Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,

sice po delší době, ale zase opět se vracím zde na fórum za lidmi, kteří se vyznají. 
Za normálních okolností bych nový telefon ještě nepotřeboval (běží, ale na starém Androidu 5, původně měl A4). No, v mém internet bankingu mi došla zpráva, že pro tuto verzi už to nebude podporováno (logicky, bezpečnost atd.) 

Takže jsem si řekl, že toho využiji a pořídím si nový telefon. O co mi jde, hledám vcelku obyčejný kousek (prohlížení netu, běžné užívání, hudba a fotky). Vím, že ve světě androidu je to asi hodně chtít nějaký telefon privacy friendly, ale dost by mě zajímalo, jakou značku by jste mi doporučili, když by telefon měl složit i jako autentifikační zařízení, Ibanking, Investiční appky apod.? 

Jasné, člověka hned napadne Apple, ale jednak nechci zbytečně za telefon vyhazovat, když od něho nečekám zas tak moc. Dost mě zarazili teď ty aférky se Xiaomi a jejich data collection z browserů, někde jsem na technologickým webu četl i to, že v logu byli odhaleny sběry ze zařízení jako takového (práce v settings atd.) Možná to zní paranoidně, ale opravdu nestojím o to, aby mi jednou někdo collectnul něco z ibanking nebo investiční appky.

Podotýkám, že jsem vcelku svědomitý uživatel, který nestahuje blbosti, které nepotřebuji (třetí strany, neověřené appky, atd.) 

Takže bych se rád zeptal, jestli by jste mi něco doporučili v tomto smyslu? Napadl mě nějaký Samsung, který se teď pochybuje v cenové relaci okolo 3k, ale nechtěl bych se dostat v ceně více než 5 tisíc. Opravdu nepotřebuji šílený dělo, ale aby mi při dobrém zacházení sloužil stejně dlouho jako můj dosavadní Asus. 

Děkuji za info a cenné rady!

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj, co se týče Androidů a zabezpečení, tak tam má stále dobrou reputaci Motorola. Slyšel jsem docela chválu na jejich Moto G9 Power, případně dražší Plus

V porovnání s konkurencí to možná nemusí na papíře vypadat tak dobře, ale třeba co se týče takového toho "daily drivingu", tak myslím, že ten Power se vyplatí. Tohle je tabulka z jednoho researche, co jsem nedávno potřeboval.

image.png

Odkaz na příspěvek

Rád bych také doplnil ještě menší doporučení, že pokud ti záleží na tom, jak tě která appka špehuje, tak bych jako první krok doporučil vyměnit integrovaný prohlížeč za Mozillu nebo to, co používám já: Brave ;)

Co se týče Motoroly, tak oni bývali známí především pro svou rychlost bezpečnostních záplat, ale z osobní zkušenosti s G6 Pluskem musím říct, že s přibývající dobou od koupě se častnost jejich updatů výrazně snížila ovšem i tak to 3 roky po vydání dostává bezpečnostní updaty.

• Like 1
  • Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
1 hour ago, ShodoPhan napsal(a):

Jo, díval jsem se na tu Motorolu, celkem by i ušla, ale zajímalo by mě, jestli je tu něco s trochu lepším foťákem, případně i menší telefon (protože to je opravdu už velké pádlo :) )

A co je na foťáku Motoroly špatného? Podle recenzí vypadá dost dobře, resp. mezi konkurencí za stejnou cenu je jeden z těch lepších. Zase pravda, že oproti jiným nemá ultrawide. 

Spíš by mě ale zajímalo o kolik menší telefon bys chtěl? Ono dneska se něco pod 6,5" skoro nedělá 😅

Odkaz na příspěvek
On 5. 5. 2021 at 8:54, milanfon napsal(a):

A co je na foťáku Motoroly špatného? Podle recenzí vypadá dost dobře, resp. mezi konkurencí za stejnou cenu je jeden z těch lepších. Zase pravda, že oproti jiným nemá ultrawide. 

Spíš by mě ale zajímalo o kolik menší telefon bys chtěl? Ono dneska se něco pod 6,5" skoro nedělá 😅

Jako asi to není nejhorší, ale na focení při tmavších scénách je to trošku meh a fotky mají takový nádech do červena údajně. 

Velikost telefonu? Tak já jsem celkem happy se svým stařičkým Zenfone 5 (5"), jako kdyby Asus nedostal zákaz, tak bych věděl, do čeho jít, ale na té Motorole zase oceňuji ten čistý OS + ta baterka je fakt šílená :D, jenom fakt nevím, jak to dám pohodlně do kapsy :D

Odkaz na příspěvek
On 11. 5. 2021 at 17:36, ShodoPhan napsal(a):

Jako asi to není nejhorší, ale na focení při tmavších scénách je to trošku meh a fotky mají takový nádech do červena údajně. 

Velikost telefonu? Tak já jsem celkem happy se svým stařičkým Zenfone 5 (5"), jako kdyby Asus nedostal zákaz, tak bych věděl, do čeho jít, ale na té Motorole zase oceňuji ten čistý OS + ta baterka je fakt šílená :D, jenom fakt nevím, jak to dám pohodlně do kapsy :D

Jako nevím no, ale za tu cenu mi přijdou dobré. Jako když se podívám třeba na Samsung A21s, tak z toho se mi ty fotky vůbec nelíbí. Ale je fakt, že u A12 pak vypadají zase lépe. 

Jinak docela malý je teď ZenPhone 8, jestli chceš platit 3x tolik 😂

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...