Jump to content

Zpomalený Upload

Recommended Posts

Dobrý večer, mám problém, že si platíme Download/Upload 30/30 Mb/s. Při měření rychlosti přes telefon tudíž bezdrátově změřím normální hodnoty pohybující se 25-30 Mb/s Download u Upload. Bohužel na počítači naměřím sice hezký 25-30 Mb/s Download, ale Upload už jen pouhých 5-10 Mb/s. Vyzkoušel jsem jiný kabel, jiný port v routeru, QoS mám vypnuté (tudíž žádné omezení). Nevíte kde by mohl být problém?

Jedná se o router TP-Link Archer C6.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 6 minutami, TomzZ napsal(a):

Dobrý večer, mám problém, že si platíme Download/Upload 30/30 Mb/s. Při měření rychlosti přes telefon tudíž bezdrátově změřím normální hodnoty pohybující se 25-30 Mb/s Download u Upload. Bohužel na počítači naměřím sice hezký 25-30 Mb/s Download, ale Upload už jen pouhých 5-10 Mb/s. Vyzkoušel jsem jiný kabel, jiný port v routeru, QoS mám vypnuté (tudíž žádné omezení). Nevíte kde by mohl být problém?

Jedná se o router TP-Link Archer C6.

To není HW, ale poskytovatelem inetu...

Odkaz na příspěvek
Just now, TomzZ napsal(a):

Nemůže to být poskytovatelem, když bezdrátově změřím dobrou hodnotu a kabelem nižší...

Když si to myslíš...přečti si něco na netu a záhy pochopíš...

• Nesouhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, Argo37 napsal(a):

Když si to myslíš...přečti si něco na netu a záhy pochopíš...

No, tak jelikož mi do toho routeru normálně jede 30/30, tak to nemůže být poskytovatelem logicky. Aktuálně jsem zkusil ještě připojit PC rovnou do switche místo routeru a to samé, takže si myslím, že bude problém někde v PC

Odkaz na příspěvek

ty máš naměřeno přímo na vstupu připojení pro tvůj odběr-byt/dům....Máš Pevný=optiku nebo vzduchem na anténu a pak na kabel?

Mám poskytovatele na pevno přes optiku a pecka...

image.thumb.png.19475bdfbeab8edf375af9d6e241d74b.png

....předtím jsem vyzkoušel jak O2, tak Kabelového poskytovatele nebo konkurenci, která vedla net vzduchem na anténu a pak rozvod po baráku....s těmihle byl vždycky problém s Uploadem a nebylo to nikdy routrem nebo PC....

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, Argo37 napsal(a):

ty máš naměřeno přímo na vstupu připojení pro tvůj odběr-byt/dům....Máš Pevný=optiku nebo vzduchem na anténu a pak na kabel?

Mám poskytovatele na pevno přes optiku a pecka...

image.thumb.png.19475bdfbeab8edf375af9d6e241d74b.png

....předtím jsem vyzkoušel jak O2, tak Kabelového poskytovatele nebo konkurenci, která vedla net vzduchem na anténu a pak rozvod po baráku....s těmihle byl vždycky problém s Uploadem a nebylo to nikdy routrem nebo PC....

Internet mám vzduchem, platím si jen 18/18, ale jelikož se znám s poskytovatelem osobně, tykáme si, chodím tam už třetím rokem na brigádu, tak mám domluveno 30/30. Rozvody v domě máme takové, že z antény to jde do TP-Link Switche. Ze Switche 2 kabely, jeden do Domácího PC a druhý do TP-Link Routeru. Z daného Routeru pak jde kabel do mého PC. Ale jak říkám, tak problém bude někde v PC. Jelikož přes telefon změřím maximální rychlost, co mi poskytovatel dodává. Do PC avšak takový Upload už nejde

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, TomzZ napsal(a):

Co tak vím, tak na limitování se používá funkce QoS, ta je vypnutá. Dále jsem hledal a nenašel jsem nic. Nějaký návrh jak by to mohlo být ještě označené?

Jestli se ti do toho chce, zkus resetovat router do factory default nastavení, a zkus pak,

Před 3 hodinami, Argo37 napsal(a):

Taky si myslím, že problém není v PC, ale v routeru samotném...

to si taky myslím..

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...