Jump to content

Zapojenie kvm switchu

Recommended Posts

Zdravím, chcel by som zapojiť kvm switch (na alze majú a verziu s USB 3.0, ale kedže to plánujem použiť iba na klávesnicu, myš a headset, tak si myslím, že mi USB 2.0 postačí) do počítača a docku, ktorý pôjde do notebooku, ale neviem či to tak bude fungovať alebo musí byť zapojený priamo do notebooku. Môj plán bol taký, že prídem zo školy, zapojím notebook do docku a mám k nemu pripojené všetko (aby som mal 2 displeje), potom keď pôjdem hrať hry, tak len prepnem switch a monitor nastavím na iný input a môžem hrať. Tiež neviem, či sa bude dať notebook nabíjať celým výkonom nabíjačky (95W). Na lenovo stránke píše, že to má USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.2), keď to má DP 1.2 tak to bude podporovať aj HDMI FHD 75Hz?

Ďakujem za pomoc

Untitled.png

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Zveřejněno (upraveno)

Podľa toho, čo som našiel na wiki, tak DP1.2 nepodporuje HDMI alebo lepšie povedané to chce nejakú aktívnu reduckiu aby to fungovalo. Najlacnejší dock s DP som našiel za 90 eur čo je o dosť viac ako by som chcel do toho dať. Dalo by sa to aj nejak inak zapojiť?image.thumb.png.08f6dba1b6acd32899c3a00ad3f17e09.png

Editoval(a) D4N0
Odkaz na příspěvek

Tak jo, tenhle problém mi lehce působil bolest hlavy :D

Nejlevnější a asi i nejlepší řešení asi bude:

Tvůj KVM   20€ + Tvůj Dock 23€ 

Při nejhorším budeš muset jít stylem 2 kabelového zapojení ve stylu:image.png

OVŠEM!!!! Vypadá to, že by to mělo dokonce být možné propojit s NTB pomocí jen jediného kabelu!  Ačkoliv je v rámci specifikace NTB napsán DP1.2 a ten USB hub má HDMI, tak:

Na stránkách výrobce jsem našel daný produkt a ve specifikacích je napsáno, že obsahuje čip "AG9311":

image.png

Tenhle Chip je jednak zodpovědný právě za podporu PowerDelivery 3.0, ale také! umí aktivní převod DP 1.2 -> HDMI 1.4

image.png

Takže by to nejspíš mělo být možné dokonce právě připojit jen přes USB C konektor k ntb a teprve z něj to táhnout do monitoru ;)

• Like 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...