Jump to content

Problém s rozlišení

Recommended Posts

Dobrý den, dnes jsem si zapojil starší monitor a mám problém s tím že monitor je pouze v rozlišení 640x480 a když si ho chci změnit v nastavené, políčko se zatmaví a nejde rozkliknout. Nezná někdo jak vyřešit tento problém? Doufám že jsem to napsal srozumitelně :)

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 hodinou, ExtremixCZ napsal(a):

Grafiku mám sapphire rx 5700xt nitro+ a monitor jsem přes redukci(vga), která by měla podporovat až full hd, do grafiky(display port). Ještě mě napadlo že by to mohlo být tou redukcí.... 

Z osobní zkušenosti bych spíš doporučil jako řešení redukci z HDMI na VGA než z DP. Taky nevím proč, ale co jsem zkoušel analog monitory připojovat na DP, tak buď nefungovaly vůbec nebo blbě. S redukcemi DP>DVI ten problém nemám.

Taky je možné, že hraje roli i délka kabelu. DP obvykle nemá rádo délky kabelu větší než 3 metry, avšak i u dvoumetrových občas bývají problémy a ty redukce mohou tu sílu a kvalitu signálu ještě zmenšovat.

Odkaz na příspěvek
Před 46 minutami, Petr.siska napsal(a):

Z osobní zkušenosti bych spíš doporučil jako řešení redukci z HDMI na VGA než z DP. Taky nevím proč, ale co jsem zkoušel analog monitory připojovat na DP, tak buď nefungovaly vůbec nebo blbě. S redukcemi DP>DVI ten problém nemám.

Taky je možné, že hraje roli i délka kabelu. DP obvykle nemá rádo délky kabelu větší než 3 metry, avšak i u dvoumetrových občas bývají problémy a ty redukce mohou tu sílu a kvalitu signálu ještě zmenšovat.

No nevím, ale obecně jde tedy lépe konvertovat DP jak HDMI. 

Odkaz na příspěvek
  • 2 weeks later...

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...