Jump to content
Marek Lošonský

Mid-range gaming ryzen build

27 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím, v blízkej dobe budem upgradovať môj rig z 2007 (Anthlon X2 255 + ATI radeon HD 4850 FailFish) , ale keďže so skladaním pc nemám skúsenosti, tak by som vás chcel poprosiť o radu + hodnotenie + odpoveď na pár otázok na konci. Takto nejak som si to vystaval:

RAM som zatiaľ dal iba 1 stick 8gb, kedže mobo má iba 2 sloty (neskôr by som dokúpil aj druhý) - otázka: Ak kúpim iba 1 stick a neskôr 2., budú pracovať ako 8x2 kit?

Rozmýšlaľ som medzi r5 1500x a r5 1600 a podľa recenzí sa 1600 veľmi vyplatí kvôli-12 threadom a 6-corom. Dajú sa ale využiť aj v gamingu?

Je potrebné ešte niečo kúpiť/vymeniť, dalo by sa na niečom ušetriť? Rozmýšľal som aj nad SSD, ale s cenou nechcem ísť vyššie, jedine downgradnúť CPU/GPU. Primárne by som chcel na tom hrať kompetitívne hry ako CS:GO, Overwatch poprípade PUBG, AAA príbehovky neplánujem, na kvalite obrazu mi nezáleží, stačia mi aj medium detaily.

Chcel by som k tomu kúpiť monitor BenQ XL2411 24" https://www.czc.cz/zowie-by-benq-xl2411-fhd-led-monitor-24/194927/produkt a hrať 144hz. Stačil by na to vyššie spomínaný setup + porty? Počul som aj, že boli s ryzenom problémy ohľadom inštalácie starších windowsov ako 7 a 8.1, je to pravda? Dá sa r5 1600 overclocknúť aj so stockovým chladičom (overclokovať neplánujem)?

Ďakujem ^_^

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 19 minutami, Marek Lošonský napsal(a):

Zdravím, v blízkej dobe budem upgradovať môj rig z 2007 (Anthlon X2 255 + ATI radeon HD 4850 FailFish) , ale keďže so skladaním pc nemám skúsenosti, tak by som vás chcel poprosiť o radu + hodnotenie + odpoveď na pár otázok na konci. Takto nejak som si to vystaval:

RAM som zatiaľ dal iba 1 stick 8gb, kedže mobo má iba 2 sloty (neskôr by som dokúpil aj druhý) - otázka: Ak kúpim iba 1 stick a neskôr 2., budú pracovať ako 8x2 kit?

Rozmýšlaľ som medzi r5 1500x a r5 1600 a podľa recenzí sa 1600 veľmi vyplatí kvôli-12 threadom a 6-corom. Dajú sa ale využiť aj v gamingu?

Je potrebné ešte niečo kúpiť/vymeniť, dalo by sa na niečom ušetriť? Rozmýšľal som aj nad SSD, ale s cenou nechcem ísť vyššie, jedine downgradnúť CPU/GPU. Primárne by som chcel na tom hrať kompetitívne hry ako CS:GO, Overwatch poprípade PUBG, AAA príbehovky neplánujem, na kvalite obrazu mi nezáleží, stačia mi aj medium detaily.

Chcel by som k tomu kúpiť monitor BenQ XL2411 24" https://www.czc.cz/zowie-by-benq-xl2411-fhd-led-monitor-24/194927/produkt a hrať 144hz. Stačil by na to vyššie spomínaný setup + porty? Počul som aj, že boli s ryzenom problémy ohľadom inštalácie starších windowsov ako 7 a 8.1, je to pravda? Dá sa r5 1600 overclocknúť aj so stockovým chladičom (overclokovať neplánujem)?

Ďakujem ^_^

Tvoja zostava je pomerne dobrá,ale osobne by som zobrala túto RAMku : 

https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-d10-8gb-ddr4-3000-cervena/223347/produkt

A  zvážila by som aj príplatok za túto dosku https://www.czc.cz/asus-prime-b350-plus-amd-b350/208515/produkt

Bude ti stačiť 3GB 1060?

No počkaj na vyjadrenie @Barendol

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tú RAM som zobral z 2. dôvodov:

1. Chcem kupovať tie komponenty cez e-shop http://comp4u.sk, kde je celkom za priateľnú cenu;
  2. V informáciach o doske sa píše, že podporuje RAM mhz 1866/ 2133/ 2400/ 2667(OC)/ 2933(OC)/ 3200(OC), preto som zobral 2400mhz

Nie som veľmi komponentovo zdatný, preto hlavne pozerám po rovnakých číslach - keď to sedí, tak to beriem :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Marek Lošonský napsal(a):

Tú RAM som zobral z 2. dôvodov:

