Jump to content

Instalace Windows 10 na starý pc

Recommended Posts

Zdravím, 

Mám problém s instalací w10 na PC s Intel Xeon E5450 (771 to 775 mod). Vytvořil jsem si instalaci W10 (stažen media creation tool, následně vytvořeno ISO, potom v rufusu vytvořena instalačka na USB disk - MBR/BIOS NFTS). BIOS je na PC v default nastavení, nenašel jsem nic, co by snad mohlo nějak vadit. Při spouštění PC s instalací W10 otevřu boot menu, vyberu flashku, instalačka začne načítat, problikne Windows logo a pak už jen bliká podtržítko a je černá obrazovka. Zkoušel jsem otevřít instalaci windows 7 a ta jde v pohodě. Na PC teď běhá W7 64 bit.

PC:

Xeon E5450

Asus p5n-t Deluxe 

GeForce 9800GTX 

4x1 GB DDR 2 RAM

80 a 300 GB HDD

Budu rád za každou radu, děkuji.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 20 minutami, Luděk M. napsal(a):

Zdravím, 

Mám problém s instalací w10 na PC s Intel Xeon E5450 (771 to 775 mod). Vytvořil jsem si instalaci W10 (stažen media creation tool, následně vytvořeno ISO, potom v rufusu vytvořena instalačka na USB disk - MBR/BIOS NFTS). BIOS je na PC v default nastavení, nenašel jsem nic, co by snad mohlo nějak vadit. Při spouštění PC s instalací W10 otevřu boot menu, vyberu flashku, instalačka začne načítat, problikne Windows logo a pak už jen bliká podtržítko a je černá obrazovka. Zkoušel jsem otevřít instalaci windows 7 a ta jde v pohodě. Na PC teď běhá W7 64 bit.

PC:

Xeon E5450

Asus p5n-t Deluxe 

GeForce 9800GTX 

4x1 GB DDR 2 RAM

80 a 300 GB HDD

Budu rád za každou radu, děkuji.

Neviem čo ťa vedie na takýto prastarý PC inštalovať windows 10. mFacepalmmAk by sa ti to aj podarilo tak to bude pomalé ako šnek za ůplňku!

Buď rád,že windows 7 ide.Ja by som tam hodil nejaké distro Linuxu na tvojom mieste.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...