Jump to content

Telefon s 5G nebo bez?

Recommended Posts

Ahoj, 

vybírám nový telefon, a tak jsem chtěl zkusit radu z fóra. Má cenu připlatit si za telefon s 5G? Vybírám mezi doprodejovým Realme 7 a Realme 8 5G, chci jej mít alespoň 4 roky. Rozdíl 1000 Kč pro mě, jakožto chudého studenta, něco znamená. :'D

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, Richard1 napsal(a):

Ahoj, 

vybírám nový telefon, a tak jsem chtěl zkusit radu z fóra. Má cenu připlatit si za telefon s 5G? Vybírám mezi doprodejovým Realme 7 a Realme 8 5G, chci jej mít alespoň 4 roky. Rozdíl 1000 Kč pro mě, jakožto chudého studenta, něco znamená. :'D

Záleží jak moc, na co a kde využíváš data.

Rychlost 4G je na většinu věcí, co děláš s telefonem, dostatečná. 5G získává výhodu při koncentrovaném množství lidí, připojených přes jednu buňku. Typicky hromadné akce, školy, ubytovny, koleje. Tam má 5G velkou výhodu díky technologii a neklesá tolik rychlost. Jinak celkově dovede být 5G myslím až 10x rychlejší než 4G. Pak je tu ale otázka pokrytí a co ti pustí operátor. Pokud studuješ na nějakém malém městě, bude ti 5G k ničemu. Takže bych také prověřil pokrytí.

Synovi jsem na začátku roku kupoval do školy nový mobil a vybrali jsme Xiaomi Mi 11 Lite 4G. Za model s 5G je u něj mnohem větší příplatek díky současně lepšímu HW. Ale měníme telefony trochu častěji, než zamýšlíš.

Proto bych asi zaskřípěl zuby a zainvestoval do 5G telefonu, pokud ho chceš na 4+ roky do budoucna.

Odkaz na příspěvek

Pokud 5G reálně využiješ, tak proč ne. Na druhou stranu.. pokud je pro tebe 5G jediným rozdílem mezi těmito telefony, šel bych spíš do 7čky (viz naše video o 5G). Spíše než ohledně 5G bych se zamýšlel nad ostatními rozdíly a podle toho vybral.

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...