Jump to content

Recommended Posts

Ahoj chcel by som sa poradí o AMD počítači do 900 (s NVIDIA graficko ktorú by som zohnal neskôr) a rád by som komponenty objednával z alzy, a veľmi rád by som bol za 1TB m.2 SSD a nejaký hardisk, čo by ste mi odporučili? (Zatiaľ som plánoval niečo ako R5 3600, GTX 1660S, no rád by som sa poradil čo by bolo lepšie alebo tak :)

ďakujem

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj grafiku ještě dlouhou dobu nekoupíš, takže pokud ho chceš kupovat ted, tak bych se díval spíš po hotových pc.

Například HP 

Bohužel aktuálně na alze nic jiného nevidím :/ Jsou to verze se starším ryzenem, ale ty mají GTX1650, takže to není moc ideální do budoucna...

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, westikkrystof napsal(a):

Otázka za kolik.

V CZC jsem viděl RTX 2060 za 19900Kč. Pokud to HP, co sem dával @David Morávek (Dave) vyjde celé na 28000Kč, tak se zatím stále vyplatí ta sestava.

Na SK RTX 2060 za 619€ čo je cca 15 800 Kč

Takže ak by si zostavil PC napr. s R5 2600 bude to +- rovnaká cena ako za hotový HP. 

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Tomkano napsal(a):

Chcel by som ten PC stavať za rok cca

A můžeš mi prosím vysvětlit proč hledáš PC rok dopředu? Nikdo nevím co bude za rok.. Budou nové grafiky, nové procesory.. Pokud se ptáš na pc, tak většinou čekáme že ho koupíš třeba do měsíce :) Tomhle mi přijde zbytečné

Před 2 hodinami, Tomkano napsal(a):

400W zdroj na RTX 2060 no prosím pekne to je fakt otras

image.png.d09f8fa481739b1d22e5b0befa673672.png

Pokud tomu nerozumíš, tak neříkej takové věci prosím ;) 

Odkaz na příspěvek

A tymy 200W to je pekné ale to je len na grafiku nie na celý comp a PC premýšľam rok do predu lebo keď mi teraz vyberiem komponenty a poviem si koľko to bude stáť (okrem grafiky) tak si viem na to začať šetriť a sústrediť peniaze na to a inak to znamená že to budem stavať DO ROKA nie presne za rok ťažké keď budú grafiky za rozumnú cenu a na sklade tak kúpim ani vy teraz určite nestavate PC keď nenisu grafiky ._.

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Tomkano napsal(a):

A tymy 200W to je pekné ale to je len na grafiku nie na celý comp a PC premýšľam rok do predu lebo keď mi teraz vyberiem komponenty a poviem si koľko to bude stáť (okrem grafiky) tak si viem na to začať šetriť a sústrediť peniaze na to a inak to znamená že to budem stavať DO ROKA nie presne za rok ťažké keď budú grafiky za rozumnú cenu a na sklade tak kúpim ani vy teraz určite nestavate PC keď nenisu grafiky ._.

Už som ti písal ja aj @David Morávek (Dave)že keď tomu nerozumieš tak nehovor také veci. Grafiky sa už objavujú aj ceny klesajú. A to tvoje písanie to je fakt otrasné. 

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Róbert Dilik napsal(a):

Už som ti písal ja aj @David Morávek (Dave)že keď tomu nerozumieš tak nehovor také veci. Grafiky sa už objavujú aj ceny klesajú. A to tvoje písanie to je fakt otrasné. 

Keby ty a vy všetci čo ste písal že to ten zdroj zvládne, keby ste stavali comp s RTX 2060 úprimne dali by ste do toho 400W zdroj? Toto je len šetrenie zo strany výrobcov. Myslím že by ste  si nechali väčšiu rezervu a zobrali aspoň 550W

Editoval(a) Tomkano
Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Tomkano napsal(a):

Keby ty a vy všetci čo ste písal že to ten zdroj zvládne, keby ste stavali comp s RTX 2060 úprimne dali by ste do toho 400W zdroj? Toto je len šetrenie zo strany výrobcov. Myslím že by ste  si nechali väčšiu rezervu a zobrali aspoň 550W

Reálně ano bude ti stacit 400w. Grafika max 200w a procesory, které se kupuji a nejsou to overkill i9 nebo ryzen 5900 a podobně. Tam maji spotrebu kolem 100w. Je to jednoduché stačí se podivat na TDP procesoru... podle toho muzes odhadnout celkový vykon zdroje.

U postavených pc jsou zdroje akorát a to, že tam je 400w je 1. Protože to staci na ten pc  a za 2. Nebudeš tam davat dražší zdroj, protože by se zvedla cena.

Příklad:

Rtx2060 - 200w

Ryzen 5600x - podle tdp 65w

Nějaké drobnosti ostatnich komponentů a reálně v maximální zátěži bude třeba na 330w. 

Jasně 400w zdroj neni ideální kdyz budeš chtit po čase upgradovat třeba na RTX3080. Takže ano je lepší mít trochu vic rezervu, ale hlavně je důležité koukat na kvalitu udavanou jako bronge, silver, gold... Na to je tady příspěvek

Před 13 hodinami, Tomkano napsal(a):

Reálně to co říkáš nema smysl, protoze za rok budou ceny vseho jiné a budou nové desky a nove procesory.. Takže ikdyž si to das do seznamu, tak za rok to bude sepisovat znova. Když nevíš jaká cena, tak se stačí podivat na pár starších příspěvků ohledně staveb. Zjistíš kolik musíš nešetřit a je to.. Rozhodně to nema smysl delat rok dopředu 😅

Ohledně stavby, tak ja stavěl pc (upragdoval ve velkém) asi 3 týdny zpatky a brzy na to bude video na našem kanále 😁

Odkaz na příspěvek

Dik @Dave (omylom som asi pingol iného typka a nejde to zmazať tak sorry) že si mi uzamkol to nové téma. Za 1. Jasne som tam napísal že PC budem kupovať keď budú grafiky. za 2. Ja nemám za potreby niekomu hackovat PC a za 3. Mal som na ploche uložený takto ten priečinok tak so ho tak aj poslal :D

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...