Jump to content

Recommended Posts

Ahoj, skládám budget pracovní pc, především na práci v CAD programech, jmenovitě Solidworks, a občasné hraní. Komponenty mám vybrané, ovšem nejsem ve skládání počítačů úplnej profík takže uvítám jakékoli rady k mému buildu, např. pro výměnu nějaké komponenty. Budget mám max 30 000 kč bez DPH.

Komponenty:

GPU: PNY NVIDIA Quadro P2200, 5 gb

CPU: Ryzen 5 5600 X

CPU chlazení: nevím jestli postačí stockový Wraith Stealth nebo nějaký dokoupit

MTB: MSI MAG B550M mortar wifi

RAM: Corsair Vengence RGB PRO 2x16 gb, 3200 Mhz, cl 16

SSD: M.2 Crucial p2, 1 tb

CASE: NZXT H510

ZDROJ: Be quiet system power 9, 500w

Editoval(a) Mingi
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj, většina věcí tam vypadá dobře. Chladič k procesoru stačí v normálních dnech, ale v létě s ním budeš mít trochu problémy 😅 Takže třeba do budoucna spíš přemýšlej o lepší. Spíš by mě ale zajímalo proč zrovna Quadro grafiku? Já chápu, že třeba u Autodesku to jsou jediné "oficiálně podporované" karty, ale od Turingu se ani běžné spotřební karty vlastnostma nijak neliší a když si vezmeš za stejnou cenu 2060, tak máš dvojnásobný výkon a dokonce vyšší VRAM. 500W zdroj je pak dostatečný, ale radši bych si nechal nějakou rezervu a vzal spíš 600W. 

Odkaz na příspěvek
Před 19 hodinami, Mingi napsal(a):

Ahoj, skládám budget pracovní pc, především na práci v CAD programech, jmenovitě Solidworks, a občasné hraní. Komponenty mám vybrané, ovšem nejsem ve skládání počítačů úplnej profík takže uvítám jakékoli rady k mému buildu, např. pro výměnu nějaké komponenty. Budget mám max 30 000 kč bez DPH.

Komponenty:

GPU: PNY NVIDIA Quadro P2200, 5 gb

CPU: Ryzen 5 5600 X

CPU chlazení: nevím jestli postačí stockový Wraith Stealth nebo nějaký dokoupit

MTB: MSI MAG B550M mortar wifi

RAM: Corsair Vengence RGB PRO 2x16 gb, 3200 Mhz, cl 16

SSD: M.2 Crucial p2, 1 tb

CASE: NZXT H510

ZDROJ: Be quiet system power 9, 500w

Shodou okolností se Solidworks pracuji. Pro modelování potřebuješ co největší výkon na jedno jádro/vlákno a grafika může být paradoxně nějaká GT1030 :), protože všechno počítá CPU a grafická karta je tu jen pro zobrazování. Takže v podstatě stačí 11.gen 4C/8T i3, která zvládne 4,5 GHz. Výpočty MKP a Fluid Flow už využívají více jader.

Výkon grafické karty Solidworks používá jen při Visualize Rendering, takže pokud děláš nějaké rendery modelů, tady se hodí certifikovaná Quadro nebo RadeonPro (ale pohraním si s registry se dá využít i běžná GeForce karta - návody někde na netu, slyšel jsem, nikdy nepotřeboval). Visualize Rendering však může být počítán i procesorem, jen to bude trvat déle.

Takže procesor a grafika se odvíjí od toho, co na tom budeš modelovat a dělat. Na hry bych volil normální řady grafických karet.

RAM netřeba zmiňovat, protože čím víc GB tím líp. Frekvence atd nejsou pro solid až tak důležité. Dneska jsou stejně 3200MHz nejlevnější :)

Chlazení bych volil lepší, nějaká SPC Fera 3 nebo 5, případně CM Hyper 212 postačí.

Disk je OK, ale osobně bych volil třeba Kingston KC2500.

Editoval(a) Petr.siska
  • Like 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď