Jump to content

Potřebuji pomoct se seskládáním nové PC sestavy

Recommended Posts

Takže, chtěl bych nějakou tu dobrou pc sestavu tak 24k možná i trochu víc ale nemohu se rozhodnout, chtěl bych samozřejmě do budoucnosti upgradeovat, ale chtěl bych tam Ryzena 5 5600X, protože on je sice dražší než třeba intel i5 10600K ale nežere 125 w ale jen 65 w takže se mi to v elektřině určitě vrátí, desku bych chtěl Asus TUF Gaming B550M-Plus (Wifi), SSD Pcie 4.0 500GB od gigabyte aorus (prosím poradit jestli bych radši měl vzít terovej pcie 3.0, anebo se opravdu radši vyplatí pcie4.0 ale jen půl tera), ramky bych později upgradeoval, ale zatím bych vzal 1x16gb od kingston hyperx ddr4 3773 mhz cl19 fury rgb series, (později bych si koupil ještě jednu tu stejnou),  chladič bych asi chtěl nějaký za 2,2 k vodní, asi bych bral od corsair hydro series H100x high performance( chtěl bych rgb ale to jedině bych chtěl od nzxt a ty už jsou docela drahé, takže proto asi tenhle, (a kdyžtak poradit jestli se mi vyplatí vzduch a třeba levnější nebo tak, taktovat nic asi nebudu chtít, jen chci mít jistotu že procesor bude dobře chlazený a bude to taky dobře nějak vypadat a navíc někdy se i základní desky lámou kvůli těžké záteži vzduchového chlazení tak mi poraďte prosím), a jinak zdroj asi vystačí corsair rm650(bez x), a case od phanteks - eclipse p400s tempered glass (bílá), tak mi můžete také poradit chtěl bych nějakou odhlučněnou a zároveň s nějakou dobrou airflow, no a teď... ta grafika, chtěl bych ten pc normálně především jen na hry a pc stolní budu mít poprvé takže nevím co, tato sestava bez grafiky mě by vyšla tak na 20k takže na grafiku mi zbývá jen 5k asi, přemýšlím že bych vzal 1660 super, nebo nějakou za fakt hodně dobrou cenu 2060/2060 super ale to za 5k asi určitě neseženu, tak uvidím, zkuste mi prosím poradit, a třeba dát mi nějaké rady na čem ušetřit aby mi zbyly peníze na nějakou grafiku, a nebo bych to měl nechat tak jak to je, nevím, tak uvidím, těším se na vaše názory(pokud teda nějaké budou) :)

Editoval(a) Dominik Lakomý
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
1 hour ago, Dominik Lakomý napsal(a):

Takže, chtěl bych nějakou tu dobrou pc sestavu tak 24k možná i trochu víc ale nemohu se rozhodnout, chtěl bych samozřejmě do budoucnosti upgradeovat, ale chtěl bych tam Ryzena 5 5600X, protože on je sice dražší než třeba intel i5 10600K ale nežere 125 w ale jen 65 w takže se mi to v elektřině určitě vrátí, desku bych chtěl Asus TUF Gaming B550M-Plus (Wifi), SSD Pcie 4.0 500GB od gigabyte aorus (prosím poradit jestli bych radši měl vzít terovej pcie 3.0, anebo se opravdu radši vyplatí pcie4.0 ale jen půl tera), ramky bych později upgradeoval, ale zatím bych vzal 1x16gb od kingston hyperx ddr4 3773 mhz cl19 fury rgb series, (později bych si koupil ještě jednu tu stejnou),  chladič bych asi chtěl nějaký za 2,2 k vodní, asi bych bral od corsair hydro series H100x high performance( chtěl bych rgb ale to jedině bych chtěl od nzxt a ty už jsou docela drahé, takže proto asi tenhle, (a kdyžtak poradit jestli se mi vyplatí vzduch a třeba levnější nebo tak, taktovat nic asi nebudu chtít, jen chci mít jistotu že procesor bude dobře chlazený a bude to taky dobře nějak vypadat a navíc někdy se i základní desky lámou kvůli těžké záteži vzduchového chlazení tak mi poraďte prosím), a jinak zdroj asi vystačí corsair rm650(bez x), a case od phanteks - eclipse p400s tempered glass (bílá), tak mi můžete také poradit chtěl bych nějakou odhlučněnou a zároveň s nějakou dobrou airflow, no a teď... ta grafika, chtěl bych ten pc normálně především jen na hry a pc stolní budu mít poprvé takže nevím co, tato sestava bez grafiky mě by vyšla tak na 20k takže na grafiku mi zbývá jen 5k asi, přemýšlím že bych vzal 1660 super, nebo nějakou za fakt hodně dobrou cenu 2060/2060 super ale to za 5k asi určitě neseženu, tak uvidím, zkuste mi prosím poradit, a třeba dát mi nějaké rady na čem ušetřit aby mi zbyly peníze na nějakou grafiku, a nebo bych to měl nechat tak jak to je, nevím, tak uvidím, těším se na vaše názory(pokud teda nějaké budou) :)

Grafiky momentálne nie sú a neviem ani kedy budú.Za 5k 2060 super nezoženieš v žiadnom prípade.

