Jump to content

NVIDIA Quadro T600 - nouzová herní grafická karta

Recommended Posts

I když se teď situace trochu zlepšila a low-end grafické karty GTX 1050/Ti se už neprodávají za 10 000Kč, pořád je tu pro zájemce možnost pořídit levnější alternativu. Jeden z adeptů je NVIDIA Quadro T600.

Karta se dá pořídit za 4000Kč+ a výkon ve hrách by měl být právě někde kolem GTX 1050Ti.

Ještě lepší výkon by měla poskytovat Quadro T1000, ale tam už se to vzhledem k ceně 7500Kč a více nevyplatí.

Na yt se nějaká videa dají najít, ale určitě by to byl zajímavý námět na test pro @milanfon

https://www.youtube.com/watch?v=qD9ep7Q-o44&ab_channel=RandomGaminginHD

https://www.youtube.com/watch?v=torNoHC0tEQ&ab_channel=RandomGaminginHD

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
  • 1 month later...

Bohužel mi zrovna po 2letech a 1 měsíci přestala fungovat RX580 a půjde na reklamaci. Naštěstí má 3 letou záruku. Ale jsem nucen řešit situaci. 

A co jiného bych v současné mizérii mohl zvolit, než výše doporučenou NVIDIA Quadro T600.

Sice NVIDII bytostně nesnáším za její přístup k póvlu jménem hráči a lásku ke kryplotěžařům, ale co mi zbývá. Za nižší nebo podobnou cenu jsem schopen sehnat buďto parodie na grafiky GT710/730 nebo absolutní herní dno GT1030. Základ v podobě GTX 1050ti je za lidových 7000Kč.AMD se ani neobtěžuje nabízet nějaký low end.

Bazar na tom není o moc lépe. Připadalo by v úvahu něco jako RX560/570, GTX 960/970, ale vzhledem ke stáří karet potažmo záruce, by ceny měly být úplně jinde.

Takže až to přijde, vyzkouším a krátce ohodnotím. Třeba to pomůže i někomu dalšímu, kdo chce nějak normálně přežít současnou tragédii.

Dále budu čekat a věřit ve spásu od Intelu :BlessRNG::HandsUp: protože ti současní dva vychcánci umí jen ohlašovat zdražování stejně nedostupného zboží.

Odkaz na příspěvek

Tak zítra půjde na trh 6500XT, tak můžeš zkusit počkat, jaké budou ceny. I když ta karta je tragédie, sotva nad úrovní 1650, totální výsměch, který ještě beztak zazdí cenou. Na konci měsíce budou 3050, ale tam se obávám, že cena nepůjde pod 10.

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Roman Doležel napsal(a):

Tak zítra půjde na trh 6500XT, tak můžeš zkusit počkat, jaké budou ceny. I když ta karta je tragédie, sotva nad úrovní 1650, totální výsměch, který ještě beztak zazdí cenou. Na konci měsíce budou 3050, ale tam se obávám, že cena nepůjde pod 10.

Potřeboval jsem to řešit co nejdříve a tohle za tu cenu není žádný přepal. Výkon by měl být až nad 1050ti, což za necelé 4000Kč je odpovídající. Pokud to tak bude, tak na 25W kartu je to solidní. Dnes bych ji měl vyzvednout, tak uvidím.

O těch nových kartách vím. Uvidíme co a za kolik to bude. Předběžně je to spíše výsměch. Novinka s výkonem 5 let starých karet RX580 nebo spíš 6 let starých RX480 s mírným příplatkem. Ale samozřejmě se dnes prodá cokoliv. Scalpeři se už třesou u monitorů.

Osobně čekám a držím palce Intelu s jejich Arc.

Editoval(a) westikkrystof
Odkaz na příspěvek

Takže první dojmy. Karta mě překvapila hned z několika hledisek.

Rozhodně svou velikostí. Tak malou a roztomilou kartu jsem ještě neviděl.

Svou hlasitostí. O kartě ani při plné zátěži nevíte.

Svým výkonem. Jestli je tohle 25 wattová grafická karta, tak nechápu, kde se v ní bere ten výkon.

Ale od začátku.

Kartu jsem pořídil za necelé 4000Kč. Balení od HP opravdu levné. Malá hnědá kartonová krabice a v ní v sáčku kartička, dvě mini DP - DP redukce, I/O plíšek do serveru a nějaké brožurky a papíry. That's all.

Karta samotná je opravdu malinká, roztomilá a dobře zpracovaná. Instalace do PC, vzhledem bez nutnosti připojovat napájení a rozměrům karty, jednoduchá. S monitorem propojeno kabelem mini DP-HDMI bez problémů. Po zapnutí PC okamžitě náběh Windows 10, nejdříve v základním rozlišení, po chvíli Windows kartu správně detekuje Quadro T600 a nainstaluje základní ovladač. Stáhnul jsem pak nejnovější quadro rtx desktop notebook win 10 64bit balík ovladačů a bez problémů nainstaloval včetně NVIDIA ovládacího panelu.

