Jump to content

Recommended Posts

Dobrý den. Mám procesor i7 7700 a 16Gb ram. MB je z výroby HP. Chci udělat upgrade na Ryzen 5 3500x ( https://m.alza.cz/amd-ryzen-5-3500x-d6154936.htm )s MB Asrock B550 Extreme4 ( https://m.alza.cz/asrock-b550-extreme4-d5871891.htm ). Ramky by tam přišli Patriot viper 3200 cl16 ( https://www.alza.cz/patriot-viper-rgb-series-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-ddr4-cerna-d5323583.htm ). Chtěl bych vás poprosit o případné rady a jestli to bude vše kompatibilní s moji 2060 (myslím na základovce ten nový PCI-e 4.0). Případně něco lepšího ale mám v plánu v budoucnu 3060 ti. 
Díky všem a hezký den :)

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj, fungovat to bude :D Ale podle mě kupuješ zbytečně drahou desku.. Stačila by ti v klidu tato od ASUSU. Jinak ramky můžeš vzít rychlejší 3600. Jinak s 2060 nebo do budoucna 3060ti ti to pojede bez problémů. 

Jenom ještě upozorním, že sis vybral procesor 3500x, který má 6jáder a 6vláken, možná by bylo lepší připlatit tisícovku z té drahé desky co a koupil 3600 a získat tak 12vláken místo 6 :D myslím, že ten rozdíl poznat bude!

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 45 minutami, David Morávek (Dave) napsal(a):

Ahoj, fungovat to bude :D Ale podle mě kupuješ zbytečně drahou desku.. Stačila by ti v klidu tato od ASUSU. Jinak ramky můžeš vzít rychlejší 3600. Jinak s 2060 nebo do budoucna 3060ti ti to pojede bez problémů. 

Jenom ještě upozorním, že sis vybral procesor 3500x, který má 6jáder a 6vláken, možná by bylo lepší připlatit tisícovku z té drahé desky co a koupil 3600 a získat tak 12vláken místo 6 :D myslím, že ten rozdíl poznat bude!

Děkuji ❤️

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, David Morávek (Dave) napsal(a):

Ještě se zeptám jak moc by šel poznat rozdíl mezi Ryzenem 3500x a 3600? 

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, David Morávek (Dave) napsal(a):

Mám jednu zajímavou otázku. Ta deska má na sobě zapojení i na napájení grafiky z toho PCI-e 4.0 ale 2060 má normálně přívod elektřiny do ní. Budu muset zapojovat PCI-e ze zdroje do té zakladovky a nebo stačí jen do grafiky.

děkuji

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Šimon Keil napsal(a):

Mám jednu zajímavou otázku. Ta deska má na sobě zapojení i na napájení grafiky z toho PCI-e 4.0 ale 2060 má normálně přívod elektřiny do ní. Budu muset zapojovat PCI-e ze zdroje do té zakladovky a nebo stačí jen do grafiky.

děkuji

Normálně zapojíš kabely do grafiky :D 

Odkaz na příspěvek
Před 33 minutami, David Morávek (Dave) napsal(a):

Normálně zapojíš kabely do grafiky :D 

A ještě jedna menší otázka Davide (jinak moc děkuji za pomoc😅❤️) mám bednu evolveo t3 a furt my tam něco hučí a vždy když hraju nějakou hru tak to začne hučet více. Nevíš čím by to bylo?

Odkaz na příspěvek

Jediné co hučí jsou větráky :D nebo coily na GPU můžou bzučet u hraní, ale to je normální :D Takže musíš do biosu a upravit si křivky větráků a třeba snížit otáčky u nizších teplot :D Jinak osobně nemám pořádně otestované EVOLVEO větráky, ale jelikož je to relativně levná bedna, tak asi větráky budou nějaké budget a levné větráky prostě nejsou tak dobré a hučí.. 

Zároveň levné bedny nemá tak dobrou akustiku a utlumení, takže možná proto se ti zdá že to hučí víc, než by mělo

• Like 1
Odkaz na příspěvek
1 hour ago, David Morávek (Dave) napsal(a):

Jediné co hučí jsou větráky :D nebo coily na GPU můžou bzučet u hraní, ale to je normální :D Takže musíš do biosu a upravit si křivky větráků a třeba snížit otáčky u nizších teplot :D Jinak osobně nemám pořádně otestované EVOLVEO větráky, ale jelikož je to relativně levná bedna, tak asi větráky budou nějaké budget a levné větráky prostě nejsou tak dobré a hučí.. 

Zároveň levné bedny nemá tak dobrou akustiku a utlumení, takže možná proto se ti zdá že to hučí víc, než by mělo

Děkuji mockrát

Odkaz na příspěvek
Před 19 hodinami, Šimon Keil napsal(a):

A ještě jedna menší otázka Davide (jinak moc děkuji za pomoc😅❤️) mám bednu evolveo t3 a furt my tam něco hučí a vždy když hraju nějakou hru tak to začne hučet více. Nevíš čím by to bylo?

Nemusí to být přímo větráky ale může jít i o rezonanci větráky způsobenou. Levné bedny jsou většinou z tenkého ocelového plechu, který je k rezonování extra náchylný. Proti kvalitní bedně to poznáš většinou podle váhy. Například vlastněná NZXT 400h mATX bedna má samotná asi 8kg a další bývalá nouzová mATX bedna EVOLVEO M1 váhu raději ani neuvádí, ale odhadem tak do 2kg. I tak tě ale ta váha od rezonancí nezachrání.

Zkus tu bednu při tom hluku různě pomačkat. Myslím tím zatlačit na každý plech bedny, jestli ten hluk nepřestane. Někdy stačí na bednu položit nějaký těžší předmět a je po hluku.

