Jump to content

Recommended Posts

zdravím,kamarát ma rovnakú dosku ako ja msi b450 tomahawk max a má tam osadené tieto ram https://www.alza.sk/hyperx-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-fury-series-d5658325.htm 

mám ram naviac tak ma napadlo ze by som mu dal mám konktétne ballistix 2x8GB 3200MHZ 16-18-18-36 1.35 

ak by tieto použili fungovalo by 32GB alebo nie? bolo by to v 4 slotoch.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Hele fungovat to bude skoro vždycky, ale otázka je jak dobře. Ty Ballistixy většinou měli Micron E-die čipy, které byly často pomalé. Jestli má tyhle novější HyperX, tak tam je nejspíše Nanya a ta je rychlostně někde jinde, takže když to nakombinuješ, budeš nejspíš kriplit rychlost těch HyperXů. Jestli u toho počítače nejde o rychlost RAMek, je to OK, ale bych to doporučoval vyrovnat něčím s ekvivalentní rychlostí. 

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, tulamorka napsal(a):

teda v hrách mu to môc nepomože  chápem to správne? 

To strašně záleží, o jakou hru jde 😅

Před 12 hodinami, tulamorka napsal(a):

zaujimavé tak sme to skúsili a ako je možné že fpska ingame sú ešte lepšie ?  :D

Ono je možné, že máte trochu jiné kusy než jsem si myslel ;) 

Odkaz na příspěvek

Za mě jenom to, že když už rozšiřovat RAMky tak o stejný kus HW. Pak se vyvarujete jak psal i Milan různým problémům a nezáchrání to právě ani stejná frekvence a časování. Ideální je vždy stejný výrobce a model, jinak nikdo nezaručí, že to bude fungovat anebo, že to bude fungovat tak jak má....

Jestli má kamarád 2x8GB a chtěl by navýšit na 32GB tak je rozumnější prodat stávající např. přes bazoš a koupit nové 2x16GB. Dnes jsou paradoxně RAMky za fajn ceny. NAvíc pro větší rychlost a dual chanel je vždy lepší mít pouze 2 sloty obsazené a to ještě A2+B2 čili ty vzdálenější pokud to výrobce základní desky nemá jinak.

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...