Jump to content

Recommended Posts

Čus, 

Dostal se mi do PC vir těžkého kalibru.

Asi vím, přes co se mi tam dostal, ale to už je teď tak nějak jedno...

Hacker mi (pár dní zpátky) ve 2 ráno (nepočkal ani do 3🤔🤣) vypnul fullscreen videa na YouTube a napsal či zkopíroval (už nevím) "Old town road", zaváhal, a dopsal "karaoke". Na to jsem zavřel Chrome a pak se mi snažil odinstalovat Spotify (prali jsme se o ano/ne a zvítězil jsem xD), pak mi hodil dvě ikony z plochy do koše a já toho začal mít dost a zároveň mi došlo, že se mi jen sama nezmáčkla klávesnice/myš a že tohle je kurevsky seriózní zmrd, co se mnou vyjebává, vytrhl ethernet a vypl PC. Pak jsem ještě zapl, projel Malware bytes, cosi to našlo (většina těch věcí soubory z Chromu), ale to mi našlo vždy něco... Pak restart a Avast, ten nenašel nic.

Včera jsem z PC s odpojenými externími disky, (na jeden z nichž jsem před odpojením udělal zálohu disků C a D, (ten jeden exterňák je plný a jsou tam rodinné fotky, takže ten jsem odpojil hned po tom hození ikon do koše (respektive asi až po vypnutí PC))), přeinstaloval. Instaloval jsem ale z USB dvdrw jednu z prvních verzí w10 z časopisu Chip, bez updatů (připojení k internetu jsem fakt riskovat nechtěl), byla to taková zvláštní instalace (instalace z Windowsu je samozřejmě jiná, než z BIOSu, ale i tak (asi mi to přišlo divný jak byla hodně stará) každopádně nikde žádná možnost zformátování disků, akorát tak "nezachovat nic" (pak ještě zachovat vše a nebo jen aplikace myslím) ale totálně k hovnu (ještě se k tomu dostanu), z toho Windowsu, kde byl ještě ten vir, protože v BIOSu mám jen Windows Boot Manager a nějaké PCIe booty, nešlo mi zvolit, ani nikde najít, jak bootovat na mé základní desce (ASRock B450 Pro4) z USB, konkrétně teda z USB dvdrom.

Po instalaci jsem quik zformátoval disk D a pak jsem chtěl z disku C,( na kterém, ačkoliv jsem při instalaci dal "nezachovat nic" zůstalo vše (Windows.Old a další složky vedle toho)), smazat ten Windows.Old, ale v průběhu toho jsem PC připojil k internetu a po chvíli se sekl, jakoby to byl screenshot. Nešlo hýbat myší, ctrl+alt+del, nic.

Tvrdě jsem vypl a znovu zapl a tentokrát jsem zkusil ještě disk D zformátovat pomalu, pořádně (bez zaškrtnutí rychlého formátování), PC jsem opět zkusil připojit k internetu a to samé.

Řekl jsem si, že zkusím prozatím z PC ty dva disky vyhodit a koupit jedno M2 NVME SSD o velikosti 256GB.

To jsem také udělal, ale teď nemám (a ani tam nechci dávat) v PC žádný 'boot disk' a v BIOSu je furt jen Windows Boot Manager a PCIe boot možnosti.

Někdo by věděl alespoň to, jak zařídit, aby výše zmíněná moje MB nainstalovala Windows z USB mechaniky?

Tím bych to prozatím měl (snad) vyřešené... 

Díky hrozně moc za každý příspěvek

💜💜

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 18 minutami, Viktor Ceg napsal(a):

Psal jsem to tam, ale asi to zapadlo v dlouhém textu... který, uznávám, trochu nepřehledný jest 😅🤷🤣

Mám ASRock B450 Pro4

Co Bios, poslední aktuální verze?

Odkaz na příspěvek
Před 44 minutami, Argo37 napsal(a):

Mám MSI desku a v BIOSu mám možnost nastavit bootovací medium dle potřeby od CD/DVD, přes jednotlivé disky, ale pro tebe bude samo podstatné bootovat ideálně z USB media...klasická flashka....

zkus tohle video...(63) ASROCK MOTHERBOARD UEFI BIOS SETUP AND WINDOWS 10 INSTALLTION - YouTube

Tohle já tam nemám a dělat nemůžu.

Nemám žádnou jinou možnost (co se týče bootu z disku nebo jakéhokoliv fyzického média), než bootovat z disku, kde už systém je.

To co jsi mi poslal samozřejmě umím a problém bych s tím neměl, kdyby tam ty možnosti byli.

Tudíž děkuji, ale je mi to zcela k ničemu... 

IMG_20210206_233032.jpg

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Viktor Ceg napsal(a):

Instaloval jsem ale z USB dvdrw jednu z prvních verzí w10 z časopisu Chip, bez updatů (připojení k internetu jsem fakt riskovat nechtěl)

Windows 10 z roku 2015 o žiadnych Ryzenoch nepočul mFacepalmm

Moje doporučenie - inštalovať najnovší windows 10 20H2 alebo to dať niekomu kto vie ako na to.

• Souhlasím 2
Odkaz na příspěvek
On 07/02/2021 at 9:37, Róbert Dilik napsal(a):

Windows 10 z roku 2015 o žiadnych Ryzenoch nepočul mFacepalmm

Moje doporučenie - inštalovať najnovší windows 10 20H2 alebo to dať niekomu kto vie ako na to.

Jj já jsem pak udělal všechny updaty Windowsu a momentálně je vše ok.

Také instalace Windowsu z BIOSu se mi povedla tím, že jsem povolil nějakou sračku v BIOSu xd 

Díky moc všem každopádně <3

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...