Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,

něco by mě zajímalo. V jednom Milanově videu jsem zaslechl, že Asus má u Intelu i5 11. generace v jejich notebooku nižší TDP - 12W. Já si myslel, že to je dané na 28 W, to si ho jako může výrobce snížit? Jde to v BIOSU upravit? A jak poznám, na kolik to výrobce zastropoval, než si notebook koupím?

Děkuji všem za odpovědi

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj, 

když se podíváš na speficikace nějakého procesoru. Jako příklad vezmu třeba Intel 1165G7, tak tam můžeš vidět minimální a maximální TDP, které si integrátor procesoru (výrobce notebooku) může u procesoru nastavit. Třeba kvůli tomu, aby to zvládalo chlazení. Tady je to tedy od 12 do 28W. 

image.png

U AMD procesorů je to mimochodem podobné. Máš tady ukázané základní TDP a pak jak může být konfigurovatelné.

image.png

Bohužel ty jakožto uživatel to změnit nemůžeš, protože je to dané v BIOSu. Někde to jde změnit. Třeba jako u některých těch vyšších modelů u Asusu nebo HP, avšak ty tady nejspíš mluvíš o nějakých základních ZenBoocích, kde jsi opravdu omezený jen na těch 12W. 

Někdy ti to výrobce k notebooku napíše, na jaké TDP ten procesor jede, ale často bohužel nevíš. Je tedy ještě jedna věc, podle které se to dá zjitit a to nejslabší podporovaná nabíječka, která bývá většinou stejná jak TDP procesoru, ovšem často se to také neudává. 

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...