Jump to content

Ulomeny pin u rgb

Recommended Posts

Před 3 hodinami, Petr Bedrich napsal(a):

Podařilo se mi zlomit pin rgb.vede do vnitř hadice k pumpe.jde to nejak obejít nebo jedina šance navařit pin?Fractal design celsius s 36 dynamicdiky

IMG_20220114_145339[1].jpg

Tohle dle mě už nenapájíš. Pokud by se ti to povedlo napájet,tak stejně se ti to časem zas ulomí ( budoucí manipulace nebo studený spoj apod.).

Možnosti máš následující...

1. Pokud to chceš mít na prasáka,tak zkus ten pin napájet a uvidíš. Myslím, že to neuděláš a teplem ještě poničíš plastový obal pinu.

2. Pokud si to chlazení koupil přes internet,tak pořád máš možnost to vrátit do 14 dnů bez udání důvodu (ani nevíš kolik lidí to dělá), nebo po lhůtě se to snažit reklamovat. Zaleží pak, ale jak to vezmou...

3. Zkus poprosit kamarády nebo lidi tady na fóru a třeba ti nějaký konektor odpájí z nefunkční desky apod...

4. Můžeš koupit nějaký RGB HUB v tvém případě 3pin a z něj odpájet jeden konektor a napájet si nový na tvoje chlazení. Dle obrázku plošný spoj drží na šroubcích a měl by jít tedy odmontovat. Na wishi třeba koupíš (viz obrázek) za nějakých cca 200kč. Nehledě ,když z Hubu odpajíš poslední konektor v okruhu,tak ti pořád HUB bude fungovat a můžeš ho využít. Na Hubech jsou sice rohové 45° konektory,ale to vůbec ničemu nevadí a vejít se ti to tam bude.

Snímek obrazovky 2022-01-14 190531.png

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Já bych osobně doporučil jít cestou toho, že bych si koupil nový konektor a napájel si ho tam. Jediný co by k tomu bylo potřeba je zjistit jestli tvůj konektor drží stylem THT nebo jestli je to SMD.

Co se týče ceny, tak na Ali se tyhle generický konektory dají najít pod názvem Arduino Breakout pins nebo tak nějak. https://a.aliexpress.com/_mrAe2Wc

A 10 kousků přijde na něco kolem stovky.. pak stačí mít jen kamaráda co umí pájet a problém není. (Pokud bys sehnal díly, nedělá mi problém ti to klidně udělat, ale poštovný bude celkem drahý - takže lze to takto řešit jen pokud bydlíš někde v okolí cesty Most - Plzeň)

K nápadu "Zkusit ten pin samotný napájet" můžu říct že z vlastní zkušenosti se to to spíše nepovede - plocha toho pinů je příliš úzká než aby se na ní uchytil cín a vzhledem k bodu lomu to ani nelze řešit skrze "cínovou bambulku"

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...