Jump to content

CETIN změnil poměr down/up!

Recommended Posts

Zdravím vespolek,

poslední dobou to tu flákám, ale přiznám se, že na tento fakt jsem přišel teprve včera, takže jsem o něm nemohl informovat dříve (za což se jako zájemce o DSL sítě trochu stydím). Cetin se od května rozhodl změnit poměr downloadu k uploadu z 1:10 na 1:5, a to u rychlostí do 100 Mbit. Vyšší linky mají zatím smůlu. Standardní maximální rychlosti tedy mají být např. 100/20. U tarifů a rychlostí do 50 Mbit (50/10, 20/4) však Cetin změnu nebude garantovat, jediná jistota tedy zůstává tarif se 100 Mbit, který vlastním já. A mohu potvrdit, že mi upload opravdu výrazně vyskočil nahoru a to i nad avizovaných 20 Mbit. Dle Speedtestu dosahuji uploadu až 25 Mbit. Pokud tedy máte v paměti moje dřívější testy připojení, tak vězte, že nyní mám cca 74/25.

11662700088.png

Tato rychlost by však zanedlouho neměla platit. Již je v našem domě v procesu zakabelování optikou, tudíž se mohu těšit dle domluvy vlastníků na připojení FTTH, popř. nejhůře FTTB s tím, že poslední míle metalických kabelů by byla jen 20-30 metrů a umožnila by nasazení standardu G.fast. Takže @Dangel, je mi líto, ale brzo nebudeš jediný s rychlým netem :D 

• Like 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 3. 7. 2021 at 14:00, Dangel napsal(a):

Hele... neboj... co si tak pamatuju, tak náš barák je na relativně vhodném místě na to, když bychom si zažádali, že by nám do bytu přivedli 10gig :D takže uvidíme jak moc se mi bude chtít být nejrychlejší :P

Pravdou je, že kdybychom tam dostali rychlejší switch, tak by to fakt šlo 😂 Ale třeba uvnitř už 10 Gig máme 😛

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...