Jump to content
jirkasta

Grafická karta MSI GeForce GTX 1080 GAMING X

Recommended Posts

Ahoj, dnes mi přišla tato nová karta a první hra, na které jsem ji otestoval byla Mafia 3. Na nejvyšší nastavení u FHD rozlišení jsem naprosto bez problému rozjel 60 FPS bez znatelného zadýchání karty - teploty nešly přes 65°C a navíc ventilátory u této karty běží až od 60°C, což je výborné skóre. Chlazení je velmi tiché stejně tak jako celý počítač, vůbec jsem nepostřehl, že se ventilátory začaly točit. Pokud vás zajímá zbytek sestavy, najdete ho na mém profilu.

Také bych se rád zmínil o vizuálním provedení této karty, které mě jako pamětníka spíše starších čipů z nižší třídy naprosto uchvátilo, stejně tak jako její výkon. Svítícímu logu MSI lze nastavit v Gaming APP jakákoliv barva na paletě, může blikat nebo se plynule rozsvicet a zhasínat. Po obvodu karty vedou červené LED pásky a celkově karta působí velmi pěkně. Samozřejmě jdou LEDky i úplně vypnout. Co jsem četl na stránkách MSI, existuje ještě pár aplikací na mobil, díky kterým jde kontrolovat aktuální stav PC přímo na mobilu např. při hraní. To jsem ale zatím nezkoušel.

Jediné, co bych zatím kartě vytknul je samozřejmě vysoká cena, nicméně vzhledem k jejímu obrovskému výkonu je to pochopitelné.

• Kappa 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Co bych po měsíci k recenzi dodal? Zjistil jsem, že větší problém než výpočetní výkon je u dnešních programů především optimalizace. Jsou hry, které mají minilagy i na této velmi výkonné kartě. Například rozdíl mezi Mafií 3 a GTA 5 v poměru potřeby výpočtů/kvalitě grafického zpracování je naprosto propastný. Vývoj hry GTA 5 stál miliardy korun (cena přesáhla i mnoho špičkově natočených filmů) a je to velmi znát na kvalitě výsledného programu. Někteří vývojáři ale bohužel na optimalizaci kašlou. Zrovna u zmíněné Mafie 3 je propastný rozdíl i mezi díly stejné série - Mafia 2 nemá o moc horší grafické zpracování oproti Mafii 3 a přesto se dá bez problému rozchodit i na grafické kartě z roku 2009. Mafia 3 je náročnější než GTA 5.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 8/23/2017 at 15:23, jirkasta napsal(a):

Co bych po měsíci k recenzi dodal? Zjistil jsem, že větší problém než výpočetní výkon je u dnešních programů především optimalizace. Jsou hry, které mají minilagy i na této velmi výkonné kartě. Například rozdíl mezi Mafií 3 a GTA 5 v poměru potřeby výpočtů/kvalitě grafického zpracování je naprosto propastný. Vývoj hry GTA 5 stál miliardy korun (cena přesáhla i mnoho špičkově natočených filmů) a je to velmi znát na kvalitě výsledného programu. Někteří vývojáři ale bohužel na optimalizaci kašlou. Zrovna u zmíněné Mafie 3 je propastný rozdíl i mezi díly stejné série - Mafia 2 nemá o moc horší grafické zpracování oproti Mafii 3 a přesto se dá bez problému rozchodit i na grafické kartě z roku 2009. Mafia 3 je náročnější než GTA 5.

Otestuj na ni dospělý hry, ne Mafii 3 :lul:

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 34 minutami, Harrysek napsal(a):

Otestuj na ni dospělý hry, ne Mafii 3 :lul:

Třeba Dooma z 93, protože má letos čtvrtstoletí :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Mr.Skuda napsal(a):

Třeba Dooma z 93, protože má letos čtvrtstoletí :D

To jo, špetka nostalgie 93, můj první PC i386.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 46 minutami, Romantus97 napsal(a):

@jirkasta ty kulišáku, že ty nám chceš hacknout síť? :D ta velikost souboru se mi vůbec nelíbí... @DraXy je libo příloha?

To víš, chci vědět, jaký péčko si to tam pouštíte :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, Romantus97 napsal(a):

@jirkasta @Dangel je jasnej :D@milanfon se už prokecl, zbytek MML kdoví... @Barendol se nám za chvíli svěří :D@Mr.Skuda nevím a já jsem dost chytrej chytrej na to abych se nenalákal na clickbait :D

Někdy je přehnaná opatrnost taky škodlivá :D 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 24. 5. 2018 at 17:41, Romantus97 napsal(a):

@Mr.Skuda nevím a já jsem dost chytrej chytrej na to abych se nenalákal na clickbait :D

Nejvíc nechutný péčko je Comic Sans, já rád koukám na font Century Gothic

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď