Jump to content

AMD RYZEN 9 5900X + NOCTUA NH D 15 CHromax + FAN CONTROL 5. Testoval jste někdo optimální křivku?

Recommended Posts

Ahoj, optimální křivku si budeš muset asi udělat sám, protože tady to závisí na mnoha faktorech..

• to jakou má case a jak dobře je udělaná na chlazení
  • kolik a jakých větráků máš v case
  • to jaký máš CPU/GPU

Z toho co si poslal vidím že máš jeden větrák na chladiči a jeden někde v bedně (nejspíš vzadu). Dle mého jakmile je pc v klidu, takže procesor moc netaktuje a nevytváří moc tepla, tak můžeš mít otáčky nižší, aby si omezil hluk a PC v podstatě nebyl slyšet. Podle mě tyto křivky jsou v pohodě. Možná bych posunul tu horní hranici, kde při 60 stupních (což neni takový extrém a noťasy to mají skoro furt) už jedou větráky na 100%, což nechceme a chceme až když se to začíná fakt zahřívat. :D Takže pokud chceš experimentovat a lehce upravit křivku, tak bych posunul u větráků v bedně ty hranice trochu víš. U toho CPU bych to asi nechal :D Bohužel ti mojí křivku ukázat nemohu, protože chladím CPU pomocí AiO a potom větráky v bedně jednou většinou času na cca 20-40%

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Upřímně za cca 3tisíce se dá sehnat AiO :D Navíc na 5900X bych asi AiO koupil automaticky. 

Před 41 minutami, Miloš Zábrodský napsal(a):

Arctic Liquid Freezer II 360

Ano to je velmi fajn kousek, za přijatelnou cenu. Pro někoho kdo chce AiO co funguje a nemá displej a další kraviny ideální volba. 

Už nějakou dobu zpátky jsme testovali menší 240mm verzi a byli jsme spokojeni 

Odkaz na příspěvek
Před 17 hodinami, Miloš Zábrodský napsal(a):

Tak jsem koupil ARCTIC Liquid Freezer II 360 A-RGB. Uvidíme co to udělá. Každopádně pokud bude ok, tak tu mám téměř novou Noctuu NH D15 ChromaxBlack ještě v záruce ;-)

Asi to nebylo 14 dní co? Že by si to mohl vrátit :/

Před 17 hodinami, Miloš Zábrodský napsal(a):

Tak jsem koupil ARCTIC Liquid Freezer II 360 A-RGB

Tak hlavně potom v biosu nezapomeň nastavit rychlost pumpy na MAX, jelikož pumpy musí běžet naplno aby se voda pohybovala a chladila dostatečně :D Doufám, že budeš spokojen

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...