Jump to content

Alder Lake- Podpora DDR5 i DDR4

Recommended Posts

Podle posledních úniků na VideoCardz to vypadá, že nové procesory Alder Lake by měli nativně podporovat jak současné DDR4 RAM tak nové DDR5, takže nejspíše už to bude jen podle volby základní desky, zda budete chtít zůstat u současné generace pamětí nebo aktualizovat na nové za mastnou cenu 😅 Takže celkem dobrá zpráva, co eliminuje negativní faktor u spousty lidí. 

SmartSelect_20210716-124039_Twitter.jpg

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Podle posledních zpráv mají taky všechny dosavadní modely 125W TDP ne?  Celkem zajímavé :D

Mě ještě opravdu překvapil PCIE 5.0 

8 let používáme s klidem trojku a pak se během tří posuneme ze čtyřky na pětku :D hádám, že Nvidia konečně přestane remcat, že její super profi Tesly nemají pořádný bandwidth. 

Ale zajímalo by mě ještě, kolik budou teoreticky žrát nové chipsety, když X570 má teoreticky až k 15W.

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Hynex napsal(a):

Podle posledních zpráv mají taky všechny dosavadní modely 125W TDP ne?  Celkem zajímavé :D

Nooo jako tam si trochu říkám, jak to vlastně má fungovat, když ty procesory budou stavěné na struktuře big.LITTLE, tak mi takto vysoké TDP nedává smysl. 

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Hynex napsal(a):

Taky mě zajímá, jak to bude. Ale teoreticky... Opravdu jen teoreticky když tam budou mít méně žravých jader, tak by ty procesory už nemusely žrát 250W ale jen opravdu těch 125W i v boostu.

Noo nebo by mohli pustit ty silnější jádra na vyšší takty, protože o tom se taky mluví, ale docela by mě zajímalo, jak moc efektivně by to pak šlo chladit, aby neměli stejné problémy s odvodem tepla jako 7nm Ryzeny. Každopádně taky doufám, že ta celková spotřeba se na těch 125W zastaví, jinak bude mít Intel zase průser 😅 Zatím to ale vypadá slibně, tak snad to ničím nezkazí. 

• Like 1
Odkaz na příspěvek
  • 3 weeks later...

IPC bude dobré, ale lidi co ho už měli v finální verzi, tak to prostě žere v těžké zátěži. Ale pořád lepší žrát 220W v zátěži (po dobu cca 50s) a mít výkon  na úrovni někde Ryzen 9 5950X, než žrát 220W a mít výkon sotva na úrovni ryzen 7 5800X. To už jsem schopen akceptovat, pravděpodobně v hrách apod to bude až na výjimky skutečně celkem efektivní, kdy málokdy pojedou všechna nutrná jádra naplno (ale spíše max ta silná a nebo u méně náročných her třeba jen ta slabší?)

Jinak to PCIe 5.0 asi ještě dlouho nebdue reálné, následující grafiky budou PCIe 4.0 a disky se prý na vyšší standard taky nechystají (navíc pro M.2 má ALder Lake  vyčleněnou tu PCIe 4.0, pětková jen jde do PCIe X16)

Editoval(a) Flank3r
Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Flank3r napsal(a):

Jinak to PCIe 5.0 asi ještě dlouho nebdue reálné, následující grafiky budou PCIe 4.0 a disky se prý na vyšší standard taky nechystají (navíc pro M.2 má ALder Lake  vyčleněnou tu PCIe 4.0, pětková jen jde do PCIe X16)

Tak ono tam nejde jen o rychlost. Koncová zařízení nemusí podporovat Gen4, ale ze strany CPU se jedná o lepší práci se šumem a ztrátou signálu + by měla být kompatibilní s jinými sběrnicemi.

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...