Jump to content

Recommended Posts

Nazdar, keďže stále pretrváva môj problém s originálnymi vetrákmi na mojej Gigabyte RTX 2070 Windforce 2x problém s chladením, hlučnosťou a divnými zvukmi, tak mi napadlo vymeniť ich za nejaké 92mm Noctua. Existuje nejaký splitter, ktorý by sa dal použiť do toho konektora, kde sú originálne vetráky? Aby to malo Y tvar a šlo to zapojiť priamo do karty. Nie je 2x 12V veľa? 
Zatiaľ nad tým iba uvažujem. 
Niečo ako na obrázku. 

NoctuaMod.jpg

Editoval(a) Doom_crustpunk
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Buď si můžeš koupit tohle https://www.ebay.com/i/153880789175?

Anebo si můžeš všimnout, že každý větrák je zapojen do Y splitteru, který se zapojuje do grafiky. V podstatě ti stačí buď zaměnit velké konektory na Noctua větrácích za ty ze starých ventilátorů nebo odstříhat konektory na Noctua větrácích i na Y splitteru a napevno připájet, pokud se ti nechce nad tím trávit plno času. Samozřejmě musíš dodržet správné zapojení drátků, aby nedošlo k přepólování atd.

A napětí se nesčítají, proudy ano. Původní ventilátory jsou 2x0,3A a Noctua 92x14mm mají 0,11A, takže můžeš být v klidu ;)

• Like 1
Odkaz na příspěvek
  • 1 month later...

Presne toto riešim aj ja lebo mám jednu lopatku poškodenú a robí to bordel z Ali vieš objednať za 12-15€ "originál" len sa bojím aká bude hlučnosť a či to vôbec príde a ak hej v akom stave.... Čo som pozeral tak dávajú vrchný plášť z grafiky dole a dávajú priamo vetráky na rebrovanie a pripevnia to len rýchlo páskami čo nie je vôbec estetické 

Odkaz na příspěvek
Před 34 minutami, Miroslav Mrázik napsal(a):

Presne toto riešim aj ja lebo mám jednu lopatku poškodenú a robí to bordel z Ali vieš objednať za 12-15€ "originál" len sa bojím aká bude hlučnosť a či to vôbec príde a ak hej v akom stave.... Čo som pozeral tak dávajú vrchný plášť z grafiky dole a dávajú priamo vetráky na rebrovanie a pripevnia to len rýchlo páskami čo nie je vôbec estetické 

Nejlepší je sundat ventilátory, zjistit číslo dílu a ten vyhledat na netu (třeba ebay) a zakoupit originální díl.

Bastlení je spíše pro ty, co chtějí jiný vzhled, lepší výkon bez ohledu na vzhled nebo mají přebytek nějakých ventilátorů a nechce se jim kupovat a čekat až to přijde odněkud z Číny.

Odkaz na příspěvek
On 27. 3. 2021 at 16:18, Miroslav Mrázik napsal(a):

7meho apríla mi má prísť ten kábel na to, takže potom dám nejaké info, ako sa mi to podarilo, skúsim to nejak aj zdokumentovať, takže potom ti to možno pomôže. :D 

Odkaz na příspěvek
On 6. 4. 2021 at 19:49, Doom_crustpunk napsal(a):

Musel som urobiť menší upgrade, pretože sa mi to nepáčilo, ako to vyzerá, takže finálna podoba.....dúfam 😀

IMG_20210406_194726.jpg

Takže hneď ťa poprosím aké vetráky si použil ako si ich tam pripevnil a akú redukciu si tam dal lebo ja som mal jeden vetrák prasknutý a v otáčkach vydával divné zvuky a teraz mi začal pišťať druhy ide ma ..... a teploty máš aké? Lepšie? Dajú sa ovládať otáčky? 

Odkaz na příspěvek
Před 23 hodinami, Miroslav Mrázik napsal(a):

Takže hneď ťa poprosím aké vetráky si použil ako si ich tam pripevnil a akú redukciu si tam dal lebo ja som mal jeden vetrák prasknutý a v otáčkach vydával divné zvuky a teraz mi začal pišťať druhy ide ma ..... a teploty máš aké? Lepšie? Dajú sa ovládať otáčky? 

Kábel - https://www.amazon.com/CRJ-Splitter-Adapter-Sleeved-Graphics/dp/B07T95C68T/ref=sr_1_1_sspa?dchild=1&keywords=VGA+connector+into+a+4-pin+PWM+connector&qid=1615568808&s=electronics&sr=1-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUFNNjZVREJCSkg3V0wmZW5jcnlwdGVkSWQ9QTA2ODIzMTJPRjdIR0c3SjU3SFgmZW5jcnlwdGVkQWRJZD1BMDIzMzUzMFk4QVNFWEpBVkg5RCZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU=

Vetráky - https://www.alza.sk/noctua-nf-a9x14-pwm-d407749.htm

Teploty sú prevažne rovnaké, o jeden-dva stupne lepšie...mne šlo hlavne o tie zvuky, ktoré originál vetráky vydávali, celý PC z toho vibroval, teraz aj keď idú na 100%, tak ich nie je počuť...ale možno by aj teploty boli lepšie, keby môj model karty mal lepší chladič...
Ja som ich tam pripevnil trošku svojsky :D Nijak mi tam nepasovali tie originál diery na šróby, tak som kúpil čierneho mamuta a prilepil som to tam :D Úplne som ich vysekal z toho rámu, všetko som pekne zabrúsil, očistil a nalepil. Už iba v zdroji nemám Noctua vetrák :D