Vodné chladenie je zbytočné a RAM je lepšie kúpiť 2x8 GB ako 1x16 GB (na hry stačí 16 GB).

• Souhlasím 3
Odkaz na příspěvek

a R5600X po zapnutí PBO ti zoberie 113W , takže rozprávky o 65W sa hovoria deťom na dobrú noc. bez PBO to je pod 100W resp. možno 80W , toto som nemeral, ma to nezaujímalo, takže ak chceš z procesoru  dostať maximum a pritom ho nesplaliť ani neprevoltovať , odporúčam 240mm AIO kde sa budeš pohybovať okolo 70°C vo VEĽMI dobre vetranej skrini.

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek

Osobně bych naopak vyšší TDP ocenil. Pc mám v pracovně na severní straně domu, kde je trochu chladněji. Takhle by ten druhotný produkt výkonu teplo byl zužitkován :lul:

Jinak bych to celé shrnul do prohlášení. Nejdříve zkus sehnat nějakou slušnou grafickou kartu a k ní bych pak něco navrhnul. Protože pokud netoužíš po v současnosti nejprodávanějších kouscích GeForce GT 710 2GB a podobnobných prasárnách, tak chci vidět, co seženeš. Těch RTX 2060 za 5k vemu klidně 20ks.

Teď stavět PC je peklo, pokud nepůjdeš do RTX3000 od překupníků.

• Haha 1
  • Souhlasím 2
Odkaz na příspěvek

Jak píšou více zkušení borci předemnou....prvotní je sehnat použitelnou kvalitní grafickou kartu ( dávej si velký pozor na bazarový prodej starších modelů od těžařů...)

RTX 2060/ 2060 Super seženeš použitou ( možná jí někdo nabídne ještě se zárukou ), ale cca 10-15tisíc příteli můj nešťastný. Bohužel je momentálně situace tak na pikaču, že sehnat kvalitní grafickou kartu je jak najít svatý grál....

Nicméně i tak se dá sehnat buďto starší model jako RX 570/580 nebo od NVidie GTX 1060/1070/1080 a jejich deriváty s Ti koncovkou tady se pohybuješ od cca 3tisíc do 10tisíc +/- je to odvislé od stáří, jestli má prodávající kompletní balení apod. Pak je tu možnost ještě generace RTX 20xx. Pokud by se ti podařilo sehnat RTX 2070Super za rozumnou cenu máš vyhráno. Dokonce ani RTX 2080/2080Super anebo 2080Ti se dá ještě sehnat za rozumný peníz ( přece jenom se i v těchto dobách najdou rozumní lidé, kteří mají všech 5 pohromadě a neprodávají např. RTX 2080Ti za 30tisíc ).

NA druhém konci je pak jak psali kluci přede mnou zakoupit předraženou RTX 30xx od překupníků. Já osobně bych max. koupil nějakou RTX3060Ti do 15tisíc, ale už to je garda...já sem kupoval např. MSI RTX2080 Gaming Trio za 12tisíc a to je co říct...načež v listopadu jsem pouštěl do světa mou MSI GTX 1070 Ti s komplet origo balením a ještě zárukou do konce ledna 2021 za 7tisíc+poštovné....

Mno dál...určitě vem kvalitní, ale aspoň 2x8GB DDR4 3200Mhz, ale s časováním min. CL16 anebo G.Skill Trident Z Neo 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL14 případně vyšší frekvenci na AMD Ryzen....jsou mnohem lepší.

Základní deska B550 je fajn výběr, ale proč připlácet za Wi-fi, když budeš stejně hrát přes pevný připojení přes RJ45 do LAN konektoru v základní desce???? je to např. na CZC rozdíl 250,-kč

Na AMD bych také bral nějaký kvalitní vzduchem chlazený ventilátor....pokud nebudeš taktovat a nevezmeš nakonec topení od Intelu na socket 1200 bude stačit. Taková Noctua má fajn modely a hlavně kvalitně uchladí.

Zdroj taktéž lepší volba Corsair a 650W gold plus...pokud mohu doporučit tak plně modulární. Z dalších značek je spolehlivý také např. Seasonic.

Mno a Case...ta samo o sobě je taková ošemetná věc. Můžeš se rozhodovat podle hned několika parametrů a vlastností...počínaje vzhledem, přes výbavu jako je průhledná bočnice, cablemanagment, četnost pozic pro ventilátory a AIO vodní chlazení a jiné. Za mě pokud nejsi na světýlka ( já a mnoho z nás jsme doslova magoři do ARGB/RGB podsvícení a podle toho vypadají naše herní železa ), ale jinak super Case je třeba od Fractal R6, výborně se v testech projevila case Be quiet! Pure Base 500DX, Corsair má taky kvalitní modely ( já nedám dopustit na svou původní 650D Obsidian series...bohužel už se nevyrábí ), Cooler Master má taky dost zajímavých modelů..., Thermaltake, NZXT....

Každopádně momentálně je díky situaci na trhu s grafikama ta nejmíň vhodná doba za posledních x měsíců....

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...