Jump to content

Recommended Posts

Zdarec lidi,

měl bych něco, na co nejsem schopný najít odpověď.

Přímo z windowsu zvedám napětí a frekvenci procesoru a na jiný věci radši nešahám a snažím se taktovat max do 85°, napětí 1,375V a 3,9Ghz. To je pro mě nejspíš nejvyšší stabilní nastavení, který jsem schopný uchladit (zatím to mám otestovaný jen přes online bench). Ale zajímalo by mě, jestli na to jdu dobře. Většinou, když mám málo voltů, tak mi zčernají obrazovky, jinak větráky běží dál a já přes tlačítko na bedně restartuju pc, ale při 4Ghz se mi pc vypl úplně. Od tý doby na to radši nesahám. Je tohle normální nebo dělám něco špatně?

Ps: při tom úplném vypnutí byla teplota procesoru pořád ještě pod 90° a před taktováním jsem v biosu u xmp nastavil profil1 (3200Mhz)

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tak to tě zklamu, protože Ryzen 1600X moc přes 3.9GHz nedostaneš. 3.95GHz je takové maximum, co bys ještě dát mohl. Ta X verze byla navržena tak, aby měla vyšší základní takt, ale menší maximální dosažitelný při OC. Na to právě byla lepší ne-X verze, která často dávala i 4.2GHz. 

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, milanfon napsal(a):

Tak to tě zklamu, protože Ryzen 1600X moc přes 3.9GHz nedostaneš. 3.95GHz je takové maximum, co bys ještě dát mohl. Ta X verze byla navržena tak, aby měla vyšší základní takt, ale menší maximální dosažitelný při OC. Na to právě byla lepší ne-X verze, která často dávala i 4.2GHz. 

Toho jsem se  tak trochu bál, ale nevadí, díky

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...