Jump to content

Recommended Posts

Ahoj kluci, prosím o pomoc s výběrem adekvátní grafické karty k sestavě:

Procesor HexaCore AMD Ryzen 5 2600, 3900 MHz (39 x 100)

Zdroj EVGA 550 B3

RAM 16 GB (plánuji rozšířit na 32GB)

Deska: Gigabyte B450 Aorus Pro

Hry typu: GTA 5, Apex Legends, PUBG, Need For Speed.

Je adekvátní RX 6600 XT/RTX 3060? 

Cenovka - to je těžké v dnešní době ale ideálně do 18 000 +/-? Předem díky jestli nejsem úplně mimo (vyváženost sestavy) O.o

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 37 minutami, polaji napsal(a):

Zdroj EVGA 550 B3

Cenovka - to je těžké v dnešní době ale ideálně do 18 000 +/-? Předem díky jestli nejsem úplně mimo (vyváženost sestavy) O.o

Podle mě jsou grafiky v pohodě (pokud je samozřejmě seženeš za normálnější cenu). K tomu bych klidně ještě koukal po nějaké bazarové RTX 2070. Je na tom výkonově podobně.

Editoval(a) domas135
  • Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, polaji napsal(a):

Zdroj EVGA 550 B3

jak píše domas135...tebou výbrané RX 6600XT nebo RTX 3060 jsou s ohledem na HW OK....problém je sehnat je a když už tak za normálnější cenu... Díky bohu opět klesnul a stagnuje Bitcoin a další kryptoměny, na obchodech jako je např. CZC.CZ je opět přes 40 modelů grafik skladem a ceny začínají také jít opět dolů i díky silnější koruně cca 24,50 vůči 1 Euru....

Ta bazarovka RTX2070 je velice dobrá volba ( lépe verze Super ), ale bohužel má taky dobrý HR a není skoro k vidění na prodej a když už tak je ceněná klidně na 18 a více tisíc...., když si člověk uvědomí, že základní modely se nové prodávali cca za 14-16tisíc ( hledal bych výrobce a model buď ASUS RTX2070 ROG Strix anebo MSI RTX2070SUPER Gaming X TRIO )

Odkaz na příspěvek
On 11. 1. 2022 at 15:27, domas135 napsal(a):

Podle mě jsou grafiky v pohodě (pokud je samozřejmě seženeš za normálnější cenu). K tomu bych klidně ještě koukal po nějaké bazarové RTX 2070. Je na tom výkonově podobně.

On 11. 1. 2022 at 19:23, Argo37 napsal(a):

jak píše domas135...tebou výbrané RX 6600XT nebo RTX 3060 jsou s ohledem na HW OK....problém je sehnat je a když už tak za normálnější cenu... Díky bohu opět klesnul a stagnuje Bitcoin a další kryptoměny, na obchodech jako je např. CZC.CZ je opět přes 40 modelů grafik skladem a ceny začínají také jít opět dolů i díky silnější koruně cca 24,50 vůči 1 Euru....

Ta bazarovka RTX2070 je velice dobrá volba ( lépe verze Super ), ale bohužel má taky dobrý HR a není skoro k vidění na prodej a když už tak je ceněná klidně na 18 a více tisíc...., když si člověk uvědomí, že základní modely se nové prodávali cca za 14-16tisíc ( hledal bych výrobce a model buď ASUS RTX2070 ROG Strix anebo MSI RTX2070SUPER Gaming X TRIO )

Díky kluci za potvrzení :-). U RX 6600 XT od Gigabytu jsem našel, že je "obyč" a PRO verze. Rozdíl jsem našel jen ve sbernici a to: 

Sběrnice karty PCI-E 4.0 x 16, PCI-E 4.0 x 8. Je to znatelný rozdíl. Vím, že nemám desku s PCI-E x4 ale jen kdyby...? :D popř. je tam nějaký vliv, když ji dám na PCI-E x3?

Děkuji

Odkaz na příspěvek
Před 36 minutami, polaji napsal(a):

Díky kluci za potvrzení :-). U RX 6600 XT od Gigabytu jsem našel, že je "obyč" a PRO verze. Rozdíl jsem našel jen ve sbernici a to: 

Sběrnice karty PCI-E 4.0 x 16, PCI-E 4.0 x 8. Je to znatelný rozdíl. Vím, že nemám desku s PCI-E x4 ale jen kdyby...? :D popř. je tam nějaký vliv, když ji dám na PCI-E x3?

Děkuji

pri fullhd a vykone tvojho procesoru nepoznaš ziaden rozdiel pcx4 vs pcx3 a x16 alebo x8 . zvladne aj qhd high detail.

• Like 1
  • Souhlasím 2
Odkaz na příspěvek
On 11. 1. 2022 at 14:50, polaji napsal(a):

Zdroj EVGA 550 B3

6600 XT je solidní karta, sám jí mám. Ve FHD má výkon víc než dostatečnej, na hraní i těch nejnáročnějších herních titulů s vysokým nastavením detailů. V QHD nemůžu hodnotit, ale nějaký testy a benchmarky najdeš, po netu se jich válí stovky. 

edit: 32GB RAM je (zatím) zbytečnej luxus imho, pokud pc nevyužíváš i na práci s velkýma souborama atd...

Editoval(a) Kmínek
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...