Ve Windows 10 tedy vše šlape naprosto bez problémů, ale nic jiného bych nečekal.

Teď ke hrám. Nejsem žádný hráč a pravidelně na mém PC provozuji pouze 3 hry. Fallout 76, World of Tanks a Minion Masters. Předešlá karta RX570 4GB šla do druhého PC a beze změny grafického nastavení, jsem otestoval hry s novou kartou T600. Výsledek? Nepoznal jsem rozdíl. Hry se chovají buď stejně, nebo nejsem schopen postřehnout rozdíl.  Dle synt. testů by výkon karty v porovnání s AMD měl být někde mezi RX560 a RX570. Asi by to chtělo změřit FPS obou karet, ale k tomu se určitě vracet nebudu. Těžko říct, jak je možné, že z takového titěrného kousku HW s minimální spotřebou, jde dostat takový výkon. Určitě tomu dost pomáhá paměť GDDR6, ale i tak jsem překvapen. Prostě tohle se povedlo. (edit. po delším hraní tam pozorovatelné snížení fps je, ale stále dobře hratelné se stejným nastavením).

Bohužel nic není dokonalé a musím uvést i negativa. Vlastně jen jedno. Jak je vše malé, tak to platí i o chladiči. A to se negativně podepisuje na teplotách v zátěži. Takže při hraní zmiňovaného Fallouta 76, se teploty pohybují kolem 75-77°C. V dalších dvou hrách 75 a 69°C. Ve Windows se sice teplota drží okolo 39°C, ale kvalitnější chlazení by kartičce určitě prospělo. Tak jen doufám, že to mají spočítáno dobře. Vždyť stejná karta se dává do notebooků, kde jsou možnosti chlazení ještě omezenější. Když tak bych musel udělat v bedně větší vítr.

Celkově tedy chválím a karta se v mém PC určitě na chvíli zabydlí a počkáme spolu na lepší časy. Třeba nastanou už zítra s vydáním RX 6500 XT.

quadro.jpg

Editoval(a) westikkrystof
Odkaz na příspěvek

Dík za postřehy.

1. Plíškem do serveru máš asi na mysli redukční plech slotu na low profile výšku?

2.Teplty máš nějak vysoko, asi nemáš nejvhodnější setup? Ve videu, co jsi dával, týpkovi nepřekročí teplota nikdy 70°C (to až u T1000)

3. Co taktování, jde posunout power limit, nebo je to zablokované?

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Roman Doležel napsal(a):

Dík za postřehy.

1. Plíškem do serveru máš asi na mysli redukční plech slotu na low profile výšku?

2.Teplty máš nějak vysoko, asi nemáš nejvhodnější setup? Ve videu, co jsi dával, týpkovi nepřekročí teplota nikdy 70°C (to až u T1000)

3. Co taktování, jde posunout power limit, nebo je to zablokované?

1. jj

2. to byly první, co jsem naměřil. zatím to sleduji a pomalu to klesá. Teď jsem hrál Fallout 76 asi 1,5h a teploty se ustálily kolem 65°C. Také jsem viděl video, kde kartu týpek rozebírá a nějak tam chyběly teplovodivé podložky na pamětech už od výroby. Holt tchajwanec se špatně vyspal.

3. ještě jsem nezkoušel. ani nevím jak bych to dělal. teď, co jsi upozornil, jsem jen nastavil profil na výkon. byl na max kvalitu. je fakt, že takt má nastaven nízko, ale moc se mi kartičku trápit nechce.

když tak později dám další info, jak se to chová a co jsem zjistil dál

Odkaz na příspěvek
On 16. 1. 2022 at 14:08, westikkrystof napsal(a):

Bohužel mi zrovna po 2letech a 1 měsíci přestala fungovat RX580 a půjde na reklamaci. Naštěstí má 3 letou záruku.

VSADZAM 50CZK ZE TI VRATIA TYCH 100 ALEBO 120 EUR CO STALA TA GRAFIKA... MYSLIM ZE BUDE "BYE BYE" GRAGIKA...

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

VSADZAM 50CZK ZE TI VRATIA TYCH 100 ALEBO 120 EUR CO STALA TA GRAFIKA... MYSLIM ZE BUDE "BYE BYE" GRAGIKA...

Tak o tom nepochybuji. Kde by vzali nový kus a současnou cenu mi určitě nedají :S takže to bude asi 155€. 

Ale kdysi dávno se mi v Alze stalo něco podobného a dali mi novou grafiku, vyšší model. Ovšem tyhle fér časy jsou už dávno pryč, teď je prvořadé se zákazníkem vyjebat.

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...