Jump to content

Recommended Posts

@Argo37

15" byl ještě luxus, já měl první 13" u i386. Contra, ale myslím tehdy nebyla PC hra, to běželo myslím na tehdejších SEGA, nebo NINTENDO televizních konzolách. Ufo a CIV jsem miloval a ještě takovou oddechovou blbost Scorched Tanks...

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 23 hodinami, Lukas napsal(a):

@Argo37

15" byl ještě luxus, já měl první 13" u i386. Contra, ale myslím tehdy nebyla PC hra, to běželo myslím na tehdejších SEGA, nebo NINTENDO televizních konzolách. Ufo a CIV jsem miloval a ještě takovou oddechovou blbost Scorched Tanks...

Ne Contra a další 8bit kazetový hry na Sinclairu, Spectrum ZX nebo Didaktik Gama nebo Didaktik M.....

JInak asi tě trumfnu s tím monitorem...u našeho prvního stolního PC ( klasický ležák ) byl monochromaticky černobílý VGA CRT monitor taky 13"...jinak dnes klasická záležitost u intelu turbo boost ...tehdá u naší 486 samostatné HW tlačítko žlutě-oranžově podsvícené..něco takového

What is the Turbo button on old computers for?

...nebo ty starý kazeťáky s číselníkem na chycení začátku nahrávání her.....( místo názvu pásniček a časový stopy se psalo dozadu právě název hry a kdy pípne load signál )

no prostě RETRO šílený..FailFish:D 

Odkaz na příspěvek

@Argo37

Je fakt, že s tou Controu si nejsem jist, nicméně vím, že to běželo na nějaký archaický televizní konzoly.

Moje první 13palcovka byla taktéž monochromatická, doslova černo oranžová, třeba k tomu kazetovýmu Schneideru byl monitor pro změnu černo zelený. Taktéž jsem měl desktop s oranžovým turbem, ale nějak zvlášť sem rozdíl po zmáčknutí nezaznamenal, jenom ve hře Snake se pohyb hada zrychlil, ale v Basicu se výpočty znatelně nezrychlovaly a v T602, když si písmena mačkal co nejrychleji, tak si zápis předhonil i o řádek. Do prvního Pentia možná byly desktopy skoro všechny, až potom se asi trend přehoupl na towery.

Mělo to svoje kouzlo, do příchodu M602 manageru pro MS-DOS, byla k dispozici jen příkazová řádka, taky super…

Editoval(a) Lukas
  • Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď