Jump to content

Nevyhlazené hrany ve hrách

Recommended Posts

Zdravím, 

Mám grafickou kartu Rx 590. První 2 měsíce používání byly skvělé karta dávala velmi dobré výsledky (zvládla 4K 60FPS hraní středně náročných titulů, Tomb Rider, Witcher 3,Half life 2, Portal 1 a 2, CS:GO, Apex Legends, Subnautica, Black Mesa, World of Tanks). Problém nastal v momentě kdy jsem zakoupil FullHD monitor hrany byly nevyhlazené a tak podivně "zrnily". Zkoušel jsem vše, vyměnit monitor za jiný typ a obnovovací frekvenci, všechny možné synchronizace, jiné ovladače , vyhlazování vícenásobné, adaptivní vícenásobné, Super vyhlazování, 2x,2xEQ,4x,4xEQ,8x,8xEQ s Morfologickým vyhlazováním i bez, všechny možné kombinace v Radeon Software. Přitom na 4K 140cm televizi vše běží bez problémů. Už jsem fakt zoufalý... 

Mockrát děkuji za všechny odpovědi

Hardware:

CPU: Ryzen 3 3100 

RAM: 16GB 3200MHz CL 16

Základní deska: GIGABYTE Aorus B550 AC Pro 

VGA: AMD Radeon Rx 590 8GB

Zdroj: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 700W

Disk: Patriot Viper VPN 100 SSD M2 1TB 

Vše v počítači je chlazené vodou a teploty nejdou přes 60°C

Omlouvám se za kvalitu videa, FullHD video se mi nahrát nepodařilo tak je zde jeho 720p verze. Ale naštěstí ty nevyhlazené hrany jdou dobře vidět 

Editoval(a) Fanka y
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
  • Fanka y changed the title to Nevyhlazené hrany ve hrách
Před 11 hodinami, milanfon napsal(a):

Ahoj, zajímavý problém. Nenapadá mě specifické řešení, ale co se stane když snížíš frekvenci monitoru na 30 Hz? Dělá to i potom?

Ahoj, děkuji za odpověď. Změnil jsem nastavení obrazovky na 30Hz prokládaný, jiné tam nebylo. Obrazovka začala podivně blikat, a bohužel to dělá i teď. Každopádně děkuji moc za odpověď 👍

Editoval(a) Fanka y
Odkaz na příspěvek
Před 54 minutami, Fanka y napsal(a):

Ahoj, děkuji za odpověď. Změnil jsem nastavení obrazovky na 30Hz prokládaný, jiné tam nebylo. Obrazovka začala podivně blikat, a bohužel to dělá i teď. Každopádně děkuji moc za odpověď 👍

No právě to je ta věc, která mě zajímala. Mně přijde, že ti z grafiky jde prokládaný obraz a monitor přitom potřebuje progresivní. 

Odkaz na příspěvek

Ahoj, dík za odpověď. 

V nastavení windows mám běžně nastaveno 60 nebo 75Hz (Bez nápisu prokládaný) , pak ještě můžu zapnout 60 Hz prokládaný a 50 Hz prokládaný,  rozšířených možnostech mám to samé jenom tam jsou i nižší frekvence 30,29,25 a vše je prokládaný. Jak mám zjistit jestli mých 60 nebo 75 Hz je prokládaný nebo progresivní? Popřípadě jak zapnout progresivní nastavení. 

Díky moc za rady👍

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...