Jump to content

Recommended Posts

Ahoj před pár dny jsem na Fb marketplacu koupil "Aorus RTX 2080S" byla prodávaná s tím že jednou za 3 dny schodí pc říkám si že na hry ideální za tu cenu jenže karta přišla ale byla to Aorus RTX 2060S. Dal jsem ji do komplu a z karty za 1. Nelze dostat FHD obraz automaticky se to zamkne na 800x600 update driveru jsem zkoušel 2. Nic kartu nevidí MSI Afterburner ovladače od Nvide správce úloh nikde nic jediný co je schopný mi říct že tam nějaká gpu je je gpu-z 3. Když už se mi povedlo kartu rozjet na FHD tak obraz komplet nepoužitelný jak je vidět kousek na foto 4. Když už jsme zjistil co to teda je za gpu tak mě napadlo jestli třeba někdo předemnou nezkoušel flashovat BIOS na nějaký minig BIOS takže jsem šel s táhnout novej z webu aorusu a když jsme ho chtěl flashnout tak eror nelze zasahovat do BIOSu nevím co to přesně psalo ale něco takového. Poté jsem se rozhodl kontaktovat prodávajícího ten se omluvil že se přepsal že tam mělo být 2060 Super a jak to vyřešíme tak logicky připadali v úvahu 2 možnosti buď mu ji pošlu zpátky nebo snížíme cenu, druhou možnost odmítl protože jsme mu nabídl nižší cenu než si představoval, takže došlo na první možnost ve středu jsme mu ji poslal zpátky no včera (čtvrtek) mi psal že musí na měsíc odjet ať mu pošlu číslo účtu že mi pošle část peněz zpátky že si ji nemá jak přebrat, takže očekávám že se mi do týdne balík s grafikou vrátí a teď nastává otázka co s ní mám dělat? 

Screenshot_20210622_213836.jpg

Editoval(a) Meat Gamer csgotrinity.com
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

jednoducho si naletel na podvod. peniaze uz nikdy neuvidis, skus nvflash a nasilu naflashovat bios. pomocou gpuZ zisti ID karty, podla toho na techpowerup.com stiahni bios. popatraj ci nema dualbios alebo prepinac a podobne...

vela stastia....

"u nas sa vravi.... lacno mi kupime, dlho nevydrziiii..."

Odkaz na příspěvek
  • 3 weeks later...

Takže update karta se vrátila a já se snažím tedy aspoň nějak flashnout bios jenže jsem narazil na problém dle šťítku na gpu je to GVN206S tedy RTX2060 Super, po otevření GPU-Z a hlubším přezkoumání všech údajů mi ale nesedí pár věcí GPU udává že má 2560 shaders což nesedí s 2176 co by měla mít RTX 2060S ale sedí to na RTX2070 Super a GTX 1080 11Gbps, druhý parametr co se mi nezdá jsou paměti GDDR5X které snad žádná karta ze série 20xx neměla a spíše to sedí na GTX 1080 11Gbps, pak je velice divné že karta udává 32ROPS což sedí zas na karty série 16xx, takže já už fakt vůbec nevím :/

image.png.1df91e5e0ea3b641007496eddf2d0fc0.png

Odkaz na příspěvek

https://www.techpowerup.com/vgabios/214703/214703

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/gigabyte-aorus-2060-super.b7022

samozrejme rozobrať kartu až po čip. a tam prečítať označenie.

a nabuduce použi najnovšiu verziu gpuz.. 2.38 je posledna. a daj tlačidlo LOOKUP, ta rovno presmeruje na kartu na techpowerup

môže byť minerský bios, ale predtým rozober a over 100%  identifikaciu karty. podľa všetkých znakov na karte, fyzicky na PCB.

Editoval(a) Division2 Ubisoft
Odkaz na příspěvek

Bios už jsem zkoušel flashovat ale nejde to nebo jsem na to asi moc blbej nvflash vždycky vhodí text: ,,EEPROM ID (EF,6014) : WBond W25Q80EW 1.65-1.95V 8192Kx1S, page´´ a pak se vždycky vypne :( ani nemůžu uložit bios u karty přes gpu-z jelikož to napíše: ,,bios reading not supported on this device´´ takže já už fakt nevím. Zkoušel jsem i bios přímo od Gigabytu z jejich stránek a ten zas napíše že: ,,Unable to get the current bios version´´ takže já už fakt nevím co s tím.

image.png

Odkaz na příspěvek
  • 3 weeks later...
On 12. 7. 2021 at 23:10, Meat Gamer csgotrinity.com napsal(a):

Je to rev. 1.0 ale vyzkouším to zítra dnes už nemám čas díky za rady a dám vědět jak to dopadlo.

opakujem, FYZICKY ROZOBER KARTU. DAJ DOLE CHLADIč A ODCITAJ UDAJE Z ČIPU KARTY, JE V TOM PORIADNY ZMätok . vyzera to ako "scam" z wishu. nešpekuluj a rozober kartu. skontroluj udaje aj na pamätiach . budeš sa tu točiť okolo gpuZ, a nič nevyriešime.

Odkaz na příspěvek

No jo. Teď jsem se pořádně podíval na ty screenshoty a je to divné. Určitě kartu rozeber, zjisti co je to za čip a nahraj správný BIOS (pokud nejde přes NVFlash, tak ho flashnou napřímo).
Jinak jak ta karta vypadá zvenku? Rozdíl chladiče od GTX 1080 a RTX 2060S je vidět na první pohled. Rozdíl mezi nimi poznáš třeba i podle USB-C konektoru.

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...