Jump to content

Recommended Posts

Před 1 hodinou, Tomkano napsal(a):

Ahoj 

Poradili by ste mi prosím nejakú dobrú B základovku s wifi ku i5 10400F ? atx

Mno tady bych ti poradil jít do základní desky Z590 s podporou nejenom 10.generace, ale i 11.generace a může to být např. tahle ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI

takže až se rozhodneš pro upgrade na i5 11400 anebo i7 apod...tak nebudeš muset měnit základní desku...

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 12 hodinami, Barry napsal(a):

Z490 desku a na upgrade bych se vykašlal a další upgrade nejdříve na intel 12. Gen a ta ma jiný socket.

Nevím, ale jestli mi dobře slouží hlava a oči tak jsem odkazoval na Z590, kde je podpora 10. a 11. generace intelu....nebo snad ne????

Odkaz na příspěvek
Před 24 minutami, Argo37 napsal(a):

Nevím, ale jestli mi dobře slouží hlava a oči tak jsem odkazoval na Z590, kde je podpora 10. a 11. generace intelu....nebo snad ne????

Myslí to tak,že koncem roku vyjde Alder Lake, který pošle tyhle desky do důchodu, ale jako jestli chce někdo teď nutně počítač, tak 11. Gen je furt dobrá volba. 

Odkaz na příspěvek

je to dosť chaotické tak ešte raz aby ste tomu pochopili

Ja potrebujem PC skor a mám obmedzený budget tak ma napadlo i5 10400F a GTX 1660S / RTX 2060 kúpiť tak cca za 1-3mesiace no a moja otázka je že akú základovku by som mal zobrať, nepotrebujem nejako extra dobrú lebo žiaden upgrade sa na tom pc konať nebude takže mi prišla vhodná nejaká B460... a preto som chcel poradiť zo základovkou

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

suhlasim a silne odporucam planovat nakup komponent tak tyzden alebo 2 pred nakupom, to co je aktualne po ruke a nie co bude o par mesiacov alebo o pol roka.

nehovor mi že ked si si staval svoj prvý PC vživote tak si si to nechcel poriadne dopredu rozmyslieť :D

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, milanfon napsal(a):

Myslí to tak,že koncem roku vyjde Alder Lake, který pošle tyhle desky do důchodu, ale jako jestli chce někdo teď nutně počítač, tak 11. Gen je furt dobrá volba. 

No hlavně mi šlo o to, že pokud teď bude investovat do základní desky a má i5 10400 10.generaci, tak je škoda mít B560/B460/Z490 apod. , když Z590 dovoluje později jít do 11.generace a nemusí to být nutně jen i5 11400, ale klidně i7, která později bude mít lepší poměr cena/výkon než-li dnes, kdy je i5 10400 prakticky za hubičku...

Takže asi takhle jsem to myslel.....

Odkaz na příspěvek

Podle mě je pořád nejlepší zainvestovat do kvalitní základní desky s možností širšího upgradu a nekupovat s každou generací novou základní desku ( což neplatí u AMD a jejich AM4 socketu ), proto mi přijde možnost upgradu z 10.generace na 11.generaci na jedné MB celkem fajn bonus s ohledem na Intel. Navíc jak sám Tomkano psal má omezený budget takže teď byť potřebuje ušetřit tak dejme tomu na i5 10400 fajn procesor za ten peníz, ale u tý základovky bych to cenově za těch 5.500,- viděl jako dobrý nákup právě s ohledem na budoucí možnosti = upgrade CPU, možnosti taktování, vyšší frekvence u RAM, atd., atd., atd.

Odkaz na příspěvek
Před 17 minutami, Argo37 napsal(a):

No hlavně mi šlo o to, že pokud teď bude investovat do základní desky a má i5 10400 10.generaci, tak je škoda mít B560/B460/Z490 apod. , když Z590 dovoluje později jít do 11.generace a nemusí to být nutně jen i5 11400, ale klidně i7, která později bude mít lepší poměr cena/výkon než-li dnes, kdy je i5 10400 prakticky za hubičku...

Mám dosť obmedzený budget na Z590 a ja za 4 roky idem na školu kde budem mať ntb takže tento PC nebude treba upgradovať a po škole si spravím nový iný

Editoval(a) Tomkano
Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Argo37 napsal(a):

Ale tady je zase jiná otázka a to,že cenový rozdíl tam je minimální a 11400 ti dá znatelně víc výkonu. Takže bych do desky dal co nejméně peněz a radši pak šel do nových a o dost lepších procesorů. 

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...