Jump to content

I5 11600 maximalni frekvence ve hrach

Recommended Posts

zdravim uz mam objednanej tenhle procak a dival jsem se na nejake videa i na i7 11700 . a nemeli maximalni frenkvenci ve hrach . vim ze v afterburneru kdyz ma procak v turbu na papire 4,8 ghz tak v adterburneru ma 4,6 ghz . ale co jsem videl tak 11600 mel 4,3 ghz a 11700 mel 4,4 ghz . pritom meli odemcene napajeni .

tak to fakt nechapu

asi tedy vemu i5 11600k i kdyz jsem nemel v umyslu taktovat

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 58 minutami, Petr Long napsal(a):

zdravim uz mam objednanej tenhle procak a dival jsem se na nejake videa i na i7 11700 . a nemeli maximalni frenkvenci ve hrach . vim ze v afterburneru kdyz ma procak v turbu na papire 4,8 ghz tak v adterburneru ma 4,6 ghz . ale co jsem videl tak 11600 mel 4,3 ghz a 11700 mel 4,4 ghz . pritom meli odemcene napajeni .

tak to fakt nechapu

asi tedy vemu i5 11600k i kdyz jsem nemel v umyslu taktovat

i5 11600k stock ma  papirove 4,9 ghz a ve hre   4,6 ghz    a  i5 11600 ma papirove   4,8ghz  a ve hre  4,3 ghz   nechapu 

Editoval(a) Petr Long
Odkaz na příspěvek

Jde o to, jak to bereš a v jakém PL režimu procesor máš, resp. zda máš zapnuté limity. Pokud ano, tak v režimu PL1 na maximální takt jede jen po určitou dobu a pak spadne na nižší hodnoty (PL2), které jsou pro každou dvojici jader v procesoru jiné, takže když bereš celkovou frekvenci, bude vlastně zprůměrovaná. Pokud to máš bez limitů, tak jede celou dobu v maximálním taktu, ale taky si podle toho bere patřičný proud. 

Více v tomto úseku videa:

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, milanfon napsal(a):

Jde o to, jak to bereš a v jakém PL režimu procesor máš, resp. zda máš zapnuté limity. Pokud ano, tak v režimu PL1 na maximální takt jede jen po určitou dobu a pak spadne na nižší hodnoty (PL2), které jsou pro každou dvojici jader v procesoru jiné, takže když bereš celkovou frekvenci, bude vlastně zprůměrovaná. Pokud to máš bez limitů, tak jede celou dobu v maximálním taktu, ale taky si podle toho bere patřičný proud. 

Více v tomto úseku videa:

diky 

• Like 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.