• Like 1
Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Doom_crustpunk napsal(a):

Kábel - https://www.amazon.com/CRJ-Splitter-Adapter-Sleeved-Graphics/dp/B07T95C68T/ref=sr_1_1_sspa?dchild=1&keywords=VGA+connector+into+a+4-pin+PWM+connector&qid=1615568808&s=electronics&sr=1-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUFNNjZVREJCSkg3V0wmZW5jcnlwdGVkSWQ9QTA2ODIzMTJPRjdIR0c3SjU3SFgmZW5jcnlwdGVkQWRJZD1BMDIzMzUzMFk4QVNFWEpBVkg5RCZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU=

Vetráky - https://www.alza.sk/noctua-nf-a9x14-pwm-d407749.htm

Teploty sú prevažne rovnaké, o jeden-dva stupne lepšie...mne šlo hlavne o tie zvuky, ktoré originál vetráky vydávali, celý PC z toho vibroval, teraz aj keď idú na 100%, tak ich nie je počuť...ale možno by aj teploty boli lepšie, keby môj model karty mal lepší chladič...
Ja som ich tam pripevnil trošku svojsky :D Nijak mi tam nepasovali tie originál diery na šróby, tak som kúpil čierneho mamuta a prilepil som to tam :D Úplne som ich vysekal z toho rámu, všetko som pekne zabrúsil, očistil a nalepil. Už iba v zdroji nemám Noctua vetrák :D

Boha ja mám len 88mm vetráky :( skusim pozrieť či nedám aj tieto 92mm a ten kábel je samozrejme vypredaný :( a neviem ani nájsť názvy konektorov ale vyzerá to dobre no ak by nešlo o vzhľad tak keby si tam dal 120mm bez plastu len čisto na mriežku tak teplota ide dole aj o viac ako 10 stupňov 

Odkaz na příspěvek
Před 47 minutami, Miroslav Mrázik napsal(a):

keby si tam dal 120mm bez plastu len čisto na mriežku tak teplota ide dole aj o viac ako 10 stupňov 

pokiaľ máš dobrý chladič, ja som skúšal aj 2x 120mm a teploty boli stále rovnaké, takže to nemusí byť tak celkom pravda, veď kábel si nájdi podobný, určite ich tam bude veľa, mini 4 pin to je myslím, akú máš konkrétne kartu?

Odkaz na příspěvek
Zveřejněno (upraveno)
Před 1 hodinou, Miroslav Mrázik napsal(a):

kábel je samozrejme vypredaný

https://www.amazon.com/CRJ-4-Pin-Adapter-Sleeved-Graphics/dp/B07Q5BTTDX/ref=bmx_2?pd_rd_w=k8pXp&pf_rd_p=b56a886c-2bb4-4e74-b4cf-23d7a76693c8&pf_rd_r=5V5YGHRJF6VH7A7RJ6YK&pd_rd_r=81f9da83-0ff8-4d53-b679-38f5e67bc99f&pd_rd_wg=uqA9J&pd_rd_i=B07Q5BTTDX&psc=1

Zober tento a potom napr. noctua dáva Y splitter k svojim vetrákom, alebo ho kúp samostatne a zapojíš to v pohode.

https://www.amazon.com/JBtek-Black-Sleeved-Splitter-Converter/dp/B01EF9OI0O/ref=sr_1_3?crid=2B9PX6D4J2OD8&dchild=1&keywords=y+splitter+fan&qid=1618053767&sprefix=Y+splitter%2Caps%2C246&sr=8-3

Ja som tiež tie káble predĺžil a potiahol som ich cez zadnú stranu skrine, kde mám všetku kabeláž, aby to nejak vyzeralo.

Editoval(a) Doom_crustpunk
Odkaz na příspěvek
On 10. 4. 2021 at 12:13, Doom_crustpunk napsal(a):

pokiaľ máš dobrý chladič, ja som skúšal aj 2x 120mm a teploty boli stále rovnaké, takže to nemusí byť tak celkom pravda, veď kábel si nájdi podobný, určite ich tam bude veľa, mini 4 pin to je myslím, akú máš konkrétne kartu?

RX 570.....ako rýchlosť ventilátorov je dosť rozdiel keď idú na 70% a keď idú na 100% tak teplota rapídne klesá........kábel som už našiel Gelid len je iba taký krátky je možné napojiť tie vetráky do seba? všimol som si že niektoré Arctic majú na kábli dve koncovky dá sa to tak že napojím vetrák jeden do druhého a až tak na kartu alebo musia íst cez Y splitter?

Odkaz na příspěvek
Před 26 minutami, Miroslav Mrázik napsal(a):

RX 570.....ako rýchlosť ventilátorov je dosť rozdiel keď idú na 70% a keď idú na 100% tak teplota rapídne klesá........kábel som už našiel Gelid len je iba taký krátky je možné napojiť tie vetráky do seba? všimol som si že niektoré Arctic majú na kábli dve koncovky dá sa to tak že napojím vetrák jeden do druhého a až tak na kartu alebo musia íst cez Y splitter?

Na mojej karte bolo jedno, že či ide karta na 70 alebo 100 percent, teploty boli stále rovnaké. To už ti neporadím, na to tu budú iní ľudia, ja som to urobil tak, ako som ti to napísal a všetko šľape zatiaľ. 

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...