Jump to content

Recommended Posts

On 11. 12. 2021 at 10:04, milanfon napsal(a):

Vyplatí a nejen, že je to novější, ale také jsem teď viděl slušné problémy při updatu BIOSu na B450 s novými procesory, takže dneska při ceně B550 bych se tomu rozhodně vyhnul 😅

čeho se konkrétně problém týká? Při updatu biosu mojí 450 jsem žádný problémy nezaznamenal.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 10. 12. 2021 at 18:06, Marek Jenej napsal(a):

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli se vyplatí si připlatit cca 1300 za B550 desku (ryzen 5 3600)

aktuálně mám starší a320 a chtěl bych pořídit něco lepšího.

Díky za pomoc :)

Pokud do desky půjde R5 3600, určitě bych sáhl po B550 z důvodu možného budoucího upgrade a lepší výbavě desky.

Nevím, jak si přišel na rozdíl 1300Kč? Pokud vezmu v současnosti nejlevnější ATX B450, kterou bych ti doporučil, jsme na 2000Kč+ (MSI B450 A PRO MAX/GAMING PLUS MAX, Asus TUF B450 PLUS II). Za slušnou ATX B550 dáš o 700Kč+ více.

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Kmínek napsal(a):

čeho se konkrétně problém týká? Při updatu biosu mojí 450 jsem žádný problémy nezaznamenal.

Protože starší desky mají pouze 16MB CMOS čipy pro BIOS, tak výrobci u novějších BIOSů odstraňují podpory pro novější CPU a může se lehce stát, že si přehraješ BIOS na novější, který nepodporuje aktuální CPU a pak už PC nePOSTne. 

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...