nešlo výdělečně takto vyrábět. Proto třeba APU dělají monolitická. 

Odkaz na příspěvek

...tak vdaka za diskusiu,niečo som si z toho zobral...momentalne mam GPU AMD,predtým som mal Nvidiu a momentálne sa knej asi aj vrátim,,,ako tu písal kolega-majú naozaj stabilnejšie drivere pre svoje grafiky.S AMD som nemal nejake velke problemy,ale čo novy driver to ine správanie karty.... mal som Low Endove gpučka /momentalne sapphire rx590 nitro+/

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...