Jump to content

Vypadávající obraz monitoru po zapnutí PC

Recommended Posts

Mám monitor Samsung S27R750 (27", 1440p, 144 Hz, VA), kterému po zapnutí počítače ve spodní části monitoru vypadávají pixely (viz přiložené fotky). Po chvíli pixely zase naskočí do normálu, ale je to hrozně otravné. Vysledoval jsem, že oblast výpadku a doba trvání výpadku je cca úměrná délce nepoužívání počítače (čím déle je vypnutý, tím větší/delší výpadek). Výpadek také přetrvává déle, pokud mám zobrazený statický obraz - např. při přehrání videa se pixely "probudí" rychleji.

Monitor mám připojený přes miniDP kabel, zkoušel jsem i dva jiné HDMI kabely, nepomohlo to. Co ale pomohlo, je změna zdroje obrazu - po připojení notebooku monitor funguje zcela normálně, chyba ale asi není jen čistě v PC, protože druhý připojený monitor (AOC 24V2Q - 24'', 1080p, 75 HZ, IPS) funguje zcela normálně.

Máte někdo s něčím podobným zkušenosti nebo netušíte, jak by se dal tento problém odstranit? Budu moc vděčný za každou radu.

Pro jistotu přidávám i PC setup: AMD Ryzen 5 3600; MSI B450M MORTAR MAX; MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC 8GB; Crucial Ballistix 2x8GB DDR4 3200 CL16; ADATA XPG SX8200 PRO, M.2 - 512GB; Seasonic CORE GM-650; Fractal Design Meshify C Blackout TG; Windows 10 Home

detail.jpg

monitor.jpg

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď