Jump to content

Recommended Posts

Zdravím všechny,

mám problém s mým asi půl roku starým počítačem. Začal cca před měsícem a jediné, co jsem měnil, bylo zapnutí DOCP, virtualizace a aktualizace BIOS. Jde o to, že při hraní her více jak hodinu v kuse dostanu modrou smrt s kódem WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR a následný restart. Následně v prohlížeči událostí ve widlích je napsána kontrola chyb 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xffffd489449b4028, 0x00000000fc800800, 0x00000000060c0859), což je chyba hw.

Začal jsem podezřívat grafickou kartu, protože jako jediná není nová (je asi 4 roky stará) a v minulosti se na ní těžilo. Podrobil jsem ji furmarku s benchmarkem full hd. Testoval jsem ji přes hodinu a systém byl celou dobu stabilní. Ani teploty u žádné z komponent nebyly vysoké. Následně jsem zkoušel RAMky pomocí diagnostiky paměti widows, jehož výsledek byl taktéž naprosto bez chyb. Stejné to bylo i s oběma disky, při použití crystal disk marku.

Dále výpis v prohlížeči událostí zobrazuje chybu u jednoho jádra procesoru, zdroj chyby machine check exception, typ chyby bus/interconnect error, id řadiče APIC procesoru 8.

Podle všeho mám všechy drivery aktuální a windows taktéž. AVG nenašlo žádný malware. Funkce najít a opravit problémy s modrou obrazovkou prý není na mé verzy widlí povolena.

Komponenty:

AMD ryzen 5 5600x

MSI geforce gtx 1050 ti 4gt low profile

ASUS TUF GAMING B550-PLUS (s poslední ne-beta verzí BIOS a zaplým DOCP pro správný takt pamětí)

HyperX Predator 2x8gb ddr4 3200 cl16

Crucial p5 500gb

Seagate Barracuda 2tb

Be quiet pure power 11 cm - 600w

Pokud má někdo tušení, co s tím, napište prosím reakci. Budu Vám vděčný :)

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...