Jump to content

Zapojení vodního chlazení

Recommended Posts

Čau všichni potřeboval bych radu , zda  lze zapojit na desku druhý uzavřený vodní blok , jeden mám na grafické kartě přes NZXT G 12 a druhý chci dát na procesor .... Na procesoru bude Arctic Liquid Freezer II 120 mm , má právě jen zapojení na  4-pin , to by šlo dát na CPU-FAN ? Nebo ne ? díky za rady :D

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 31 minutami, Steve Mcqueen napsal(a):

Čau všichni potřeboval bych radu , zda  lze zapojit na desku druhý uzavřený vodní blok , jeden mám na grafické kartě přes NZXT G 12 a druhý chci dát na procesor .... Na procesoru bude Arctic Liquid Freezer II 120 mm , má právě jen zapojení na  4-pin , to by šlo dát na CPU-FAN ? Nebo ne ? díky za rady :D

Ano, jde, přesněji měl bys, to dát na CPU_FAN, když to bude chladič procesoru. :) 

• Like 2
Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Ano, jde, přesněji měl bys, to dát na CPU_FAN, když to bude chladič procesoru. :) 

Dobře tak to tak udělám :) Já si nebyl jistý jestli to jde , někde jsem četl že ne tak uvidím , díky za odpověď :)

Odkaz na příspěvek
On 24. 1. 2021 at 8:25, Steve Mcqueen napsal(a):

Dobře tak to tak udělám :) Já si nebyl jistý jestli to jde , někde jsem četl že ne tak uvidím , díky za odpověď :)

Dokonce by měla mít základní deska většinou ( není to pravidlem, ale např. stará verze MSI Z87-G43 má 2x4PIN CPU-FAN ) bývají na horním okraji základní desky a CPU-FAN2 většinou v pravém rohu a CPU-FAN1 skoro uprostřed nahoře vlevo od RAM pamětí, ale jak jsem psal není to pravidlem...jukni na manuál desky. V zásadě je jedno kam to píchneš, ale s ohledem na to, že to je AIO vodní s jedním 120mm ventilátorem máš v úmyslu ho asi dát místo zadní pozice pro ventilátor....v tom případě bude pohodlnější zapojit i s ohledem na cabelmanagment do CPU-FAN1 nebo prostě tomu nejbližšímu k zadní pozici....

kdyžtak sem potom hoď foto ať se i méně zkušení juknou co a jak...

• Like 1
Odkaz na příspěvek
On 24. 1. 2021 at 8:25, Steve Mcqueen napsal(a):

Tady bych jen upozornil, že Arctic Liquid Freezer je trochu taková sněžná vločka mezi chladičema a nemá samostatné konektory a pro ventilátory a pumpu. Pumpu máš běžně dát na plných 12V (k tomu jsou často tzv. W_PUMP konektory) a ty větráky do běžného konektoru na CPU ventilátor. U Arcticu máš ale pouze jeden konektor a tedy ho musíš zapojit jen do toho konektoru pro CPU větrák a bude se tím ovládat obojí. Je to takový nezvyk, ale zase na druhou stranu je to opravdu praktické. 

• Like 1
Odkaz na příspěvek
1 hour ago, milanfon napsal(a):

Tady bych jen upozornil, že Arctic Liquid Freezer je trochu taková sněžná vločka mezi chladičema a nemá samostatné konektory a pro ventilátory a pumpu. Pumpu máš běžně dát na plných 12V (k tomu jsou často tzv. W_PUMP konektory) a ty větráky do běžného konektoru na CPU ventilátor. U Arcticu máš ale pouze jeden konektor a tedy ho musíš zapojit jen do toho konektoru pro CPU větrák a bude se tím ovládat obojí. Je to takový nezvyk, ale zase na druhou stranu je to opravdu praktické. 

No bohužel to tak dobře nefunguje , nevím jestli je něco špatně jinde ale zapojil jsem ho do CPU-FAN  v konektoru pro Pumpu už mám jiný na grafické kartě , a bohužel jak se dostane teplota na 75 stupňů tak se PC restartuje :/

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Steve Mcqueen napsal(a):

No bohužel to tak dobře nefunguje , nevím jestli je něco špatně jinde ale zapojil jsem ho do CPU-FAN  v konektoru pro Pumpu už mám jiný na grafické kartě , a bohužel jak se dostane teplota na 75 stupňů tak se PC restartuje :/

Co máš za desku? Pumpa jede?

Jaké ne nastavení CPU_FAN konektoru v biosu? DC nebo PWM? Když tam zapojíš nějaký ventilátor, točí se na plné otáčky?

Mimochodem nezapomněl jsi sundat ochrannou nálepku z chladící plochy? :)

• Like 1
Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Jaké ne nastavení CPU_FAN konektoru v biosu? DC nebo PWM? Když tam zapojíš nějaký ventilátor, točí se na plné otáčky?

Desku mám ASUS TUF GAMING B550-PLUS(Wifi) měl jsem tam PWM teď zkouším DC , a tu folii jsem sundal :) 

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Petr.siska napsal(a):

To je kravina hele. Máš to dobře uchycené? 

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Steve Mcqueen napsal(a):

Můžu zkusit víc dotáhnout šrouby , ale abych nepoškodil procesor 

Ne, ta tolerance je tam dělaná právě přesně tak aby to sedělo, když to utáhneš. 

• Like 1
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...