1. Chcem kupovať tie komponenty cez e-shop http://comp4u.sk, kde je celkom za priateľnú cenu;
  2. V informáciach o doske sa píše, že podporuje RAM mhz 1866/ 2133/ 2400/ 2667(OC)/ 2933(OC)/ 3200(OC), preto som zobral 2400mhz

Nie som veľmi komponentovo zdatný, preto hlavne pozerám po rovnakých číslach - keď to sedí, tak to beriem :D

Problém,že sa s nimi vysoko nedostaneš.Pretože u Ryzenu sa dostaneš na vyššie frekvencie iba s určitými čipmi.Pozri Milanove video a vyber a ten obchod môžem len doporučiť ceny aj prístup je fajn 

Editoval(a) Wolfka Wolfinka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vidím, presne nedoporučené. Prepáč, len som nepochopil, čo je myslené pod výrazom "zlá kompabilita" - je tým myslený overclock? Ak áno, tak ja nechcem nič overclockovať, nemám s tým žiadne skúsenosti a predsa len, nechcem riskovať.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Domnívám se, že ten obchod má mizernou nabídku. RAM mi připadají rozumné tyto.

Koukal bych po konkurenční desce, ASUS B350M-A nebo Gigabyte AB350M Gaming 3.

U zdroje bych zvážil příplatek za TX550M a grafickou kartu bych radši viděl 6GB, ale je to příplatek.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, to už dosť zvýši cenu. Tak, ako som to napísal vyššie je inak všetko v pohode aby to bežalo? Myslím si, že za cenu 19000kč je to v pohode zostava. Inak viem, v tom e-shope nie je moc z čoho vyberať, ale ceny sú tam o dosť lepšie ako na konkurenčnej Alze, z ktorej som najprv vyberal komponenty (myslel som, že nad r5 1400 a gtx 1050ti sa nedostanem).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co máš za starý monitor? Abychom věděli, jestli se upgrade monitoru vyplatí. Tuším že máš 60 Hz monitor, ale záleží i na jiných specifikacích.

Před 2 hodinami, Marek Lošonský napsal(a):

Monitor? Ten do ceny 19000kč nerátam, za počítač by som dal max 20 000.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 40 minutami, Marek Lošonský napsal(a):

Trochu som to upravil, je to v pohode?

Ehmmm nijak jsem to nehledal.. ale podle obrázku ty ramky cos tam dal vypadaj jako 2x4gb? Pokud to tak je... tak pro upgrade na 16Gb budeš mít vcelku problém.. budeš muset kupovat novej set.

Edit: Ramky jsem si dohledal. TREFA! :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 46 minutami, Marek Lošonský napsal(a):

Trochu som to upravil, je to v pohode?

Screenshot_22.png

Corsair TX550 je trochu lepší než CX550. Možná by stál za to Seagate Focus 550W

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Dangel Jo, je to set.. Keď som nad tým tak rozmýšľal, je dosť nepravdepobné, že by som neskôr dokupoval ďalších 8gb a viac..  Je pravda, že mobo má 4 ram sloty, ale tak čo už, ceny RAM sú dosť vysoké.. A popravde som ani nevedel, že 2x4gb je lepšie ako 1x8 - oprav ma, ak sa mýlim

Editoval(a) Marek Lošonský

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Romantus97 napsal(a):

Corsair TX550 je trochu lepší než CX550. Možná by stál za to Seagate Focus 550W

Lepší sice jo, ale jen v řádu %... i když je pravda že TX má záruku 7 let... tak by to opravdu za to asi stálo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Marek Lošonský napsal(a):

@Dangel Jo, je to set.. Keď som nad tým tak rozmýšľal, je dosť nepravdepobné, že by som neskôr dokupoval ďalších 8gb a viac..  Je pravda, že mobo má 4 ram sloty, ale tak čo už, ceny RAM sú dosť vysoké.. A popravde som ani nevedel, že 2x4gb je lepšie ako 1x8 - oprav ma, ak sa mýlim

Jo, sorry.. Já si nevšiml že se změnila deska. Pamatoval jsem si tu MSI se 2 slotama.. 

2x4 je v určitých případech opravdu lepší jak 1x8.. Někdy zase ne. Zase by to bylo ale hašteření v řádu možná i desetin procent... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 29. 12. 2017 at 20:57, Marek Lošonský napsal(a):

Dalo by sa teoreticky mať 2x(2x4gb) ram (tej istej ram samozrejme)? Fungovalo by to?

Ano, ale neběžely by v Quad Channelu a byl by s tím problém

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ktorá RAM je lepšia - Kingston 8 GB KIT DDR4 3000 MHz CL15 HyperX Predator vs ADATA 8GB DDR4 2400MHz CL16 XPG GAMMIX D10 s danou deskou (Gigabyte AB350M Gaming 3)?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je zajímavá otázka. :D Predátory mají do začátku vyšší frekvenci, ale ADATA by měla mít lepší čipy. Co takhle Adata XPG Gammix D10 3GHz?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď