Jump to content

Nestabilní paměti na MSI MAG Z490 TOMAHAWK

Recommended Posts

Dobrý den,
už několik měsícu řeším stále stejný problém. Ve hrách je celkem znatelné trhání obrazu.
Teploty na grafické kartě jsou kolem 65C a CPU má kolem 55C. Takty jsou stabilní. Proto jsem začal měnit paměti.
Celkem jsem vyzkoušel HyperX Predator 3200Mhz 8x2 3200Mhz. G. SKiLL TridentZ 3200Mhz 2x8 a jako poslední jsem vyzkoušel Crucial 16GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Ballistix. Bohužel ani jedna z výše provedených úprav nepomohla a stále ve hrách (převážně ze začátku) je vidět trhání. Paměti jsem zkoušel na XMP Profile 1 a i základní rychlost, ale pokaždé se objevuje tento neduh. 
Jde nějak zjistit, zda není poškozená základní deska? Už absolutně netuším, čím by to mohlo být.

CPU - I7 10700
GPU - EVGA RTX 3070 XC3 Ultra

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 16 minutami, MartFan napsal(a):

Dobrý den,
už několik měsícu řeším stále stejný problém. Ve hrách je celkem znatelné trhání obrazu.
Teploty na grafické kartě jsou kolem 65C a CPU má kolem 55C. Takty jsou stabilní. Proto jsem začal měnit paměti.
Celkem jsem vyzkoušel HyperX Predator 3200Mhz 8x2 3200Mhz. G. SKiLL TridentZ 3200Mhz 2x8 a jako poslední jsem vyzkoušel Crucial 16GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Ballistix. Bohužel ani jedna z výše provedených úprav nepomohla a stále ve hrách (převážně ze začátku) je vidět trhání. Paměti jsem zkoušel na XMP Profile 1 a i základní rychlost, ale pokaždé se objevuje tento neduh. 
Jde nějak zjistit, zda není poškozená základní deska? Už absolutně netuším, čím by to mohlo být.

CPU - I7 10700
GPU - EVGA RTX 3070 XC3 Ultra

Ak si 3x menil RAM a stále to robí tak to učite RAM-kami nebude!!!

BIOS na doske máš najnovší?Ak nie aktualizuj.

Ostatné komponenty sú aké?

Editoval(a) Róbert Dilik
Odkaz na příspěvek

Aktuální BIOS - 7C80v17 - https://www.msi.com/Motherboard/support/MAG-Z490-TOMAHAWK

RAM - Crucial 16GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Ballistix
CPU - I7 10700

Chladič - ARCTIC Liquid Freezer II 240
GPU - EVGA GeForce RTX 3070 XC3 BLACK
HDD - Seagate BarraCuda 1TB
SSD - Samsung 970 EVO PLUS 250GB

Nejnovější chipset, nejnovější ovladač od NVIDIE, ve Windows Update to samé. Windows je před pár dny nově nainstalovaný. 

Odkaz na příspěvek

klasicky pripad "stuttering" .

nedavno som videl TIP na zapnutie "above 4G..." v biose ale musis mat GPT disk na system a LEN UEFI , nie CSM kompatibilny.

vypni geforce experience "ingame overlay".

alebo pri tahani hier z HDD nejako zbernica maká.

po novom tu máš REBAR a treba aj naflešovať bios na grafike ak to chceš použivať.

a mnoho dalsich tipov.

Editoval(a) Division2 Ubisoft
Odkaz na příspěvek

Zkoušel jsem přesunout nějaké hry přesunout na SSD už před delšá dobou. Nepomohlo to. 
Přijde mi zvláštní, abych měl takové přišerné záseky u hrách. 
Klasický případ.. v SOTR při akčnejší scéně se kousne obraz a úplně člověka vytrhne z děje. Sice zásek je opravdu krátky, ale dost častý. 
ReBar jsem už také zkoušel, ale opět nepomohlo. Stejně si myslím, že bude nějaký hardwarová chyba. Ještě vyzkouším above 4GB, ale moc šancí tomu nedávám. 
Pochopil bych kdyby při taktování PC dělal stuttering, ale ani XMP Profile 1 není zapnutý. 

Editoval(a) MartFan
Odkaz na příspěvek
Před 41 minutami, MartFan napsal(a):

Zkoušel jsem přesunout nějaké hry přesunout na SSD už před delšá dobou. Nepomohlo to. 
Přijde mi zvláštní, abych měl takové přišerné záseky u hrách. 
Klasický případ.. v SOTR při akčnejší scéně se kousne obraz a úplně člověka vytrhne z děje. Sice zásek je opravdu krátky, ale dost častý. 
ReBar jsem už také zkoušel, ale opět nepomohlo. Stejně si myslím, že bude nějaký hardwarová chyba. Ještě vyzkouším above 4GB, ale moc šancí tomu nedávám. 
Pochopil bych kdyby při taktování PC dělal stuttering, ale ani XMP Profile 1 není zapnutý. 

tak ja som mal velke problemy s jednou hrou. presne to iste ako popisuješ. a jedine čo som urobil, že som preinštaloval system, sranda je že ta hra je zabugovana, sem tam padne, ale zazrakom sa "stuttering" vytratil, zmyzol. a pritom pouzivam geforce overlay, msi afterburner, a takisto XMP ... ani to že hra je na NVME disku predtym nepomohlo. samozrejme je nutne odskušat maximum naročnych hier ako sa chovaju, nie len jednu.

jedna vec ma napada, ako 3070 ma vykonu dosť ale ABSOLUNE MALO ramky  , mne ukazuje pri tej jednej hre , ked nastavim QHD ultra spotrebu 9 až 10GB grafickej pamäte, či to nebude tým.

Editoval(a) Division2 Ubisoft
Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

tak ja som mal velke problemy s jednou hrou. presne to iste ako popisuješ. a jedine čo som urobil, že som preinštaloval system, sranda je že ta hra je zabugovana, sem tam padne, ale zazrakom sa "stuttering" vytratil, zmyzol. a pritom pouzivam geforce overlay, msi afterburner, a takisto XMP ... ani to že hra je na NVME disku predtym nepomohlo. samozrejme je nutne odskušat maximum naročnych hier ako sa chovaju, nie len jednu.

jedna vec ma napada, ako 3070 ma vykonu dosť ale ABSOLUNE MALO ramky  , mne ukazuje pri tej jednej hre , ked nastavim QHD ultra spotrebu 9 až 10GB grafickej pamäte, či to nebude tým.

Hraji pouze na 1080p. Posílám ještě záznam, kde je vidět lépe problém, protože se težko popisuje. Objevuje to ve více hrách. Systém jsem už bohužel zkoušel přeinstalovat.
CS:GO - https://youtu.be/npXR6WIxkgI
SOTR - https://youtu.be/XYM_Z7LpMMo

Editoval(a) MartFan
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.