Jump to content

Windows - miesto odkiaľ budeme čerpať dáta


Recommended Posts

Ahoj a to je obyčejný osobní pc? Nebo to je nějaký Windows Server PC? 

Ono jako jestli chceš sdílet soubory v LAN, tak není problém v Tento Počítač nastavíš sdílení a potom to hned vidíš v Síti :D Ale je tu ta podmínka, že PC musí prostě pořád běžet a pokud z toho začneš stahovat větší data, tak omezuješ ten PC a samozřejmě brzdíš i PC, když bude muset na pozadí přesouvat data.. 

V rámci sdílení přes internet to není tak jednoduché.. Nejjednodušší řešení by byl nějaký program co udělá tunel, ale nemám to vyzkoušené a nevím zda se něco najde.. Jinak by si musel mít VPN a připojovat na svojí domácí VPN, aby ses k tomu dostal :D Ale pořád mi to nepřijde ideální. Pokud potřebuješ mít dostupná data a i nějak dobře uchovaná, tak je nejlepší řešení NAS, protože na ten se dostaneš i z Internetu a nemusíš řešit problémy.. například musí mí celou noc běžet PC, protože chci na TV koukat na film..

 

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj,

je to bežný Windows 10 PRO, riešil som Windows Servery pre firemných klientov,  ale také custom riešenie som hľadal do svojej firmy na zdieľanie dát pre klientov. 

NAS - nechcem, nakoľko mám plný sklad diskov a počítačov. Počítač, ktorý som dal dokopy má 8 jadrové AMD, 12GB RAM, 4GB GPU, takže o výkon problém nebude :)) 

Skôr teda ako to porišiť pod Win, poprípade, zajtra skúsim FreeNAS sys. 

Editoval(a) standberg
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Hele, tak to chápu,a le v tom případě bych vyzkoušel ten FreeNAS, protože máš aspon jisotut, že můžeš pohodlně s tím pracovat. Pod windows to neni úplně ideální a díky FreeNAS si z toho uděláš hezký NAS na klasické HW, takže využiješ i ten samotný výkon a potom půjdeš řešit i možnost přihlašování a pdoobně pro vzálený přístup.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj,

 

Tak, FreeNAS beží, celkom zaujímavo prijemne prostredie :) - z hladiska na NAS v domácnosti fajn riešenie. (odpoveď pre všetkých)

Avšak mal by som jednu otázočku ako správne nastaviť to aby som sa vedel dostať do neho aj cez net. Mám jednu free domenu - ale ako to nastaviť priamo v NAS? Nemá niekto skúsenosť?

 

S pozdravom,

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj, pokud to chceš používát jako síťový disk, tak potřebuješ nastavit sdílení souborů https://www.ixsystems.com/blog/windows-smb-shares-on-freenas/ potom ti v podstatě stačí na routeru nastavit aby se daný port směroval ven a pokud máš statickou IP, tak potom z venkovní sítě pouze zadáš tvojí IP a port :D 

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
×
×
  • Create New...