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 18 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Nemusí to být přímo větráky ale může jít i o rezonanci větráky způsobenou. Levné bedny jsou většinou z tenkého ocelového plechu, který je k rezonování extra náchylný. Proti kvalitní bedně to poznáš většinou podle váhy. Například vlastněná NZXT 400h mATX bedna má samotná asi 8kg a další bývalá nouzová mATX bedna EVOLVEO M1 váhu raději ani neuvádí, ale odhadem tak do 2kg. I tak tě ale ta váha od rezonancí nezachrání.

Zkus tu bednu při tom hluku různě pomačkat. Myslím tím zatlačit na každý plech bedny, jestli ten hluk nepřestane. Někdy stačí na bednu položit nějaký těžší předmět a je po hluku.

Děkuji a ještě mě napadlo jak uvádím nahoře vzít místo amdčka intel i5-10500. Je lepší ten intel nebo to amdčko?

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Šimon Keil napsal(a):

Děkuji a ještě mě napadlo jak uvádím nahoře vzít místo amdčka intel i5-10500. Je lepší ten intel nebo to amdčko?

Jen aby si věděl, šel bys do mrtvé, nebo spíše umírající platformy. Socket 1200 používá pouze procesory Intel 10. gen snad s budoucí podporou 11.gen. Tuhle skutečnost hlava nebere, uvážíme li, že 11.gen bude pouze nekončící refresh 14nm technologie, který začal 6. generací. Ano, to znamená, že Intel už 6 let a 6 generací pouze vylepšuje 6.gen 14nm procesory. Tomu říkám pokrok.

Ale ano, alternativa to je a evidentně jim to i funguje i přes ten prehistorický základ.

V tom případě větší smysl dává 10400F vzhledem poměr výkon cena. https://www.youtube.com/watch?v=Cb9pRzJ8Lwc&t=589s&ab_channel=TheSpyHood

Také se připrav, že Intel umožňuje taktování pouze na deskách Z, jak procesory, tak RAM, navíc procesory pouze K / KF.

Takže nějaké kombo B460 + 10400F + 16GB 2666MHz + tvoje GTX 2060 + zbytek, by fungovalo pěkně, ale bez možnosti nějakého ladění. Byla by tam i možnost slušného upgrade do budoucna až na 10900F. Ovšem pak by se musela vybrat ta B460 nějaká kvalitní, kvůli VRM.

Odkaz na příspěvek
On 11. 1. 2021 at 17:40, westikkrystof napsal(a):

Jen aby si věděl, šel bys do mrtvé, nebo spíše umírající platformy. Socket 1200 používá pouze procesory Intel 10. gen snad s budoucí podporou 11.gen. Tuhle skutečnost hlava nebere, uvážíme li, že 11.gen bude pouze nekončící refresh 14nm technologie, který začal 6. generací. Ano, to znamená, že Intel už 6 let a 6 generací pouze vylepšuje 6.gen 14nm procesory. Tomu říkám pokrok.

Ale ano, alternativa to je a evidentně jim to i funguje i přes ten prehistorický základ.

V tom případě větší smysl dává 10400F vzhledem poměr výkon cena. https://www.youtube.com/watch?v=Cb9pRzJ8Lwc&t=589s&ab_channel=TheSpyHood

Také se připrav, že Intel umožňuje taktování pouze na deskách Z, jak procesory, tak RAM, navíc procesory pouze K / KF.

Takže nějaké kombo B460 + 10400F + 16GB 2666MHz + tvoje GTX 2060 + zbytek, by fungovalo pěkně, ale bez možnosti nějakého ladění. Byla by tam i možnost slušného upgrade do budoucna až na 10900F. Ovšem pak by se musela vybrat ta B460 nějaká kvalitní, kvůli VRM.

Mám tu menší problém, už mám základovku https://www.asrock.com/mb/AMD/B550%20Extreme4/index.asp a k tomu mám NVMe M.2 2280 disk https://www.alza.cz/gigabyte-nvme-ssd-128gb-d5693271.htm . Na základovce jsou ale dva konektory. PCIe 4.0 M.2 a PCIe 3.0 M.2. Do jakého slotu ho mám dát?

Odkaz na příspěvek
On 13. 1. 2021 at 11:52, David Morávek (Dave) napsal(a):

Dej ho do toho PCIe 3.0, jelikož tvoje m.2 SSD je jenom PCIE 3.0 :D A ten 4.0 slot si nech volný kdyby si někdy kupoval GEN4 SSD :D

On 11. 1. 2021 at 17:40, westikkrystof napsal(a):

Zdravím vás znova😃. Vše už mám seskládané v bedně a mám jednu menší otázku. V Biosu Asrocku mám nastvené ramky na 1.35V 3200Mhz.... Správce úloh mi ukazuje 3200 ale Speecy mi ukazuje jen 1500Mhz... což je polovina... nevíte co s tím? Ramky mám v základovce dané A2, B2.. Tak co bych měl dělat :(.

Odkaz na příspěvek
Před 16 minutami, Šimon Keil napsal(a):

V Biosu Asrocku mám nastvené ramky na 1.35V 3200Mhz.... Správce úloh mi ukazuje 3200 ale Speecy mi ukazuje jen 1500Mhz... což je polovina... nevíte co s tím? Ramky mám v základovce dané A2, B2.. Tak co bych měl dělat :(.

Nič nerob,máš to správne - double data rate 1500x2=3000

Polovina z 3200 nie je 1500,ale 1600 - malo by to ukazovať 1600 :D

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď