Jump to content

Recommended Posts

Dobrý den,

moje staré PC (Intel 5 3470 4c/8 s Rx570 a 8 GB ddr3) už pomalu nestačí na většinu her a proto jsem se rozhodl pořídit nový Ultimátní PC které mi vystačí na dalších 5-10 let.

Avšak nejsem PC mág jako tato komunita a proto vás žádám o posouzení, popřípadě kritiku.

Vzhledem k nedostupnosti grafik zatím s grafikou čekám na lepší ceny ale koukám po 3060ti od gigabyte, evga nebo MSI.

Hry budou hrány v fullHD v 60Hz

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=776A6E71706C687C6

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Hele základ je slušný. CPU, deska, RAMky, chladič, to všechno je fajn. Ta bedna je ale spíš na nervy, jestli si v tom něco budeš chtít stavět sám. O 500 Kč výš můžeš mít o dost kvalitnější bedny jak je toto. Zdroj to stejné. Tato P750W by měla být v pohodě, ale jejich jiný 750W model trpěl tím, že hořel, takže nevím, jestli bych tomu úplně věřil 😅 Opět za pár stovek víc můžeš mít něco jako Ion od Fractalu.

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
On 29. 7. 2021 at 7:51, Argo37 napsal(a):

Mno tomu nadupanému PC chybí to NEJ a to je nadupaná grafická karta např. RTX3080 ( lépe RTX3080Ti, ale na tu silnější zdroj 850W ) anebo RX6800 případně RX6800XT.

Procesor by byl pořád stejný ? přijde mi že že CPU je až moc silné.

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Mr hiteek napsal(a):

Na FullHD 60fps ti bohatě stačí i i5-11400F. Stojí polovinu a někdy je i srovnatelný s 5600X

Odkaz na příspěvek

Ale pochybuju, že 11400F bude zvládat nové AAA hry v budoucích 5-10 letech, pokud nebudeš mít třeba RTX 3080 a podobně silné karty. Spíše počítej, že v budoucnu budeš stejně muset něco upgradovat. Pokud s tím tak moc nepospícháš, tak bych počkal do konce roku, kdy mají vyjít nové generace CPU a podle toho se pak rozhodnout.

Editoval(a) domas135
Odkaz na příspěvek
On 31. 7. 2021 at 23:47, Mr hiteek napsal(a):

CPU je naprosto odpovídající tomu, co potřebuješ. 

Před 20 hodinami, domas135 napsal(a):

Ale pochybuju, že 11400F bude zvládat nové AAA hry v budoucích 5-10 letech, pokud nebudeš mít třeba RTX 3080 a podobně silné karty. Spíše počítej, že v budoucnu budeš stejně muset něco upgradovat. Pokud s tím tak moc nepospícháš, tak bych počkal do konce roku, kdy mají vyjít nové generace CPU a podle toho se pak rozhodnout.

Nooo jako ale zase opět záleží dost na desce a prakticky na nic to neupragraduješ 😅

Odkaz na příspěvek
  • 3 weeks later...
On 29. 7. 2021 at 10:07, milanfon napsal(a):

Hele základ je slušný. CPU, deska, RAMky, chladič, to všechno je fajn. Ta bedna je ale spíš na nervy, jestli si v tom něco budeš chtít stavět sám. O 500 Kč výš můžeš mít o dost kvalitnější bedny jak je toto. Zdroj to stejné. Tato P750W by měla být v pohodě, ale jejich jiný 750W model trpěl tím, že hořel, takže nevím, jestli bych tomu úplně věřil 😅 Opět za pár stovek víc můžeš mít něco jako Ion od Fractalu.

Dávám na vaši radu, zdroj jsem upgradoval na ten ion a jako skříń bych bral tuhle https://www.alza.cz/gaming/corsair-4000d-airflow-tempered-glass-black-d6248133.htm

líbí se mi poměr cena výkon.

• Like 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď