Jump to content

AMD Ryzen 5 3600 - minimální idle frekvence ?

Recommended Posts

Zdravím, chci se zeptat proč se CPU nedostane pod 2199,9MHz při idle. Vlastním i Intel i7 7700 a tam bez problému mám na idlu klidně 800MHz. Mám nastavený Amd ryzen balanced power plan s minimální rychlosti CPU na 20%. Zkoušel jsem nastavit i 5% jak to mám u intelu, ale bohužel beze změny. Četl jsem někde že právě těch 2,2GHz je idle na, kterém ten CPU jede. Chci se tedy zeptat jestli opravdu se nedostanu pod těch 2,2GHz nebo to nějak jde. Frekvence byly kontrolovány pomocí CPU-Z. Díky

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, RmčsPwrd napsal(a):

Zdravím, chci se zeptat proč se CPU nedostane pod 2199,9MHz při idle. Vlastním i Intel i7 7700 a tam bez problému mám na idlu klidně 800MHz. Mám nastavený Amd ryzen balanced power plan s minimální rychlosti CPU na 20%. Zkoušel jsem nastavit i 5% jak to mám u intelu, ale bohužel beze změny. Četl jsem někde že právě těch 2,2GHz je idle na, kterém ten CPU jede. Chci se tedy zeptat jestli opravdu se nedostanu pod těch 2,2GHz nebo to nějak jde. Frekvence byly kontrolovány pomocí CPU-Z. Díky

ked das windows balanced a nie amd balanced, tak pokdes aj na 500mhz.

Odkaz na příspěvek
  • 3 weeks later...

Ja mám AMD Ryzen 7 3700X kde je nejnižší psaná hodnota 3,6 GHz ale když se dívám do AMD Master tak když není pc nejak zatěžovany tak jednotlivá frekvence jader je okolo 800 MHz až 1,2 GHz a měl sem tam ale zapnutý Ecomod jinak v úplném normálu se frekvence pohybuje okolo těch 3,2 až 3,6 GHz 

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...